Vítězná série skončila, Zubři prohráli s Uničovem

P ř e r o v - Vítězná série přerovských hokejistů v dnešním duelu s Uničovem skončila. Zubři se v utkání s nepříjemným a tvrdým soupeřem v prvních dvou třetinách přetahovali o výsledek. Na vedení Přerova dokázal soupeř zareagovat dvěma brankami a totéž po chvíli předvedli i Zubři. Rozuzlení zápasu nakonec přinesla za stavu 3:3 až třetí část hry, ve které Uničov odskočil na rozdíl dvou branek. Domácí se sice gólem na 4:5 postarali v závěru o drama, ale vyrovnání se už nedočkali.
31.kolo, středa 14.1.2009
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
4:5
(2:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 4:25 Žibrita (Korčák, Kolář), 17:58 Hanák (Hruška, Kolář), 20:4O Kočara (Ditrich, Sprušil), 55:16 Ditrich (Pala) - 6:08 Komínek (Bařica), 11:18 Pekr (Ševčík), 25:54 Pavlas (Frieb, Ševčík), 46:11 Komínek (Jurča, Pavlas), 53:20 Komínek (M. Rajnoha). Rozhodčí: Volf - Goňa, Obadal. Vyloučení: 3:6, navíc Handl (Uničov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely: 42:51. Buly: 44:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Halouska, Hruška, Vlček, Novák, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich - Staša, Hanák, Martinák - Kolář, Žibrita, Korčák - Menšík
Tihlář - Pavlas, Heča, M. Rajnoha, Molota, Bahula, Žákovčík, Bauer, Urban, Ševčík, Komínek, Frieb, Paško, K. Rajnoha, Handl, Diviš, Bařica, Šindler, Pekr, Jurča

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Na domácí straně to zkoušel Sprušil, ale Tihlář jeho pokus s poklidem uklidil do lapačky. Vzápětí se na druhé straně hnali dopředu Frieb se Ševčíkem, kteří se snažili uspět proti Krejčímu, ale kotouč v poslední chvíli sebral od brankové čáry obránce Halouska. Poté byl před hostující brankou hodně důrazný Ditrich, ale nedokázal úspěšně zakončit. Ve 3. minutě se naskytla domácím první početní výhoda, kterou Zubři velmi brzy využili. První branka utkání byla připsána na účet Žibrity - 1:0. Hosté si také zahráli přesilovou hru, kterou zužitkovali. Akci Uničova úspěšně zakončil do horní části branky Komínek - 1:1. Blízko ke druhé brance Zubrů byl v 8. minutě Korčák, jeho pokus Tihlář neudržel v lapačce, ale v hostující síti puk neskončil. Hokejisté Uničova využili i druhou přesilovku, když šel za katr Kolář a následnou akci zakončil úspěšně Pekr, po ideální přihrávce Ševčíka - 1:2. Vyrovnat se po chvilce pokoušel střelec prvního gólu Žibrita. S jeho střelou si hostující brankář poradil. Pět minut před koncem první třetiny dostal menší trest trest Bahula a přesilovou hru nakonec v závěru šikovným sklepnutím využil Hanák a srovnal tak stav na 2:2.

Úvod do druhé dvacetiminutovky vyšel domácím na jedničku, Kočara dostal perfektní přihrávku od Sprušila a střelou do horního růžku nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci - 3:2. Ve druhé minutě prostřední části si vytvořil pohlednou akci Žibrita, avšak nedokázal ji dovést ke zdárnému konci. Hladový po gólu byl také Sprušil, ale v samostatném úniku nevyzrál na Tihláře. V brance domácích se poté blýskl efektním zákrokem lapačkou proti Jurčově střele Krejčí. Zanedlouho už bylo srovnáno, branku na 3:3 vsítil uničovský obránce Pavlas. Domácí si v průběhu utkání vytvářeli dost šancí, bohužel jim chybělo štěstí v koncovce. Hosté také nebyli vůbec pozadu a brankáře Krejčího velmi často zaměstnávali. Na konci 36. minuty se hnal k domácí brance Ševčík který svůj únik zakončil střelou v pádu pouze do ochranné sítě. Po čtyřiceti minutách byl tedy stav nerozhodný 3:3.

Hned z kraje závěrečné třetiny otestoval Tihlářovu pozornost Ditrich, ale gólmana hostí nepřekvapil. Ve druhé minutě třetí třetiny by potrestán za faul na Sprušila Michal Rajnoha a domácí tak měli k dispozici další početní výhodu. Zubři si dokázali vytvořit velký tlak, bohužel branku se jim vsítit nepovedlo. A tak přišel trest. Vedení na stranu hostů strhl v čase 46:11 svým druhým gólem v utkání Komínek3:4. Hostující mužstvo se po čtvtém gólu hodně zaměřilo na defenzívu. Obrovskou příležitost srovnat měl Martinák, ale odmítl poslat kotouč za Tihlářova záda. Hattrick na své konto si připsal ostrostřelec Komínek, který v 54. minutě poslal puk do branky za pomoci odrazu od brusle domácíco hráče – 3:5. Naději Zubrům dodal mazácky proměněným samostatným únikem přerovský kouzelník Ditrich, který tak snížil stav na 4:5. Těsně před koncem dostali domácí výhodu přesilové hry, když byl za bránění vyloučen uničovský Heča. Domácí lavička si poté vzala oddechový čas a brankář Krejčí zůstal na střídačce. Zubři už však nedokázali využít závěrečnou početní výhodu a tři body tak po dnešním utkání putují do Uničova.

sestřih zápasu Přerov - Uničov (nižší kvalita)