Výborně! Zubři konečně porazili Frýdek-Místek a v neděli mohou doma postoupit

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova zvítězili v prvním zápase předkola play-off Chance ligy na ledě Frýdku-Místku 5:2 a v nedělním domácím utkání si mohou zajistit účast ve čtvrtfinále. Zubrům scházelo devět hráčů a v hale Polárka po gólu Klimši brzy prohrávali. Skóre ale otočili a vedení už poté nepustili. Do konce první třetiny se dvakrát trefil Goiš, na kterého ve druhém dějství navázal Süss. Dostálek sice pak snížil, za Hanáky ale odpověděl první seniorskou brankou Hradil. Vedení v sérii 1:0 na zápasy ještě překvapivým zásahem z vhazování pojistil Dvořák.
PP-O1, pátek 3.3.2023
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Klimša (Hotěk, Haas), 31. Dostálek (Svačina, Havránek) – 14. Goiš (Hradil), 15. Goiš (Dvořák, Okál), 25. Süss (Hrdinka, Indrák), 36. Hradil (Jan Svoboda), 48. Dvořák. Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1088. Střely na branku: 27:36. Zblokované střely: 2:8. Vhazování: 44:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5. Stav série: 0:1.
Mokry – Teper, Žůrek, Michálek, Havránek, Homola, Sova, Adámek – Ramik, Zeman, Svačina – Dostálek, Vrdlovec, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Macháček, Matěj, Geidl
Postava – Chroboček, Hrdinka, Němec, Kudělka, Ševčík, Krisl, Bystroň – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Okál, Süss, Goiš – Dobša, Dvořák, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl

Domácí po minutě a půl otevřeli skóre. Hoťkovu střelu Postava vyrazil k Davidu Klimšovi, který puk zachytil rukavicí a vzápětí ho hokejkou sklepl do sítě. Havránek pak našel na hranici kruhů Matěje a Přerov zachránila horní tyč. Ve čtrnácté minutě se hostům podařilo srovnat: Hradil napadáním získal za brankou puk a najetý Jiří Goiš po jeho přihrávce prostřelil Mokryho. Vzápětí hráli Zubři přesilovku a skóre otočili. Dvořákovu střelu z první přesouvající se Mokry lapačkou vyrazil před sebe a Jiří Goiš dorážkou do prázdné branky zaznamenal druhý gól v zápase.

Z dorážek padly také všechny tři branky ve druhé třetině. Nejprve po Hrdinkově pokusu od modré čáry a Mokryho zákroku vyrážečkou zvýšil vedení Přerova Jan Süss. Rysy následně vrátil do zápasu Hradilův útočný faul a Vlastimil Dostálek hlavně díky předchozí střele Svačiny dokázal početní převahu využít. Hradil ale pak své vyloučení napravil. Po přečíslení třech proti dvěma pohotově zareagoval na odkaz pokusu Jana Svobody od betonu domácího gólmana a připsal si premiérovou trefu mezi muži.

Frýdek si do třetí části přenesl přesilovku, udeřit však mohli Zubři, před Mokrym zahrozil Dvořák. Hostující útočník Filip Dvořák se prosadil ve 48. minutě, brankáře rysů překvapil střelou po ledě mezi betony přímo z buly. Dramatický zbytek duelu už Hanáci nepřipustili, pomohly jim především přesilové hry, při kterých kontrolovali hru. V MEO Aréně teď mohou osmifinále rozhodnout.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Ten bonusový bod z dneška patří soupeři jednoznačně oprávněně. Možná ten začátek nebyl z naší strany špatný, ale od první minuty jsme byli týmem, který se bál a nepodal adekvátní výkon zápasu play off, a že se o něco vůbec hraje. Zrovna ten tým teď ode mne slyšel to, že jsme byli partou holek a pokud tohle do dalšího zápasu nezměníme, tak v play off nemáme co dělat. A nebudeme se vymlouvat na to, jestli nám křivdil ten a jestli máme dalšího beka mimo. Na tohle se nás nikdo prostě neptá. Buď se semkneme a budeme bojovat, nebo nevím. Přerov je hratelný soupeř. Ano, je dobrý, je ošlehaný zápasy play off, ale je zkrátka hratelný. A my dnes nepředvedli zkrátka nic. Jsme moc zklamaný a doufám, že si hráči mou kritiku vezmou k srdci a že v neděli do toho půjdeme tak, abychom neměli konec sezony.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Dnes se nám všechno dařilo a my jsme určitě rádi, že v takové sestavě, v jaké momentálně hrajeme, tak mladíci skvěle ty zkušené a chybějící borce nahradili. To, co se nám v posledních zápasech nedařilo, tak dnes se nám povedlo. Můžeme si říct, že od té půlky bylo utkání dá se říct rozhodnuté. My jsme si to trochu zkomplikovali tou řadou oslabení v kuse, ale kluci si to uhráli v tom momentě bojovností. Kdyby to domácí snížili, asi by to bylo ještě otevřené.