V prvním přípravném zápase podlehli Zubři Opavě 3:5

P ř e r o v - V zápase, který se kvůli rekonstrukci přerovského ZS hrál v Kroměříži, kde Zubři našli dočasný azyl, byla v prvních dvou třetinách lepší Opava, na Přerovu bylo znát, že oproti svému soupeři ještě letos nemá na ledě tolik natrénováno. Nejlepší hru předvedli Zubři v poslední třetině, kdy si vypracovali několik pěkných příležitostí a vstřelili také dva velmi pěkné góly. S Opavou se utkají v odvetě už za dva dny na jejím ledě.
přát., středa 12.8.2009
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:5
(1:2, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 11.41 Bauer (Kohút), 48.57 Novák (Žibrita), 54.50 Sprušil – 4.45 Suchánek, 14.07 Černý (Kukol, Měch), 23.08 Suchánek (Tůma, Polok), 26.53 Grofek (Měch), 43.32 Chalupa (Kříž, Grofek). Rozhodčí: Mikula - P.Dučák, Dohnal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Buly: 34:34. Střely: 30:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5.
Tihlář - Hučko, Vlček, Osina, Novák, Halouska, Bauer, Ryšánek, Sprušil, Pírek, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Sedlář, Klimecký
Konečný - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Wolf, Kříž, Chalupa - Suchánek, Polok, Tůma - Tošenovjan

V zápase za Zubry nemohl nastoupit Marek Ditrich, který se opět zranil a několik dnů nebude moci hrát. V prvních dvou třetinách měla převážně více ze hry Opava a po několika střelách otevřela v 5.minutě skóre, když hlavní rozhodčí signalizoval výhodu pro hosty. Autorem branky byl Suchánek, který ze tří metrů prostřelil Tihláře střelou z první - 0:1. První větší šance Zubrů přišla o necelé dvě minuty později, Sedlář ale z bekhendu netrefil odkrytou opavskou svatyni. V 11.minutě při přesilovce Přerova si dobře před bránu najel Kohút, ale puk bohužel dobře nezpracoval. "Domácím" se přesto podařilo ve 12.minutě vyrovnat sekundu po skončení své přesilovky. Po Kohútově přihrávce protlačil puk do brány hostí mezi nohama brankáře Bauer - 1:1. Ještě pár sekund potom si pěknou šanci vypracoval Sprušil, ale neměl čas zakončit. Zbytek třetiny už patřil Opavě. V úvodu 15.minuty znovu získala vedení. Tentokrát opět při signalizované výhodě přihráli Měch s Kukolem Černému a ten prudkou střelou k pravé tyči prostřelil Tihláře podruhé - 1:2.

Do druhé třetiny nastoupili opavští velmi ofenzivně a prakticky celou měli pod kontrolou. Na 1:3 zvýšili již ve 24.min., když po Polokově přihrávce poslal Tůma puk před bránu a Suchánek z první skóroval. Ve 27.min. byl přerovský Vlček potrestán dvěma minutami, když po své chybě mu nezbylo než faulovat. Za 16 sekund se už z ní ale vrátil, protože přihrávku Měcha tečoval do brány Grofek - 1:4. Tlak hostů byl ztlumen v půli zápasu, kdy Meo hrálo těsně za sebou dvě přesilové hry. Do konce třetiny už se pak nic významného nedělo kromě Kukolovy střely z první v úvodu 38.minuty.

Teprve ve třetí třetině se dostali ke slovu výrazněji i Zubři. Ve 44.minutě ještě hosté využili jednu přesilovku, když po přihrávce Grofka a Kříže střílel do prázdné branky zcela volný Chalupa - 1:5. Poté se však už rozstřílelo i Meo. V závěru 48.minuty si vytvořil sólový nájezd Hanák, střela však šla nad břevnem opavské sítě. Následně odražený puk ještě dorážel neúspěšně Kočara. Přesně minutu poté tvrdou střelou od modré čáry prostřelil vše co stálo puku v cestě Novák po Žibritově přihrávce - 2:5. Při posledním gólu zápasu prostřelil Konečného z poloviny útočného pásma k tyči Sprušil- 3:5. Meo mělo ještě další šance stav snížit, ale nepovedlo se to Martinákovi, Pírkovi a v přesilovce ani Hanákovi, který si dobře nabruslil zpoza branky před Konečného, ale branku minul. Poslední gólovou šanci měl v poslední minutě hostující Měch, ale Tihlář puk vyrazil.

Video z průběhu zápasu : video