Zubři berou z domácího dvojzápasu čtyři body, proti Litoměřicím rozhodovaly nájezdy

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prodloužili bodovou sérii v probíhající sezoně Chance ligy na dvanáct utkání, v předehrávce čtrnáctého kola podlehli Litoměřicím 2:3 po samostatných nájezdech. Zubři proti Stadionu dokázali dvakrát vyrovnat, prosadili se Doležal a Černý. V prodloužení MEO neproměnilo přesilovku čtyři na tři a v nájezdech jako jediný skóroval hostující Kuťák. V součtu se středečním duelem proti Sokolovu tak Hanáci zaznamenali čtyřbodový zisk.
14.kolo, čtvrtek 20.10.2022
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
2:3sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Doležal (Jakub Svoboda, Ministr), 49. Černý (Doležal, Jakub Svoboda) – 26. Gajda (Němec, Zabloudil), 38. Guman (Kracík), rozhodující nájezd Kuťák. Rozhodčí: Grygera, Květoň – Kráľ, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 826. Střely na branku: 33:36. Zblokované střely: 10:6. Vhazování: 48:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Okál – Dobša, Ministr, Dvořák
Král – Němec, Jebavý, Holý, Šedivý, Veber, Výtisk, Hampl – Guman, Jícha, Válek – Slavíček, Kracík, Procházka – Gajda, Pártl, Zabloudil – Chlubna, Kuťák, P. Svoboda

V úvodních minutách zápasu se oba týmy odprezentovaly mírně aktivnější fází, pořádnou šanci ale přinesla v osmé minutě až čtvrtá formace Zubrů. Ministr zavezl kotouč, našel tečující hokejku Dobši a zmatenému Královi pomohla tyč. Ministr s Dobšou byli vidět i u dalších dvou příležitostí a branková konstrukce pomáhala pro změnu zase na druhé straně, když Postava přes clonu spoluhráčů nezachytil Výtiskovu střelu od modré čáry. V prvním dějství bylo MEO lepším celkem, gólové statistiky ale rozepsány nebyly.

Domácí byli aktivnější i po přestávce. Královu hrubku ale Dobša nepotrestal, a tak z nenápadné akce otevřel skóre opět soupeř Přerova. Do útočného pásma zavezl puk Němec, shodil ho na pravý kruh Petru Gajdovi a ten přesně zamířil na vzdálenější tyč. Převaha Zubrů opadla, vesele to nevypadalo ani při jejich druhé přesilovce, ta však byla nakonec využita. Puk potáhl po pravém křídle Ministr a přihrál Jakubu Svobodovi, který pak zpoza branky přesně našel hokejku Tomáše Doležala. Zanedlouho ale Litoměřice znovu vedly. Kudělka už se sice vracel z trestné lavice po dvojitém oslabení, hosté ale započatou akci stihli dokončit. Střela z prvního doteku Tomáše Gumana skončila za přesouvajícím se Postavou.

Podruhé v zápase mohli Zubři srovnat ve 45. minutě, když Krále opět zachraňovala tyč. V následném brejku ale musel domácí podržet Postava, po skvělé kličce se před ním objevil Procházka. Hosté nebezpečnou přesilovku ve třetí gól neproměnili, a tak se srovnání dočkalo mužstvo z Hané. Krásná souhra započala zadovkou Jakuba Svobody na Doležala. Poté následoval jeho křížný pas na Roberta Černého, jenž dokázal Krále překonat i zakončením, které mu nesedlo ideálně. Doležal poté orazítkoval horní tyč, Guman zase nevyužil bezprostřední vzdálenost od branky, a zápas Přerova tak posedmé z posledních osmi případů zamířil do prodloužení. Ani to o vítězi nerozhodlo a MEO podruhé v sezoně podstoupilo nájezdy. V nich byl jediným úspěšným řešitelem Filip Kuťák, Stadionu zařídil druhý bod.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme druhý zápas ve dvou dnech. Z obou stran to bylo vyrovnané. Soupeř využil přesilovku a odskočil nám na 2:1, my jsme pak mohli využít přesilovku čtyři na tři v prodloužení. Kluci opět ukázali morální sílu, dvakrát dokázali vyrovnat. Je to dobrá vizitka, jen tak se nezlomí. Nemáme jim co vytknout, nějaké další šance jsme sice mohli proměnit, ale možnosti měli také hosté. Bod s pokorou bereme, na konci základní části se budou počítat všechny body.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): Věděli jsme, že nás dneska čeká těžké utkání. Nezačali jsme ho moc dobře. Soupeř na nás vytvořil tlak, ale postupem času se naše hra zlepšovala a takovou tou trpělivostí a charakterem týmu jsme zápas dostali až do prodloužení. V něm jsme byli sice oslabení, ale parádně jsme ubránili soupeřovu přesilovku proti našim třem hráčům. V závěru jsme vyhráli na nájezdy, protože náš výborný gólman nedostal gól.