Ztráta z první třetiny oslabené Zubry nepoložila, na ledě Jihlavy ji však nedotáhli

J i h l a v a – Hokejisté Přerova prohráli ve čtvrtém kole Chance ligy s Jihlavou 1:3 a na venkovní vítězství v letošní sezoně stále čekají. O výsledku duelu na Vysočině rozhodla první třetina. Hanáci hrající pouze na tři útoky své šance nevyužili, zato Dukla skórovala hned třikrát. Pokořit ruského brankáře Žukova se Zubrům podařilo teprve šest minut před koncem, kdy se prosadil Hrdinka. Následný nápor, ke kterému přispěl i bezchybný střídající brankář Postava, k více gólům v jihlavské síti nevedl.
4.kolo, středa 22.9.2021
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
3:1
(3:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Illéš (Harkabus, Fronk), 11. Čachotský (Lichanec), 19. Seman (Čachotský, Kauppila) – 54. Hrdinka (Kubeš, Hrabal). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Kučera, Měkýš Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 927. Střely na branku: 24:30. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Žukov – Mareš, Dundáček, Niko, Eliáš, Kauppila, Bilčík, Kowalczyk – Illéš, Fronk, Harkabus – Helt, Lichanec, Čachotský – Houška, Zadražil, Havránek – Brož, Juda, Seman
Petrásek (21. Postava) – Hrabal, Gazda, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Krisl, Černý – Süss, Pšurný, Doležal – Král, Kratochvil, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda

V úvodu si Petrásek poradil se zakončeními Dundáčka a Illéše. Na druhé straně našel Dvořák Doležala, ten však Žukova ve velké šanci nepřekonal. Vzápětí neuspěl ani Süss. Skóre otevřel v sedmé minutě Jakub Illéš, který z pravého kruhu zamířil nad Petráskovo rameno.

Po průniku prověřil domácího brankáře Pšurný, Žukov zasáhl betonem. Jihlava navýšila vedení, když Lichancův pokus dorazil do sítě Tomáš Čachotský. Při vlastním oslabení unikl Kratochvil, forhendový blafák ale před Žukovem nedotáhl. V závěru první třetiny Dukla přidala třetí gól, přesilovku využil tečí Čachotského nabídky Filip Seman.

Přerov reagoval změnou v brankovišti, Petráska od druhé části nahradil Postava. Během vyloučení Mareše projel do útočného pásma Hrdinka, Žukov poslal kotouč vyrážečkou mimo bránu. Těsně po skončení početní převahy neuspěl z kruhu Pšurný.

V přesilové hře znovu zahrozili také domácí, Kauppilovo nahození tečoval Lichanec do tyče. Po zaváhání v přerovské rozehrávce pak Postava musel likvidovat bekhendový pokus Mareše. Zubři mohli snížit v oslabení, atakovaný Král nicméně po Novákově přihrávce trefil tyč. Krátce před přestávkou se domácí radovali počtvrté, střela Fronka šla ovšem do tyče a po brankové čáře proskákala zpět do hřiště.

Třetí dějství odstartovala možnost Čachotského, kterou zblízka zastavil Postava. Zdramatizovat utkání se snažili Pšurný, Jan Svoboda nebo Gazda, Žukov ale dál držel čisté konto. Ranou z první mu ho vzal až František Hrdinka, kterého si od zadního mantinelu všiml Kubeš. Zubři se ještě pustili do závěrečného náporu, k odvrácení porážky však už nevedl.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Začnu pozitivy. Určitě první třetina, produktivita v první třetině a výkon Makse. Ale jak tady bylo řečeno, vedeme doma 3:0, můžeme si hokej před diváky užít, tak jsme začali zbytečně hrát komplikovaný hokej. Ztráceli jsme spoustu puků. Musím vzdát i hold soupeři, který přijel na tři lajny a od druhé třetiny nás předčil v chuti hrát hokej. Přerov byl najednou silnější na puku, hokejovější a my jsme najednou nevěděli, co s tím. Klukům jsme se už po první třetině snažili říct, že výsledek 3:0 nic není, že je zrádný a může se hodně brzy otočit. Díky Maksovi jsme nepustili Zubry do bližšího kontaktu, jelikož bychom pak měli velké problémy. Pro nás jde o ponaučení a o něco, na čem můžeme s kluky zapracovat a ukázat si to. Zklamala mě naše hokejovost a přístup od druhé třetiny.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Za mne stručně. V první třetině jsme dvakrát zaváhali, soupeř uskočil o dvě branky. Třetí jsme dostali v oslabení, kdy po secvičeném signálu přišla střela do hole. Musím uznat, že z toho padl hezký gól. Byť jsme pak měli určité šance, gólman domácích byl jistý a soupeř si zápas zaslouženě pohlídal. Ač od druhé třetiny snesl náš výkon přísnější měřítko, na Jihlavu to nestačilo.