Zubři dál řádí! Z Uničova vezou další plný bodový zisk

U n i č o v - Přerovští hokejisté znovu vydatně potěšili své fanoušky a k předchozím čtyřem vítězným zápasům přidali další. Tříbodová výhra v Uničově se ale rozhodně nerodila lehce. Domácí se totiž rychle dostali do vedení a Zubři museli vyrovnávat skóre. Ve druhé třetině se Přerov dostal do vedení a v poslední části hry zasadil soupeři tvrdý úder v podobě dalších rychlých tří branek. Domácí už poté dokázali jen snížit na konečných 2:5. Zubrům se letos podařilo už podruhé v Uničově stoprocentně uspět.
27.kolo, středa 28.10.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
2:5
(1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Sršeň (Drábek, Diviš), 51. Skácel (Jurák) - 17. Kotásek (Osina, Halouska), 25. Vlček (Kohút), 44. Kotásek (Kočara, Hanák), 46. Ditrich (Pala, Martinák), 47. Menšík (Kohút, Staněk). Rozhodčí: Škrobák - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
Peksa - Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Stříteský, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Jurák, Pur, Přikryl, Novotný, Satora
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Novák - Martinák, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Žibrita - Kundrátek, Sedlář, Vaněk

Přerovští Zubři chtěli v Uničově navázat na předchozí dobré zápasy a začali proto aktivně. Už po necelé minutě hodně nepříjemnou střelou prověřil domácího brankáře Pesku útočník Martinák. O první změnu skóre se však postarali domácí. Na konci 3. minuty se po Divišově přesné přihrávce hned z první opřel do puku Šršeň a poslal Uničov do vedení - 1:0. Chvíli poté mohl Přerov inkasovat znovu, když Martinák nepřesně rozehrával, ale tentokrát Tihlář proti střele Handla zasáhl. V další minutách se hrálo velmi dlouho bez přerušení a diváci mohli sledovat pěkný hokej nahoru dolů.

V 15. minutě poprvé vylétla pravice hlavního rozhodčího nahoru a na trestnou lavici zamířil přerovský zadák Halouska. Dobrou možnost přesilovky ale domácím pokazil faulem zkušený obránce Pavlas, který musel zahákovat unikajícího Kohúta. Při hře ve čtyřech se hrálo spíše ve středním pásmu, zbytek domácího oslabení ale Zubři dokázali zužitkovat a vyrovnali skóre. V útočném pásmu Osina pěkně o mantinel nahrál Kotáskovi, který se trefil přesně do horní části branky - 1:1.

Druhou třetinu zahájili přerovští Zubři nedovoleným zákrokem a museli se po faulu Martináka dvě minuty bránit. Oslabení však zvládli velmi dobře, když Tihlářovu branku jen lehkou střelou ohrozil Stříteský a Skácel. Na konci 23. minuty naopak putoval za katr domácí Diviš a Přerov v početní výhodě otočil skóre. Na modré čáře sice obránce Vlček neměl moc dobrou střeleckou pozici, zkusil však vypálit na branku a puk se překvapivě mezi těly hráčů dostal do sítě - 1:2.

Hned vzápětí měl na holi vyrovnání Drábek, který se prosmýkl mezi přerovskými obránci, ale Tihlář famózně obrovskou šanci zneškodnil. Další minuty druhé třetiny přinesly aktivní hru Přerovanů. Jednu z dalších nadějných šancí měl Hanák, ale protože byl tísněn dotírajícím Pavlasem, vystřelil nakonec těsně vedle Peksovy klece. V závěru druhé části hry měl naopak Uničov další šanci na vyrovnání, brankář Tihlář však Divišovu jedovatou střelu lapil.

Úvod třetí třetiny se přerovskému týmu vydařil opravdu náramně. Ve 44. minutě obrana domácích doslova zaspala a nechala ujet Kotáska. Zkušený útočník si při nájezdu na brankáře Peksu pěkně pomíchal s pukem a poté nechytatelnou střelou zamířil ukázkově do vinklu - 1:3. O dvě minuty později bylo v táboře přerovských fanoušků ještě veseleji. Před brankou se totiž objevil na chvíli nikým neatakovaný Ditrich, který nakonec střílel přesně k tyčce uničovské branky - 1:4. Velkou ofenzivní smršť poté ještě Zubři korunovali pátým gólem, o který se postaral před brankou dorážející Menšík - 1:5.

Přerovští Zubři byli i v dalších minutách ve velkém tlaku, ale další gól už se jim přidat nepodařilo. Skóre ještě naopak kosmeticky upravili domácí, když na začátku 51. minuty střílel přesně Skácel - 2:5. V závěru zápasu ještě přerovský druhý útok předvedl před uničovskou brankou krásnou ťuk – ťuk kombinaci. Velmi blízko gólu byl na konci celé souhry Kočara, ale puk nakonec nedokázal usměrnit za brankovou čáru. Přerovští Zubři si tedy nakonec připsali v Uničově výhru 5:2, která jim přinesla další tři cenné body.