Z bitvy s Kladnem berou Zubři dva body! V deváté sérii nájezdů rozhodl Hejcman

P ř e r o v – Poprvé novém roce se Zubři představili na domácím ledě, navíc ve velké bitvě s Kladnem, které bylo jejich sousedem v tabulce a na Hanou dorazilo i s Jaromírem Jágrem. Přerov dokázal otočit skóre a po zranění brankáře Klimeše měl s náhradníkem Holíkem blízko k vítězství za tři body, ke kterému jej nasměroval dvougólový Karel Plášek. Nakonec ale tahák 19. kola musely rozseknout až nájezdy. V jejich deváté sérii ukončil obrovské drama Darek Hejcman. Zubři tak v tabulce poskočili z pátého na čtvrté místo.
19.kolo, sobota 9.1.2021
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Doležal (Hrabal, Pšurný), 33. Plášek (TS), 43. Plášek (Mlčák, Indrák), rozhodující nájezd Hejcman – 10. Pitule (Hlava, Ticháček), 39. Račuk (Pitule, Frye), 56. Hlava (Pitule, Zelingr). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Gančarčík, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 32:42. Zblokované střely: 5:10. Vhazování: 36:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Klimeš (34. Holík) – Kubeš, Hrabal, Forman, Zbořil, Mlčák, Krisl, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Štefka – Plášek, Indrák, M. Svoboda – Václavek, Süss, Macuh
Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Ticháček – Kubík, Plekanec, Melka – Jágr, Marosz, Račuk – Guman, Machač, Filip – Hlava, Pitule, Hajný

V boji tabulkových sousedů se nejprve uvedl kladenský Kubík, proti jehož ráně musel Klimeš vytasit lapačku. Další dvě nadějné šance vzešly od Zubrů. Nejprve se Dostálkovu střelu snažil dorážet Doležal a poté mohl domácí střídačku rozveselit Süss, kterému palebnou pozici připravil Václavek. Zakrátko se už ale skóre měnilo. V kladenském přečíslení tří na jednoho sice Hrabal v pádu zablokoval puk, jenže ten se odrazil k Tomáši Pitulemu, který překonal Klimeše.

Zubři však rychle z přesilovky srovnali. Rytířům se nepovedlo vyhodit puk, takže následovala rána Hrabala od modré, kterou lehce před Košarišťanem tečoval Tomáš Doležal. V závěru první části získali přesilovku i Kladenští, přetavit ji v gól se jim však nepodařilo.

Úvod druhé třetiny patřil Kladnu. Rytíři převzali taktovku a byli nebezpečnější, Klimeš však odolával. Zlikvidoval Gumovu šanci z prostoru mezi kruhy, v přesilovce hostů vyrazil Jágrovu ránu a podržel Zubry i při střele Račuka, kterou tečoval Pitule. Přerov se dostal před soupeřovu bránu až v polovině dějství, kdy střílel Pšurný. Pak bylo opět živo před Klimešem, který měl velké štěstí, když neudržel puk po teči a Ticháček minul poloprázdnou klec.

Ve 33. minutě měl tutovku Štefka, který se řítil sám na Košarišťana. Byl však seknut Sorokinem, a tak následovalo trestné střílení. To provedl Karel Plášek parádně a kličkou poslal Zubry do vedení. O chvíli později při šanci Rytířů upadl Hlava na Klimeše, který kvůli zranění musel ze zápasu odstoupit. První start v Chance lize si tak zapsal náhradník Martin Holík. Povedlo se mu zneškodnit spolupráci Plekance se střílejícím Jágrem, ale v závěru druhé třetiny jej propálil Marek Račuk.

Třetí třetinu zahájili Zubři přesilovkou a tuto výhodu podruhé proměnili. Mlčák našel rychlou přihrávkou na pravém kruhu Karla Pláška, proti jehož ráně se Košarišťan nestačil přesunout. Rytíři následně chvíli ostřelovali Holíka, leč bez úspěchu. Se začátkem posledních deseti minut měli Přerované blízko ke zvýraznění náskoku. Dorážka Pšurného i střela Hejcmana při přečíslení však postrádaly gólový efekt.

Místo toho znovu udeřilo Kladno, takže stav byl v 56. minutě zase vyrovnaný. Po buly střílel Zelingr a Nicolas Hlava pohotově kotouč doklepl do sítě. Rytíři v závěru po oddechovém času ještě toužili rozhodnout a při šanci Jágra si v poslední vteřině vynutili faul.

Prodloužení gól nepřineslo, přestože Rytíři ze začátku obléhali přerovskou klec. Rozhodnout poté mohli jak Zubři při šancích Süsse a Čípa, tak i Kladno z obrovské Kubíkovy příležitosti. Druhý bod ale přisoudily až nájezdy. V páté sérii odvrátil porážku Svoboda, který vyrovnal, a rozhodnutí padlo v sérii deváté. Na trefu Darka Hejcmana už totiž Pitule reagoval jen střelou do tyče.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Podali jsme výborný týmový výkon podpořený ve výsledku oběma gólmany. U Klímy věříme, že to nebude nic vážného. Holas ho ve druhé půlce zápasu výborně zastoupil. Ale opakuji, tým proti do ofenzívy skvěle vybavenému soupeři šlapal parádně.

David Čermák (Rytíři Kladno): Opět jsme nepodali výkon, jaký jsme chtěli. Hlavně v první třetině nám chyběl pohyb. Ve druhé části se to trochu zlepšilo, pak jsme ale udělali dvě chyby a pustili Přerov do samostatných nájezdů. Byly z toho faul, trestné střílení a gól. Tam jsme utkání mohli rozhodnout. Nakonec můžu Přerovu jenom pogratulovat k vítězství.