Výborně! Přerov vybojoval čtvrté hanácké derby, rozhodla ho druhá třetina

P ř e r o v – Definitivně stvrdili, že se jim ve vyhecovaných bitvách daří víc než jejich oblastnímu rivalovi. Hokejisté Přerova vyhráli čtvrté hanácké derby základní části Chance ligy, o třetím skalpu Prostějova v aktuální sezoně rozhodli povedeným výkonem ve druhé třetině. Během ní přidali k tlaku do brány a zodpovědné hře dozadu i tři góly a vypracovali si klíčový náskok. Ten Jestřábi ještě do přestávky zkorigovali, ve třetím dějství se už skóre neměnilo. Přerovští porazili Prostějovské 4:2.
50.kolo, sobota 26.1.2019
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pšurný (Doležal, Krisl), 21. Pšurný (Navrátil), 24. Pala (Tomi, Černý), 35. Sýkora (Pala) – 6. Račuk (Nouza, Čáp), 40. Žálčík (Čáp, Starý). Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:5, navíc Tomi (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2590. Střely na branku: 38:30. Zblokované střely: 14:4. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Novotný, Malina – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Moučka – Tomi, Dvořák, Š. Kratochvil
Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Zdráhal – Luňák, Meidl, Nouza – Žálčík, Račuk, Starý – Matys, Pšenička, Dvořáček – Venkrbec, Prokeš, Krejčiřík

Za elektrizující atmosféry se mohl už po minutě prosadit Moučka. Proti ujíždějícímu Zubrovi se totiž daleko od brány vydal Neužil a vyrazil puk právě k němu. Moučka ovšem zcela prázdnou bránu pod tlakem netrefil. Nebezpečná byla dorážka Šimona Kratochvila, po níž přišlo první vyloučení hostů a dlouho netrvalo. Po 25 vteřinách na modré napřáhl Krisl a z dorážky se okamžitě prosadil Roman Pšurný.

Na odpověď Jestřábů ale MEO Aréna čekala jen chvilku. Už po šesti vteřinách přesilovky ťuk - ťuk akci do prázdné pohodlně zakončoval Marek Račuk. Vyrovnaná bitva nabídla ke konci třetiny další obrovské šance Zubrů, Moučka s Šimonem Kratochvilem ale byli podruhé neúspěšní. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Ten však po obrátce dlouho netrval. V čase 20:29 totiž Navrátil využil chyby hostů přihrávkou na Romana Pšurného a ten se zblízka prosadil podruhé v zápase. Domácí MEO Aréna se otřásla v základech o chvíli později. Tomi podél modré čáry nalezl hůl Radomíra Paly, který se vůbec s ničím nepáral a tvrdou dělovkou propálil Neužila pod vyrážečku.

Ledová plocha Zubrům v těchto momentech doslova patřila, v polovině základní hrací doby Prostějov jen se štěstím neinkasoval ani jednou ze tří velkých příležitostí. Ve 35. minutě fauloval Starý a domácí podruhé v přesilovce trestali. Tomáš Sýkora ve velké rychlosti hledal najíždějícího Sikoru, puk se ale od brusle obránce odrazil za záda Neužila. Prostějov se na výraznější tlak zmohl až ke konci třetiny a po Lukášem Žálčíkem ztečované ráně Čápa gólem do šatny snížil.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji tentokrát už Prostějovští, ti se ale stále nemohli propracovat k větším příležitostem. Zubři nepotrestali dva fauly Koláře a v 52. minutě dopravili puk do sítě až po přerušení. Žádnou z nabízených početních výhod v závěru ke svému dobru Jestřábi nevyužili, tři body tak zaslouženě putují na konto domácího Přerova.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vyhráli jsme a jsme spokojení. Musím pochválit celý tým. Všichni hráči nechali na ledě úplně všechno. V utkání, které mělo parametry play-off, to bylo vidět. Přesilovky nebyly dobré jen proti Prostějovu, ale i minule v Budějovicích nebo předtím v Benátkách. Musím zaklepat, že poslední dobou každý zápas využíváme přesilovku. V tom, co chceme hrát, nám početní převahy mohou velmi pomoci. V první třetině jsme měli parádní nástup, trochu nás zbrzdil vyrovnávací gól. Druhou třetinu jsme zahráli perfektně. Poslední dvě střídání byla sice trochu horší, ale hokej je hra chyb a my jsme zkrátka chybu udělali. Do třetí části jsme určitě nešli se strachem, už proti Budějovicím nebo proti Ústí jsme třetí třetinu odehráli dobře.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Zbytečně jsme inkasovali góly ve druhé třetině. Byly tam z naší strany chyby a utkání se tím zlomilo. Sice jsme pak ještě v závěru snížili na 4:2 a ve třetí třetině měli dobré šance, jenže jsme je nedokázali proměnit.