Výhra ve velkém stylu. Přerov deklasoval Kadaň a vede tabulku WSM ligy!

K a d a ň - Na vyhrané hanácké derby s Prostějovem dokázali přerovští hokejisté úspěšně navázat. A jak! Na ledě Kadaně si otevřeli hotovou střelnici a skórovali hned devětkrát. V první třetině se Zubři trefili dvakrát, ve druhé čtyřikrát a ve třetí třikrát. Milan Procházka přitom dosáhl hattricku. Po úvodních dvou kolech WSM ligy tak mají žlutomodří na kontě šest bodů, navíc díky skóre 11:1 drží první pozici soutěžního pořadí.
2.kolo, středa 13.9.2017
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
1:9
(0:2, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Hejcman (Trefný) - 11. Plášek (Šlahař, Sýkora), 12. Procházka (Pšurný, Fořt), 21. Procházka (Fořt), 25. Pšurný (Procházka, Fořt), 36. Berger (Fořt, Procházka), 38. Procházka (Valenta, Goiš), 46. Malina (Zbořil, Šlahař), 47. Pšurný, 52. Šlahař. Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Belko, Štofa. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 24:37. Zblokované střely: 8:9. Hity: 23:12. Vhazování: 21:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:9.
Lukeš – Trefný, Buchtela, Szathmáry, Chalupa, Kadeřávek, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, Hlava – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Krejčiřík
Šimboch – Novotný, Valenta, Malina, Zbořil, Pala, Gazda – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil

V úvodu zápasu byli aktivnějším týmem Zubři. Brankáře Lukeše ohrožoval Plášek a krátce po něm i Berger s Koblarem, jenže bez gólového efektu. Trhači se dostali více k Šimbochovi až v osmé minutě. Po Robově prudké ráně navíc následoval faul Novotného a Kadaň si tak poprvé vyzkoušela přesilovku. Ta ale netrvala dlouho. Síly na ledě se srovnaly a po skončení trestu pak Přerov bleskově udeřil. Přes Sýkoru a Šlahaře doputoval puk na Karla Pláška, který se nemýlil.

Neuběhla pak ani minuta a modrožlutí se radovali znovu. Milan Procházka měl v mezikruží dost prostoru a střelou nad rameno překonal Lukeše podruhé. Hra se poté na chvíli uklidnila, v závěru pak přišel přerovský faul a Kadaň druhou tercii otevřela přesilovkou.

A ta byla rychle využita. Kolem tyče se protáhl Darek Hejcman a zakončil vedle Šimbochova betonu. Nádech domácích ale Zubři rázně odmítli. Za čtyřiadvacet vteřin totiž Fořt dobře zapracoval u kadaňské klece a vybídl Milana Procházku, který už měl snadnou práci na dorážce u druhé tyče. Stejný hráč se pak podílel na čtvrtém zásahu. Po ostré ráně se kotouč odrazil od zadního mantinelu přesně na Romana Pšurného a ten zvýšil už na 4:1 pro Přerov.

Zubři poté přežili soupeřovu přesilovku, z níž vzešla šance Chrpy a dál ohrožovali Lukeše. Fořtova spolupráce s Procházkou ještě gólová nebyla, ale ve 34. minutě se ujala dorážka v podání Jana Bergera. Přerov hrál s obrovskou chutí, což potvrdil dalším gólem. Goišovu ránu Lukeš dostatečně nepokryl a doklepávající Milan Procházka tak završil hattrick.

Třetí dějství zahajovali v přesilovce pro změnu Hanáci, ale ta se obešla bez vážnější situace. To další přesilovka, dvojnásobná, už ale byla pro domácí doslova pohromou. Nejprve Lubomír Malina prostřelil vše před sebou od modré a za necelou minutu si domácí srazili kotouč, když Roman Pšurný přihrával na Fořta.

A aby toho nebylo málo, tak Trhači zakrátko byli znovu ve třech a modrožlutí se přiblížili desítce ještě víc. Jakub Šlahař se napřáhl a letící kotouč nešťastně usměrnil do vlastní brány obránce Szathmáry. Kadaňští se až za stavu 1:9 dostali do většího počtu šancí. Šimboch musel řešit zakončení Müllera a střely od Hlavy a Blahy. Vše vyřešil, a tak si Přerov odvezl z Kadaně tři body za drtivé vítězství.

Robert Kaše (SK Kadaň): Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Přerov nás přehrál ve všech směrech. Byli pořád v pohybu a silovější. Zápas se zlomil, když jsme snížili na 1:2 a hned inkasovali. Ve druhé třetině jsme dostali všechny čtyři góly z předbrankového prostoru, což se nám stávat nemůže.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Jeli jsme k nepříjemnému soupeři, v Kadani se hraje vždycky těžko. K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně. Bylo vidět, že se soupeř po dvou těsných porážkách chtěl zvednout. První třetina byla vyrovnaná. Jeden z rozhodujících momentů bylo, když jsme po inkasované brance rychle opět odskočili na dva góly. Ve druhé třetině se utkání pak zlomilo, soupeř začal být nedisciplinovaný a my jsme zápas jednoznačně ovládli. Třetí třetinu jsme dohráli v tempu a jsme rádi, že jsme mohli zapojit všechny čtyři útoky. Velké poděkování patří našim fanouškům, kteří do Kadaně vážili dlouhou cestu a po celé utkání nás skvěle povzbuzovali.