Zubři bodovali ve třetím hanáckém derby po sobě, v nájezdech tentokrát uspěl Prostějov

P r o s t ě j o v – Podruhé v řadě neskončila bitva mezi Přerovem a Prostějovem v řadné hrací době. Na ledě Jestřábů platilo po 60 minutách skóre 2:2. Domácí tým dvakrát vedl, Zubři ale dvakrát dokázali jednobrankové manko stáhnout. Rozhodnutí atraktivního utkání padlo v samostatných nájezdech, ve kterých bod navíc přisoudil rivalovi modrožlutých Starý. Přerované mají dobře nakročeno, aby si v třaskavých soubojích základní části Chance ligy vyšloužili lepší vzájemnou bodovou bilanci. Ve čtvrtém hanáckém derby jim k tomu stačí bod.
35.kolo, sobota 15.12.2018
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Mikliš (Hanták), 51. Divíšek (Račuk), rozhodující nájezd Starý – 33. Goiš (Hejcman, Tomi), 55. Ferenc (Hejcman, Goiš). Rozhodčí: Barek, Pilný – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2835. Střely na branku: 30:40. Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Neužil – Havlík, Mikliš, Žovinec, Zdráhal, Čáp, Kolář – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Pšenička, Račuk – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Krejčiřík, Hanták, Prokeš
Klouček – Zbořil, Novotný, Malina, Ferenc, Pala, Černý – Sikora, Pšurný, Popelka – Doležal, Sýkora, Šlahař – Goiš, Hejcman, Tomi – Procházka, M. Kratochvil, Moučka

Aktivněji začali třetí letošní hanácké derby Zubři. Dobrou příležitost měl ve čtvrté minutě Sikora, ale neproměnil ji a záhy se Prostějov dostal do vedení. Hanták vyhrál buly na Ondřeje Mikliše, který od modré přes clonící hráče překvapil Kloučka. O chvíli později se Zubři museli bránit v oslabení a k další úspěšné trefě Jestřábům mnoho nechybělo. Nouza však svoji ránu namířil těsně vedle.

V minutě dvanácté mohli pro změnu udeřit Přerované, jenže Pšurný, ač měl dost prostoru u brány, nedokázal Neužila překonat. Mezi nevyužité šance se pak zařadila prostějovská spolupráce Dvořáčka se Zdráhalem, kterou druhý jmenovaný zakončil mimo, a zejména brejk Ference. Dvoumetrový zadák Zubrů jel sám na Neužila, ale minul. V závěru úvodní části fauloval Račuk, a tak i Přerov získal přesilovku. Málem ji přetavil v gól vteřinu před sirénou, kdy Tomi tečoval střelu Černého.

Úvod druhého dějství žádnou výraznější příležitost nenabídl. Prostějov stále držel vedení 1:0 a Zubři se nedokázali na delší čas usadit před bránou soupeře. To se povedlo až těsně po půli zápasu a hned z toho byl vyrovnávací gól. Jestřábi nevyhodili kotouč, čehož využil Hejcman, který vystřelil na bránu a kotouč jemně za Neužilova záda tečoval Jiří Goiš. O pár vteřin později mohlo být v táboře Zubrů ještě veseleji. Za beky totiž číhal Procházka, jenže svoji kličku k úspěšnému konci nedotáhl.

Vrátit vedení na stranu Prostějova mohl velmi dobře postavený Karpov, ovšem neuspěl, stejně jako zakrátko na druhé straně Sikora. V poslední minutě druhé tercie musel na trestnou lavici Ferenc, proto třetí „dvacku“ zahajovali domácí v početní převaze.

Ta se stavem nepohnula a skóre 1:1 platilo i po sérii velkých příležitostí na obou stranách. Popelka u tyče neprotlačil puk za Neužila, Karpov také zblízka neuspěl a jen málo scházelo při střelách Matouše Kratochvila a Šlahaře. Na začátku 51. minuty už se ale stav změnil. Zubři nechali až příliš otevřená zadní vrátka, což Jestřábi potrestali z rychlého přečíslení, které zakončil Tomáš Divíšek.

Přerov tak musel znovu dotahovat. I když se mu čas velice rychle krátil, zvládl to. Po Goišově ráně do betonu Neužila se puk odrazil k holi Hejcmana, který našel před bránou nepokrytého Jakuba Ference a ten se nemýlil.

Na přelomu třetí třetiny a prodloužení ubránili Zubři přesilovku dravců. Vyloučený Šlahař mohl hned po návratu na led svůj faul parádně odčinit, jenže v brejku mu radost pokazil dobrý Neužilův zákrok. A když ani Havlík na druhé straně neskóroval, došlo na samostatné nájezdy.

V nich sice Pšurný načal druhou sérii gólem, ale bleskově vyrovnal Nouza. Zubři pak při nájezdech Ferenc a Sýkory trefili tyčku, ale Jan Starý ve čtvrté sérii uspěl. Na jeho trefu už posléze Popelka nedokázal odpovědět, a tak si Prostějov na své konto připsal bod navíc.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Dneska jsme viděli bojovný zápas, ve kterém jsme se těžko dostávali do šancí. Kluci celé utkání odmakali a dva body jsou pro ně odměnou. Hráčům chci poděkovat za odvedený výkon a fanouškům za skvělou atmosféru, jaká tady letos ještě nebyla.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Derby stejně jako ta předchozí splnilo parametry, které od něj fanoušci, trenéři i hráči očekávali. Byl to bojovný zápas s nasazením, měl úroveň. Snažili jsme se eliminovat soupeřovu ofenzívní sílu, jež je obrovská, a takřka po celé utkání se nám to dařilo. V první třetině jsme si vypracovali obrovské šance, které jsme nevyužili. Dostali jsme jeden smolný gól, kdy byl puk tečovaný. Ve druhé části jsme Prostějov opět přestříleli, zatlačili a podařilo se nám srovnat. Ve třetí třetině nám soupeř po jedné hrubce zase ukázal své kvality směrem dopředu. Pokoušeli jsme se se zápasem ještě něco udělat a dokázali jsme srovnat. Poté jsme odbránili i závěrečné oslabení, v prodloužení byly šance na obou stranách. Škoda, že Šlahař neskóroval po návratu z trestné lavice. Nájezdy jsou jako už klasicky loterie, měli jsme asi trochu více smůly – dvakrát po sobě jsme trefili konstrukci. Soupeř díky svým zkušeným útočníkům urval druhý bod. Nicméně jsme podali parádní výkon, jsme rádi za bod a moc děkujeme fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli podpořit. Taková utkání jsou ozdobou Chance ligy a zajišťují její dobrou úroveň.