ONLINE >>> MUŽI: Kladno - Přerov 5:3 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Výborně! Zubři v Havířově v poslední minutě otočili skóre a berou cenné tři body

Výborně! Zubři v Havířově v poslední minutě otočili skóre a berou cenné tři body
H a v í ř o v – Smolný vstup do zápasu je nepoložil. Přerovští hokejisté sice hned zkraje duelu na ledě Havířova prohrávali o dvě branky, s nepříznivým průběžným stavem se však dokázali úspěšně popasovat. Náskok Slezanů v průběhu střetnutí pokaždé smazali a v poslední minutě řádné hrací doby navíc výsledek zásluhou Romana Pšurného překlopili na svou stranu. Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala tak nad AZetem zvítězili 5:4.
25.kolo, středa 22.11.2017
AZ RESIDOMO Havířov - HC ZUBR Přerov
AZ RESIDOMO Havířov - HC ZUBR Přerov
4:5
(2:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Kalus (Sikora, Chroboček), 7. Kanko (Gřeš, Matai), 27. Kalus (Rác, Chroboček), 49. Kanko (Fronk, Sikora) – 22. Rosandič (Chmelíř, Šlahař), 35. Fryšara (Gago, Popelka), 47. Procházka (Berger, Pšurný), 54. Pala (Pšurný, Novotný), 60. Pšurný (Pala, Novotný). Rozhodčí: Kašík, Koziol – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8, navíc Havel (Havířov) 10 minut osobní trest – Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1647. Střely na branku: 30:40. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 38:50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
Bláha – Dudek, Krisl, Puzič, Drtil, Havel, Chroboček – Gřeš, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora – Kalus, Hudeček, Illéš – Maruna, Pořízek, Toman
Šimboch (7. Klimeš) – Rosandič, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Horák – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, Fryšara – Gago, Václavek, Navrátil

Komentář k zápasu

Havířovští měli do utkání parádní vstup. V 6. minutě totiž využil první přesilovku zápasu po šikovném manévru na přerovském brankovišti Marek Kalus. O půlminutu později propálil Juraje Šimbocha zblízka Petr Kanko a bylo z toho nejen vedení 2:0, ale také střídání v přerovské brance. Lukáše Klimeše přivítali domácí po chvilce střelou do tyče. Na druhé straně mohl snížit v 9. minutě Pšurný, který se prosmýkl až před Bláhu, ale jeho zakončení mezi betony do branky neprošlo.

Domácí byli blízko dalšímu gólu ve 14. minutě po krásné souhře Mataie s Gřešem, ale druhému jmenovanému chyběly před poloodkrytou brankou k puku centimetry. Chvíli na to tečoval nebezpečně Krislovu střelu těsně mimo Kalus. Za hosty zahrozil Chorvat Rosandič bombou z dálky nad branku, ale především Popelka v situaci 2 na 1. Bláha však po jeho zakončení vyrážečkou poslal puk až do ochranné sítě. Konec třetiny patřil opticky hostům, ale do sirény už se skóre neměnilo.

Zaslouženého snížení se Zubři dočkali až na počátku druhé třetiny. To v přesilovce zamířil z pravého kruhu přesně do šibenice Mislav Rosandič a bylo to 2:1. Chvíli na to byl v šanci Zbořil, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně straně v situaci 2 na 1 Illéš. Domácím pomohla až další přesilovka. Dlouho v ní sice nebyli nijak výrazní, ale 6 vteřin před koncem dostal Marek Kalus puk mezi kruhy a se štěstím jej prostřelil mezi Klimešovými betony za čáru – 3:1.

Velkou šanci na navýšení náskoku měl AZ po polovině utkání, když dostal k dispozici 93 vteřin dvojnásobné přesilovky, ale k využití nedošlo. Hosté se celkem v pohodě ubránili a sami byli nebezpeční ve 34. minutě. To v přečíslení zastavil Fryšarovu bombu Bláha jen obětavým zákrokem maskou. O minutu později ale už Štěpán Fryšara poslal vyražený puk do odkryté havířovské branky a bylo to 3:2. Následně měli Zubři také přesilovku a havířovské v ní mocně zmáčkli, ale gól z toho nebyl. Pak měli přesilovku AZeťáci. Klimeš v ní doslova vychytal Fronka a Drtila, na druhé straně zachránil domácí skvělým zákrokem lapačkou Bláha proti střele Šlahaře.

Třetí třetinu začal lépe AZ. Sikora si krásně z křídla najel do zakončení před branku, ale neuspěl, stejně jako jeho spoluhráči v následné přesilovce. Pak se zase Zubři zvedli a ve 47. minutě srovnali skóre, když Milan Procházka dorážkou na brankovišti dokončil akci svých spoluhráčů. AZetu ale opět pomohla přesilovka. Za dvě minuty si v ní totiž Petr Kanko vybruslil zpoza branky a drzým bekhendem ke vzdálenější tyči překonal Klimeše – 4:3.

V 54. minutě se do sebe pěstmi pustili Havel se Sýkorou. Rozhodčí následně více potrestali domácího obránce a Zubři přesilovku za 18 vteřin využili k opětovnému vyrovnání, když se z mezikruží prosadil Radomír Pala. Ale to ještě nebyl konec. V 59. minutě šli domácí opět do čtyř a i z této přesilovky se hosté prosadili. Roman Pšurný se z pravého kruhu trefil přesně ke vzdálenější tyči a rozhodl tak o výhře Přerova 5:4.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): Zápas jsme měli rozehraný dobře jen co se týče výsledku, ale celé utkání jsme neodehráli dobře. Přistoupili jsme k němu laxním způsobem a přesně před tím jsme na poradě varoval. Chtěli jsme být aktivní dopředu, hrát dobře ve středním pásmu, ale místo toho jsme zbytečně ustupovali. Myslím si, že to, že jsme vedli, byla spíše otázka štěstí. Přerov si od začátku utkání šel více za třemi body a po zásluze si je odvezl. 

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Prohrávali jsme dvakrát o dva góly, ale vrátili jsme se do utkání. Vstup do zápasu jsme měli dost nešťastný, ze dvou střel jsme dvakrát inkasovali. Stáhli jsme na 2:1, soupeř nám sice zase odskočil, nicméně se nám podařilo do konce druhé třetiny snížit. Ve třetí třetině jsme myslím měli trochu herně navrch, ale zbytečnými fauly a vylučováním jsme si podlamovali nohy. Musím říct, že štěstěna se k nám nakonec přiklonila a odvážíme si všechny body.