Z Nového Jičína jede tým Zubrů s prázdnou, jeden gól na bodový zisk nestačil

N o v ý J i č í n – Sobotní podvečer patřil dalšímu kolu druhé hokejové ligy, které přerovský tým zavedlo do Nového Jičína, tedy na poslední stadion, který Zubři letos dosud ještě nenavštívili. Přerov šel do boje s cílem navázat na středeční vítězství, ale tentokrát se mu to bohužel nepodařilo. Domácí si vypracovali vedení o dva góly a snížení z hole Radomíra Paly přišlo až pozdě. Po výsledku 2:1 proto Nový Jičín slaví vítězství, Zubři naopak mají na svém kontě porážku.
21.kolo, sobota 23.11.2013
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Heža (Uhlár, Zedník), 48. Gebauer (Rejžek, Lehečka) – 59. Pala (Kudělka). Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 2:0, 2:1
Šrámek – Gebauer, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Skaloš, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Gulda, Dusík, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek, Heža, Uhlár
Sklenář – Pala, Vlček, Janota, Osina, Kudělka,Tomeček – Kolář, Šťastný D., Goiš, Haloda, Kovařík, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Ministr, Sedlák, Brančík

V úvodu zápasu počítali šance především domácí, kteří hned během první minuty zahrozili Uhlárem a další nadějnou příležitost měl dorážející Hanák. Gólman Sklenář Nový Jičín do vedení nepustil, a proto se taktovky mohli chopit Zubři. Další minuty totiž patřily jim. Od modré čáry střílel Kudělka a během následné přesilovky zkoušel Šrámka překonat také Kolář. Jeho šance hodně hlasitě volala po gólu, ale přerovský útočník nedokázal kotouč protlačit přes beton.

Znovu zahrozili modrožlutí také ve dvanácté minutě, kdy se snažil Vlčkovu střelu dorazit Brančík a hned po něm i Ministr. Že první třetina gól nepřinese, o tom rozhodl další Sklenářův zákrok, kterým na brankové čáře lapil nepříjemné zakončení Lehečky.

Druhou část zahájil přerovský tým oslabením, ale domácí faulem počet hráčů na ledě brzy srovnali. Dobrou šanci měl střílející Goiš, jenže minul Šrámkovu klec a v další fázi prostředního dějství museli Zubři čelit tentokrát už celému oslabení. Zvládli ho na výbornou a zakrátko mohli skórovat. Kovaříkova teč ani Sakrajdův bekhend však úspěch nepřinesly.

Čekání na gól tak utnuli až domácí v době, kdy se psala 32. minuta. Uhlár našel mezi kruhy neobsazeného Oldřicha Hežu, který střelou bez přípravy překonal Sklenáře nad betonem. Přerov mohl Goišem zařídit vyrovnání rychlostí blesku, ale střela z bezprostřední blízkosti mu nevyšla. Další šance modrožlutých také zůstaly nevyužity a nakonec mohli být Zubři rádi, že ztráceli na soupeře jen jeden gól. Do sóla totiž ujel Skaloš a Sklenář musel vytáhnout těžký zákrok.

Také v úvodu třetí třetiny byl Přerov zabrzděn faulem a gólman Zubrů musel u tyče likvidovat šanci Hanáka. Po oslabení se Zubři opět už dostali do útoku, ale ani Goiš po Kovaříkově přihrávce neuspěl. Šrámek přerovského forvarda ve skluzu vychytal. Další snahu na vyrovnání bohužel znepříjemnil druhý gól domácích, když po Rejžkově šanci zůstal Sklenář ležet a Robin Gebauer kotouč doklepl.

Šance na úspěch se Přerovanům výrazně zmenšily, protože Nový Jičín se po zvýšení na 2:0 dostal do pohody. Třetí trefu navíc mohl přidat výborně najetý Uhlár, ale trefil pouze Sklenářovu vyrážečku. Přílišné útočení Zubrů pak málem potrestal z nájezdu Rejžek a stejný hráč o pár vteřin později napálil kotouč do tyče. Snaha na zdramatizování stavu vyšla až minutu před koncem, kdy dostal osamocený Radomír Pala krásnou přihrávku od Kudělky a střelou snížil. Půlminutová hra bez brankáře už však stav 2:1 nezměnila, proto Zubři odešli z ledu těsně poraženi.

David Handl (HC Nový Jičín): Rozhodl výborný výkon brankáře Šrámka, který chytal excelentně. Naštvaný jsme na závěr utkání, kdy jsme zbytečně inkasovali. To co se tam stalo, je nemyslitelné. Věděli jsme, že Přerov to bude chtít zazdít a čekat na brejky. Proto jsme se do ničeho netlačili. Čekali jsme na chybu a chtěli jsme jít do vedení. Zápas tak nakonec i dopadl. Znova říkám, že je škoda obdržené branky, ale klukům můžu jenom pogratulovat ke třem bodům.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): V první třetině Nový Jičín jen čekal, co s ním provedeme. Měl z nás dost velký respekt, protože jeho výsledky jsou také špatné. Bohužel my jsme nedokázali soupeře sevřít tak, abychom se gólově prosadili. Vůbec v naší hře nebyla bojovnost a koncovka je stále velmi bídná. Hráli jsme hodně po koutech, bez nějakého tlaku do brány. Domácí si počkali na naše chyby, které přišly a dvě dokázali potrestat. Hrát poslední čtyři minuty nestačí. Celkově byl náš výkon hodně matný.