Vsetínská branka zůstala pro Zubry zakletá, Přerov Valachům podlehl o dva góly

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 49. kole Chance ligy doma se Vsetínem 0:2. Utkání rozhodl moment z deváté minuty, v přesilovce se tečí prosadil obránce Valachů Šimon Jenáček. Zubři pak ubránili dlouhé pětiminutové oslabení, vyrovnat ale nedokázali ani v minutu a čtrnáct sekund trvající dvojnásobné přesilovce. V závěru zápasu sáhli ke hře bez brankáře, při které přidal druhý hostující gól Lichanec. Náskok Hanáků na sedmý Zlín se vzhledem k výhře Beranů nad pražskou Slavií zmenšil na jeden bod. Situaci však tři kola před koncem základní části stále mají ve svých rukou.
49.kolo, středa 22.2.2023
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Jenáček (Číp, Smetana), 60. Lichanec (Číp). Rozhodčí: Grygera, Wagner – Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:6, navíc Süss (Přerov) trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1362. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 1:7. Vhazování: 31:25. Průběh utkání: 0:2.
Postava – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Goiš
Žukov – Říha, Hryciow, Ďurkáč, Jenáček, Ondračka, Smetana – Rob, Berzinš, Holec – Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Lichanec, Číp – Pětník, Vávra, Melenovský

Zápas nabídl hektické úvodní minuty hlavně pro Žukova. Ten řešil závar těsně před brankovištěm, poté mu muselo pomoci nastřelené břevno. Také na opačné straně bylo rušno, když Číp vystihl domácí rozehrávku. Postavovi, který se na chvíli ocitl mimo branku, ale pomohli spoluhráči. V deváté minutě Zubři inkasovali při oslabení. Hrdinka zaklekával proti nahození Smetany a za ním stojící Šimon Jenáček puk přizvedl do sítě. Hanáky mohlo ke srovnání dostat přečíslení zakončené Doležalem či tlak, který vynesl přesilovku. Tu ale Zubrům brzy utnul Süssův trest ve hře.

Náskok Vsetína mohl ve druhé části navýšit Bláha, Postava si ale proti jeho nápřahu skvěle povyjel. Velkou příležitost pak Zubři dostali v přesilové hře, která se záhy zdvojnásobila. Z tlaku ve výhodě ani z následné dvojité převahy ale mnoho nevytěžili. Z poměrně bojovného hokeje se postupně stala tradiční bitva o každý centimetr ledu, která však kromě dvojice kotoučů letících kolem Postavovy branky nijak vzrušující nebyla. V závěru třetiny hrozili zase Zubři, proti Kratochvilovi či Okálovi byl ale Žukov na svém místě.

Za výsledku 0:1 začala také třetí třetina a Zubři od jejího začátku pracovali na tom, aby se to změnilo. Skvělou bekhendovou příležitost si po buly vypracoval Macuh, stejně jako Okál o několik minut později ale neuspěl. Po nebezpečné akci třetí vsetínské formace si oba celky vyzkoušely přesilovku, nad útoky nicméně vítězila defenziva. Tlak Přerova ke konci narůstal a nejblíže srovnání byl v 58. minutě. Po průniku Jakuba Svobody a následných dorážkách se puk zastavil na brankové čáře, kde ho jeden z hostů zahrál rukou, trestné střílení ale nařízeno nebylo. V posledních sekundách zápasu ještě vsetínské vítězství pojistil do prázdné branky Peter Lichanec.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Rozhodl jeden šťastný gól soupeře po teči. Celkově to byl vynikající zápas z obou stran, nechybělo mu nasazení, rychlost ani souboje. Ozdobou utkání pak byli oba brankáři. Nic se nám tam nepodařilo dostat, promarnili jsme šanci v podobě přesilovky pět na tři, hráči trochu podlehli tomu tlaku. Měli jsme spoustu příležitostí, které mohly skončit gólem. Doufejme, že jsme si smůlu vybrali teď a ve zbývajících zápasech urveme body, které potřebujeme. Byli bychom rádi, kdybychom obhájili místo, na kterém se pohybujeme celou dobu. Závěrečná kola základní části ukážou, jak to bude.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): S Přerovem ty zápasy máme vždycky o gólu nebo o dvou. Oba gólmani dneska chytali výborně, ale Max byl ještě o stupínek výš a podpořil to super výkonem. Celý tým se semkl. Přijeli jsme sem v nějak poskládané sestavě, protože je všude ve všech týmech něco ve vzduchu, ale tým se semkl. Chlapci si to od prvního po posledního odbojovali. Dneska to byl takový play-off zápas, který rozhodla naše přesilovka a Max, který byl o kousíček lepší.