Vstup do první ligy za tři body! Tým Zubrů po velkém boji dokázal přetlačit Kadaň

P ř e r o v – Zubři a jejich natěšení příznivci se konečně dočkali hokeje! WSM 1. liga totiž ohlásila svůj start a hned úvodní kolo přineslo plnou bodovou odměnu. Přerov po velkém boji dokázal přetlačit Kadaň, nad kterou vedl už o dva góly, ale soupeř nesložil zbraně a ve třetí periodě ještě sahal po vyrovnání. Dělbu bodů však nadšeně hrající Přerované s výborným Šimbochem v zádech nepřipustili a zvítězili 3:2.
1.kolo, středa 9.9.2015
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Chmelíř (Pšurný, Procházka), 24. Dostálek (Chmelíř, Pšurný), 38. Grof (Chmelíř, Procházka) – 21. Mrázek (Kůs, Račuk), 42. Chlouba (Trefný). Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Reich. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Šimboch – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek, Šťastný, Popelka, Kovařík, Král, Šebek, Stoklasa, Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Hanuljak – Mrázek, Tejnor, Charousek, Trefný, Tomáš Dvořák, M. Rohan, Havel – Veselý, Chlouba, Račuk, Kůs, Hejcman, Novák, T. Rohan, Vrána, Vaněk, Chrpa, Trochta, Šťovíček

Před zápasem se uskutečnila oficiální rozlučka s útočníkem Zdeňkem Sedlákem, který v srpnu uzavřel svoji bohatou kariéru. Navíc také s vedením klubu pokřtil nový prvoligový dres Přerova a vhodil slavnostní buly.

Zubři začali úvodní prvoligový zápas s velkou chutí a hned po půl minutě nebezpečně pálil Dostálek. Pak se ale domácí museli bránit, protože na čtyři minuty usedl na trestnou Král. Poslat kadaňský tým do vedení se pokoušel střílející Mrázek, ale Šimboch byl připraven. Po chvíli se karta obrátila a pykat za faul museli hosté. Přerov si v převaze počínal mnohem lépe a rozbouřil MEO Arénu poprvé. Po hezké kombinaci střílel Lukáš Chmelíř přesně nad rameno Hanuljaka.

Domácí mohli svůj náskok navýšit, ale další dvě přesilovky se jim přetavit v gól nepodařilo. Obrovskou šanci měl před bránou zcela volný Procházka, jenže Hanuljak tentokrát puk lapil. V závěru první části šli naopak do přesilovky Kadaňští a Šimboch musel během posledních vteřin hasit střelu Chlouby.

Krátce po změně stran ale už bylo srovnáno. V pokračující přesilovce střílel od modré Jaroslav Mrázek a kotouč prošel do brány. Vyrovnaný stav ovšem neplatil dlouho. Bojovní Zubři svého soka znovu zatlačili a po střele Grofa dorazil puk za bezmocného Hanuljaka Vlastimil Dostálek. Blízko další změny stavu byl poté kadaňský Rohan, jenže obě jeho střely z mezikruží Šimboch pokryl.

Další minuty se nesly v duchu častého vylučování. Přerov hrál dokonce 118 vteřin v pěti proti třem a využil toho. Krásnou ranou pod horní tyčku posunul stav na 3:1 Jakub Grof. Do třetí části si tak Zubři nesli dvougólový náskok.

Jenže Kadaň byla na startu třetiny znovu úspěšná a zásluhou přesné rány Romana Chlouby už vedli domácí Zubři jen těsným rozdílem. Vrátit jim větší odstup od soupeře mohl posléze Šťastný, jenž se prosmýkl od mantinelu až před Hanuljaka, ale ten si prostor u tyče pohlídal. Domácím poté nevyšla spolupráce Grofa s Procházkou, kdy druhý jmenovaný netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

S ubývajícím časem ze třetí třetiny se Kadaň vrhla do útoku a Přerov se musel bránit. Největší šanci měl osamocený Chlouba, který ale na Šimbocha vyzrát nedokázal. Necelé čtyři minuty před koncem si hosté pokazili snahu o vyrovnání faulem, takže modrožlutí kontrolovali hru. Ještě však museli o tři body bojovat, jelikož Kadaňští zkusili power play. Důsledně bránící Přerov už ale soupeři nic nepovolil, a tak Zubři zažili vítěznou prvoligovou premiéru.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, jaký soupeř nás dnes čeká. Kadaň ukázala všechno, co produkovala vloni a na těch vysokých příčkách neskončila náhodou. Byl to dobře bruslící soupeř, který měl hodně nacvičené přesilovky. Jak se ukázalo, ty byly rozhodující. My jsme v nich dali dva góly, zatímco soupeř jeden. Jsme velmi rádi za to, že nám vstup do soutěže podařil.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Hráče jsem na ledě poznával jen ve třetí třetině. Na těch čtyřicet minut nemá nikdo z nás vysvětlení, co se s týmem stalo. Všechno, co jsme si řekli, bylo naopak. Byl to bezkrevný, alibistický a nebojím se dokonce říct zbabělý výkon. A celé jsme to ozdobili naprosto nesmyslnými fauly. Navíc od hráčů, od kterých bych to nečekal. Osm faulů za čtyřicet minut, to jsme už dlouho neměli. Chtěli jsme hrát s velkým nasazením a důrazem, ale bylo to úplně jinak. Mysleli jsme si, že to uhrajeme stylem baga v útočném pásmu, ale to samozřejmě na bojovný Přerov, který chtěl za každou cenu urvat nějaké body, nemohlo stačit. Nepomohli nám ani hráči, kteří se chtějí chytnout v extralize. Byl to první zápas, sezóna je dlouhá, ale přesto z toho vyvodíme nějaké závěry.