INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Ze Šumperka vezou Zubři důležité tři body! Posledním Drakům vrátili domácí porážku

Ze Šumperka vezou Zubři důležité tři body! Posledním Drakům vrátili domácí porážku
Š u m p e r k – Velmi důležité klání soupeřů ze spodních příček tabulky začali Zubři s chutí a svoji převahu proměnili ve vedoucí gól. Šumperk mohl brzy srovnat, ale jeho dvojnásobná přesilovka zůstala nevyužita. Po obrátce se Zubrům podařilo rychle odskočit, ovšem Draci bleskově odpověděli. Jejich snahu o vyrovnání však poté hodně otupil výstavní trefou Sikora. Šumperští ve třetí třetině znovu dokázali gólové manko zkorigovat, více už jim však Přerov s výborným Šimbochem nepovolil. Zubři, jejichž dres poprvé oblékl obránce Petr Hořava, získali tři body!
21.kolo, středa 11.11.2015
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Roupec (Šebek, Půhoný), 50. Fořt (Vrdlovec, Zdráhal) – 10. Goiš (Popelka, J. Sedlák), 21. Šťastný (Pšurný, Dostálek), 32. Sikora (Sýkora, Ferenc). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1089. Střely na branku: 50:53. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Svoboda – Zdráhal, T. Sedlák, Holík, Drtil, Prokop, Roupec, Petira – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Šebek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Ostřanský, Milfait
Šimboch – Chmelíř, Grof, Vágner, Ferenc, Hořava, J. Sedlák, Šnajnar, Běhal – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka

Komentář k zápasu

V honbě za pořádně důležitými body nečekal Šumperk jen tak ledajaký vyzyvatel, na severní Moravu totiž dorazil Přerov, který přivanul do šumperských ochozů i značný punc rivality a řadu hostujících příznivců.

Poslední tým tabulky WSM ligy ze Šumperka se nechtěl soka zaleknout a snažil se okamžitě protlačit do útočné třetiny, avšak důraznost prokazoval od úvodního buly také soupeř v podobně barevné variantě trikotů. Sýkorovu střelu z pravého kruhu ještě dračí ochránce svatyně Miroslav Svoboda ukryl do lapačky, ale postupně měl více a více práce. Jenže běžela 10. minuta hry a Hanáci unikli do vedení o jednu branku, když i s notnou dávkou štěstěny dopravil touš do sítě Salithu Jiří Goiš, tato trefa dodala hostující střídačce potřebné sebevědomí.

Šumperští se jen o nemnoho okamžiků později chytali za hlavu, když neproměnili ani přesilu dvou mužů v poli. Velikou zásluhu na čistém kontě Zubrů po úvodních dvaceti minutách měl určitě Juraj Šimboch, jenž v klíčových momentech dokázal udržet puk před brankovou čarou. Nováček druhé nejvyšší soutěž si tak do kabiny odnášel těsný a spíš fotbalový náskok 1:0.

Jedna branka neavizovala, že by se mělo hrát v další periodě útočným stylem a za průvodu spousty vstřelených branek. Ale první minuty druhého dějství naznačily, že to nemusí být tak úplně pravda. Teprve ve 21. minutě dopravili Zubři do svatyně Miroslava Svobody druhý touš, zásluhou povedeného zásahu puku v pádu od Davida Šťastného. Ovšem probudily se i domácí tribuny, to když překvapil Juraje Šimbocha tvrdou ranou za kruhem David Roupec, ten vlil aktivitu zpátky na šumperské hokejky. Poslední slovo ve druhé části měli nakonec Přerovští, jelikož Marek Sikora zužitkoval početní výhodu a vrátil hostům vedení o dvě trefy.

Draci se ale nevzdali a snažili se co nejdříve dostat na dostřel jedné branky. První střely na branku od obránců sice ovoce nepřinesly, ale domácí parta se dočkala v následné přesilovce v délce čtyř minut trvání, trest musel pykat přerovský Filip Stoklasa. Nádhernou individuální akci předvedl na sklonku 50. minuty Tomáš Fořt, povodil si celou obranu Zubrů a nádherně zavěsil nad lapačku brankáře Šimbocha. Šumperské publikum si žádalo vyrovnání, ale akce draků už nebyly tolik nebezpečné. Salith nakonec sáhl i k odvolání brankáře a risku hry v šesti mužích v poli, ale Přerov vedení uhájil a bere ze severní Moravy tři body.

Autor: Martin Schwarz (www.hokejsumperk2003.cz)

Ohlasy trenérů

Radek Kučera (Salith Šumperk): Pokud nebudeme dávat vyložené šance, tak nemůžeme uspět, navíc při nás dnes nestálo ani štěstí. Je to obrovská škoda, protože mužstvo bojovalo až do konce, což musím ocenit. Od tohoto výkonu bychom se měli odrazit.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Soupeř se snažil tlačit dopředu, což jsme očekávali. Víme, že Šumperk je v útoku docela silný, my jsme se proto nechtěli nikam hnát, chtěli jsme zkrátka body ubojovat. V tomto utkání se nám vyplatila naše trpělivost, měli jsme i pověstné štěstí. Výborně nám zachytal nejen brankář, ale výborně fungoval celý tým, kluci se dokázali obětovat jeden pro druhého.