Ze Vsetína se tým Zubrů vrací s prázdnou, svému soupeři podlehl o dva góly

V s e t í n – Bojovně naladěný tým Zubrů chtěl ve Vsetíně utnout nepříznivé období a vykročit směrem k lepšímu, to se mu ale na tradičně bouřlivém Lapači při duelu 29. kola Chance ligy nepodařilo. Přerov sice šel ve druhé třetině gólem Hejcmana do vedení, náskok však udržel jen chvíli a pak už to bohužel byli pouze Valaši, kdo promluvil do skóre. Zubři tak po porážce 1:3 třetí zápas v řadě nebodovali.
29.kolo, středa 28.11.2018
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Frolo (Rác, Karafiát), 41. Rác (Karafiát, Pitule), 60. Jonák (Pitule) – 25. Hejcman (Čáp). Rozhodčí: Čech, Koziol – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7, navíc Š. Kratochvil (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Pšurný (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2680. Střely na branku: 37:17. Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 36:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Šelepněv – Frolo, Hryciow, Slováček, Teper, Holomek, Mikuš, Jenáček – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Rob, Vávra – Březina, Kucharczyk, Kopta – Klímek, Šilhavý, Vítek
Klimeš – Pala, Čáp, Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Sikora, Pšurný, M. Kratochvil – Procházka, Hejcman, Navrátil – Mašín, Moučka, Š. Kratochvil

Vsetínu po prvotní mírné převaze pomohla situace z třetí minuty. Za zákrok na Tepera vyloučili rozhodčí Šimona Kratochvila na pět minut a do konce utkání. Domácího obránce chtěl ještě pomstít spoluhráč Vítek a po jeho napadení se dvě minuty hrálo ve čtyřech na obou stranách. V útočném pásmu vyhrál Pšurný buly na Novotného a jeho pokus od modré čáry vyrazil Šelepněv do rohu. Těsně po skončení vsetínské přesilovky se před Klimeše po vhazování protáhl Šilhavý a bekhendem minul. Při vyloučení Paly se naskytla největší šance Zubrů v první třetině. Matouš Kratochvil obral o puk Slováčka a uháněl sám na bránu, Šelepněv jeho bekhendový blafák zneškodnil.

Mezi přesilou protihráčů vypálil Kucharczyk, Klimeš ránu příklepem vykopl betonem. Při prohřešku Čápa tečoval Jonák Slováčkovo nahození do přerovského gólmana, který se dobře přesunul. Střelu Čápa na přední tyč si pohlídal Šelepněv a Rácovu jedovku po přihrávce Pituleho vytáhl přerovský obránce holí do ochranné sítě. Ve 24. minutě našel Karafiát při hře čtyř proti čtyřem volného Jonáka, jenž ztroskotal na Klimešovi a jeho póze a lá Hašek. Chvíli nato došlo na první gól utkání, po dlouhém Čápově pasu jel sám na Šelepněva Darek Hejcman a střelou kousek nad ledem mezi betony ho překonal.

Dvakrát poté nebezpečně vypálil Pala, pokaždé vedle, Klimeš levou paží vytěsnil zakončení Klímka z levého kruhu. Provinění Rachůnka Vsetín potrestal za jedenáct sekund, od modré čáry nahodil Tomáš Frolo a kotouč se zastavil až v síti za Klimešem, jenž kvůli provozu před sebou nemohl včas reagovat. Při další početní výhodě domácích zastavil gólman Zubrů střely Ráce i Vávry, na druhé straně neměl daleko k vstřelení branky Černý. Zkraje třetí části se valašský celek ujal vedení, po přihrávce do mezikruží zamířil k pravé tyči Roman Rác. Vzápětí Klimeš čelil osamocenému Jonákovi, jeho tutovku dokázal zmařit.

Na pravé straně se při snaze o vyrovnání uvolnil Moučka, ovšem přestřelil. Zanedlouho musel Klimeš dobře klečet u tyče, aby nepropustil Vávrův pokus po pobídce od zadního mantinelu. V oslabení se zprava dobře protáhl Kratochvil a našel připraveného Šelepněva. Početní nevýhoda mohla zapříčinit také radost ve vsetínských řadách, kontr Karafiáta vypadal slibně. Po vyhraném buly v útočném pásmu to ihned zkoušel Hejcman, Šelepněv se však nacházel přesně tam, kde se nacházet měl. Nepřišel si na něj ani Navrátil, Doležal pravou šibenici o kousek netrefil. Razítko na triumf Valachů mohl přidat Slováček, Klimeš sklapl své betony včas. Za chvíli nicméně domácí přece jen potřetí skórovali, Vít Jonák po Pituleho přihrávce uklízel do odkryté části klece.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Dnes těžké utkání proti velmi těžkému soupeři. Jsme rádi, že jsme nakonec utkání zvládli a bereme tři body, protože ten zápas byl opravdu těžký a otáčeli jsme z 0:1, což je proti Přerovu velmi těžké. V loni se nám to nepodařilo ani jednou a prohráli jsme s nimi všechna utkání. Letos jsme první zápas v Přerově zvládli v prodloužení a teď doma, jak říkám, naštěstí z 0:1 se nám podařilo vyrovnat ve druhé třetině. Ve třetí jsme hned z kraje šli do vedení a pak si myslím takovým taktickým, bojovným výkonem jsme až na výjimky Přerov moc do šancí nepouštěli a nakonec si myslím, že jsme po zásluze vyhráli. Za dnešní výhru jsme moc rádi, protože můžeme být klidnější a s klidnou hlavou jet do Budějovic a v podstatě hrát o druhé, třetí místo a můžeme v klidu sbírat body, abychom se udrželi v té první čtyřce.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme bohužel vstoupili řadou oslabení a první třetinu jsme se v podstatě jen bránili soupeřovým přesilovkám. Zvládli jsme to perfektně a i výkon v celém zápase byl celkem slušný a kvalitní. Nevyužili jsme ovšem vyložené šance a Vsetín potrestal naše hrubky. Po velice dobrém výkonu nemáme ani bod, což je škoda. Mužstvo si za bojovnost, nasazení a obětavost minimálně bod zasloužilo. Hokej je holt takový, musíme bojovat a makat dál.