ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Zlomený brankový kolík ukončil zápas, Zubři se s Havířovem rozešli smírně

Zlomený brankový kolík ukončil zápas, Zubři se s Havířovem rozešli smírně
H a v í ř o v – K devátému testu vyrazili Zubři do Havířova bez řady opor a s mladými útočníky Lukášem Motlochem a Róbertem Mokrohajským, které trenéři chtěli vidět v akci. Přerov po svém vedení ztrácel dva góly, ale dokázal stav srovnat. Třetí perioda se však nedohrála. Za zlomený kolík k uchycení brány se nepodařilo sehnat náhradu, proto si to soupeři rozdali v nájezdech, které lépe zvládl Havířov.
přát., čtvrtek 24.8.2017
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
3:3
(2:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Cihlář (Bambula), 14. Sikora (Beránek), 24. Postnikov (Beránek, Fronk), rozhodující nájezd Beránek – 5. Václavek (Mokrohajský, Běhal), 29. Ferenc (M. Kratochvíl), 36. Goiš (M. Kratochvíl). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 605. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Šimeček – Krisl, Dudek, Petran, Ševěček, Chroboček, Postnikov, Mrowiec – Gřeš, Sikora, Beránek – Fronk, Kotala, Illéš – Maruna, V. Malina, Pořízek – Bednář, Cihlář, Bambula
Šimboch – Novotný, Ferenc, Gazda, L. Malina, Chmelíř, Běhal – Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Navrátil, Motloch, Tomaník – Mokrohajský, Václavek, Kovařík

Komentář k zápasu

Utkání začalo velkou šancí havířovského Krisla, bránu Šimbocha však minul. To úvodní možnost Zubrů byla hned gólová. Mokrohajský přikopl puk na Jana Václavka, který ho z kruhu poslal nad Šimečkův beton ke vzdálenější tyči. Ihned poté následovala havířovská přesilovka a v ní tutovka Dudka, jenž ale zblízka neuspěl. AZ se ale přece jen dočkal vyrovnání, před bránu se prodral Dominik Cihlář a překonal Šimbocha střelou nad lapačku.

Zakrátko Zubři ubránili druhé oslabení a znovu museli řešit zmatek před Šimbochem. Gřeš kotouč nedorazil a Illéš vyprášil beton přerovského gólmana. Za Zubry pak zahrozil Motloch, ale skóre změnili domácí. Beránek našel volného Marka Sikoru, který poslal brankáři puk mezi betony. Přerované mohli srovnat v přesilovce, ale i přes několik dobrých střel se jim to nepodařilo.

Také druhé dějství načal AZ obrovskou šancí. Maruna našel rozjetého Pořízka, který udělal před Šimbochem kličku, ale kotouč do klece neprocpal. Viktor Postnikov však zanedlouho ano a náskok Havířova tak byl dvougólový. Zubři se před soupeřovu bránu dostali až během přesilovky, ve které nejprve od modré Chmelíř s Novotným neuspěli, ale rána Jakuba Ference z téhož místa už byla přesná a Šimeček ani nestačil zareagovat.

Domácí se posléze mohli vrátit do vedení o dvě branky. Illéš totiž ujel sám na Šimbocha, svatyni ale přestřelil. Stejnou příležitost měl na druhé straně i Václavek, trefil ale jen Šimečkovo rameno. Zubři v dalších minutách ožili. Přesilovka jim sice nevyšla, krátce po ní však mělo gólový efekt přečíslení dvou na jednoho, které po přihrávce Matouše Kratochvíla přesně zakončil Jiří Goiš.

V úvodu třetí tercie se větších šancí moc neurodilo, přestože se hrálo nahoru – dolů. Až ve 47. minutě to hořelo před havířovskou klecí. Během přesilovky Zubrů střílel nepříjemně Motloch a také Navrátil, ale Šimeček byl na místě. Závěrečnou „dvacku“ pak zastavil vadný kolík pro ukotvení havířovské brány. A protože nebyla k dispozici náhrada, týmy se dohodly na předčasném ukončení řádné hrací doby a na pěti sériích nájezdů. V těch se jediným úspěšným střelcem stal Petr Beránek a rozhodl tak o výhře Havířova.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (AZ Havířov): Přerov dnes přijel v šestnácti lidech a v oslabené sestavě, ale ani my jsme nebyli zdaleka v nejsilnějším složení. Začátek jsme měli dobrý, pak se soupeř hrající na tři pětky dostal do tempa a chvíli byl i lepší. Nicméně zápas jsme měli pod kontrolou, vedli jsme 3:1, ale přišel náš výpadek. Začali jsme hrát po rozích, měli jsme málo střelby a soupeř srovnal, nakonec už z toho byl takový hokej nevalné úrovně. Zápas ukončila technická závada, což je na pováženou, když se střetávají dva týmy WSM ligy. Toto by si měli kompetentní osoby uvědomit. Původně nám bylo řečeno, že náhradní díl na branku k dispozici nemáme a tak jsme se domluvili na nájezdech. Pak se sice díl našel, ale domluvili jsme se, že zápas už bude přesto ukončen.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V dnešním utkání jsme chtěli dát prostor mladším hráčům. Kromě úplného úvodu utkání, kdy jsme byli pod tlakem, jsme odehráli vyrovnané utkání. Od druhé třetiny jsme soupeře přestříleli, mladí hráči nás překvapili zodpovědným výkonem. Vytvořili jsme si i dost dalších šancí, a i když jsme je neproměnili, tak je určitě přínosem, že mladí hráči toto utkání zvládli. Nedohrání zápasu bych nijak zvlášť neřešil, takové věci se stávají. Jednalo se pouze o přátelské utkání a němelo smysl vracet hráče do hry po nájezdech.