Z ledu Techniky se třemi body! Bojovný výkon dovedl přerovský tým k vítězství

P ř e r o v – Středeční 28. kolo druhé ligy bylo předposledním v roce a zavedlo přerovský tým do Brna na kolbiště Techniky, kde se Zubři po domácí ztrátě se Vsetíně pokoušeli získat body zpět. Bojový úkol se modrožlutým podařilo splnit, na Sakrajdův gól sice domácí reagovali a v závěru odpověděli i na trefy Goiše a Šťastného, ale těsné vedení 3:2 už Přerov při soupeřově hře bez brankáře nepustil. Zubři si proto v tabulce polepšili na 42 bodů a Techniku letos poprvé porazili.
28.kolo, středa 18.12.2013
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Česnek (Fadrný, Bustin), 52. Benýšek (Jurča, Látal) – 20. Sakrajda (Brančík), 38. Goiš (Osina), 52. Šťastný D. (Blinka). Rozhodčí: Pokorný – Polák, Rampýr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 288. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Chvátal – Habrovec, Štindl, Havíř, Odehnal L., Zapletal, Bělohlávek, Dittrich – Česnek, Fadrný, Bustin – Jurča, Benýšek, Látal – Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Hnilička
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Tomeček Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Haloda – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný D., Školoud, Blinka, Kolář, Málek, Kundrátek

Ve vysokém tempu se hrálo hned od začátku, šance byly k vidění na obou stranách a hrál se pohledný útočný hokej. Velká šance byla k vidění v přerovské přesilovce, Technika si totiž nepohlídala střídání a hrála v šesti. Chvátala ležícího na zemi ale přerovský Blinka nedokázal překonat a netrefil poloprázdnou bránu. Těsně před koncem této početní nevýhody měl šanci také brněnský Jurča, kdy v úniku nedokázal blafák dotáhnout do úspěšného konce.

První gól padl až 42 sekund před první sirénou, Petr Sakrajda dokázal využít nepřesné brněnské rozehrávky a střelou nad Chvátalovo levé rameno poslal svůj tým do vedení. Technici šli tedy do druhé třetiny s jednobrankovým mankem.

Ve druhé třetině byl k vidění útočný hokej, kterým se snažila Technika dorovnat. Přerov hrál ale trpělivě a s poctivou obranou, kterou i v této třetině měli Technici problém překonat. Nakonec se jim to povedlo chvíli po čtyřminutovém oslabení. Z velkého tlaku před bránou dokázali vytěžit maximum a po sérii dorážek puk do brány procedil Jan Česnek.

Nakonec se ale bohužel pro Techniky opakoval scénář z první třetiny. Před koncem periody, když se hrálo čtyři na čtyři, přišlo zaváhání brněnských holí a v perfektním úniku obstřelil Chvátala Jiří Goiš, který tak vrátil vedení na stranu Zubrů, což se líbilo hlavně přerovským fandům.

Technika se ale nechtěla vzdát a i v závěrečné třetině byla k vidění bojovná hra. Vojtek musel čelit několika střeleckým pokusům, Chvátal se ale také zaskvěl, třeba při semaforu po střele Holdy. Nakonec ale bohužel pro Techniku kapituloval, střela Davida Šťastného byla nad jeho síly. Domácí se ale náhle vrátili zpět do zápasu, když Jurča nalezl před bránou Jana Fadrného a ten vykřesal plamínek naděje.

Přerov už ale nezaváhal, výtečnou obranou a napadáním si zasloužil tři body. Na konečném výsledku už se nepodepsala ani závěrečná power-play, když Brňané zkoušeli hrát v šesti půldruhé minuty.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Rozhodly velké chyby, kdy nás soupeř přečísloval a chodil do rychlých brejků. Chtěli jsme potvrdit výhru z Hodonína, což se bohužel i díky nepovedeným šancím nepodařilo. Ve hře chyběla jednoduchost a trvalo nám dlouho, než jsme šli do střely, pořád jsme něco zbytečně vymýšleli.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a o tu branku byli lepší. Soupeře jsme docela dobře přečetli a až na pár maličkostí jsme jejich styl hokeje dokázali eliminovat. Výhra je to pro nás velice cenná.