ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek (čtvrtek 18:00)
PERMANENTKY ► K dnešnímu dni jste zakoupili 234 permanentek. Děkujeme! (Stav k 27.7., 11:00)

V derby byli opět úspěšnější hosté, o výhře Prostějova rozhodla chyba v závěru

V derby byli opět úspěšnější hosté, o výhře Prostějova rozhodla chyba v závěru
P ř e r o v – Sobotní podvečer patřil v MEO Aréně už třetímu letošnímu derby a očekávaný souboj Zubrů s Jestřáby přilákal do ochozů velmi slušnou návštěvu. Ta sledovala bojovné utkání z obou stran, v němž museli Zubři od konce druhé třetiny stahovat dvougólové manko. To se jim sice v závěru při enormním tlaku podařilo, ale obrovská chyba brankáře Sklenáře nakonec znamenala vítězství pro Prostějov.
25.kolo, sobota 7.12.2013
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
2:3
(0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Kovařík (Goiš, Kudělka), 60. Kovařík (Goiš, Pala) – 27. Stejskal (Luňák, Polák), 40. Stejskal, 60. Černý (Jurík J., Duba). Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1980. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Sklenář – Osina, Pala, Tomeček, Vlček, Janota, Kudělka – Kovařík, Sedlák, Goiš – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Blinka, Školoud, Šťastný D. – Kundrátek, Kolář, Haloda
Kocián – Veselý, Knesl, Polák, Jedlička, Malý, Kumstát, Kaluža, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Venkrbec, Stejskal – Jurík J., Luňák, Duba – Coufal, Jurík D., Kryl

Komentář k zápasu

Derby začalo z obou stran ve vysokém tempu. První zákrok si připsal domácí Sklenář, který likvidoval Kneslovu střelu od modré. Jestřábi ještě zahrozili dorážejícím Venkrbcem, ale další fáze prvního dějství patřila více Zubrům. Gólman Kocián se musel mít na pozoru, protože Vlčkova střela byla velmi nepříjemná a další ostrou ránu, která šla těsně vedle, vyslal Školoud.

Jestřábi se před přerovskou kasu dostali znovu až v 15. minutě, kdy po Coufalově přiklepnutí ujel David Jurík, ale zakončením bekhendem na Sklenáře nevyzrál. Závěr první „dvacky“ přinesl Jestřábům přesilovku, protože Jedlička byl při kličkované faulován, hru ve čtyřech však Zubři zvládli. Málem inkasovali až v poslední minutě, kdy od Luňáka dostal kotouč Stejskal, z bezprostřední blízkosti ale minul.

Druhou část otevřela šance Davida Juríka, který však byl až moc důrazný a musel pykat za sekání. V přesilovce hledal Brančík volného Ditricha, ale bez úspěchu. Po nátlaku Jestřábů za chvíli museli faulovat domácí a Prostějov svou přesilovku už využil. Polák přihrál na Luňáka, který poslal kotouč na neobsazeného Vladimíra Stejskala a ten se prosadil sklepnutím k tyči.

Odpověď Zubrů mohla být rychlá, jenže z velkého závaru před Kociánem se skákající kotouč přes čáru nedostal. Přerovský tým měl i další šanci a hrál dokonce v přesilovce pět na tři, ale závěr si obrovskou chybou pokazil. Nepřesnou Kudělkovu přihrávku vystihl Vladimír Stejskal a svůj nájezd na Sklenáře zakončil šikovně provedenou kličkou – 0:2.

V úvodu třetí periody přišel očekávaný zesílený tlak Zubrů a snižující gól nepadl jen díky skvělým zákrokům brankáře Kociána. Sedlák s Kovaříkem doráželi, leč neúspěšně. Prostějov svůj počet šancí v tomto čase nijak nezvýšil, naopak musel čelit dalšímu ostřelování své brány. Palu od modré čáry vychytal opět Kocián a Goišova rána z kruhu skončila také u gólmana.

Z obrovského dobývání klece Jestřábů se ale Zubři posléze zcela zaslouženě prosadili. V přesilovce získal kotouč Lubomír Kovařík a střelou nad rameno brankáře snížil. O chvíli později prošel až před Sklenáře drzým průnikem Belay, svou šanci však zakončil střelou vedle. Přerov tak sáhl k oddechovému času a hře bez brankáře, která vedla k vyrovnání. Po Sedlákově střele se kotouč odrazil přímo na hůl Lubomíra Kovaříka, jenž pohodlně skóroval.

Radost v domácím táboře byla obrovská, jenže po třinácti vteřinách znovu zmizela. Brankář Sklenář totiž za bránou nešťastně rozehrál k Juríkovi, který našel před kasou Michala Černého a ten nemohl minout. Z obrovského šoku už se Zubři ve vyhroceném závěru nevzpamatovali a Jestřábům tak podlehli 2:3.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to zatím nejlepší zápas v tom, že jsme si na ledě plnili přesně to, co zaznělo v kabině. Sehráli jsme vyrovnané utkání a myslím si, že alespoň bod bychom si zasloužili. V závěru jsme si vytvořili obrovský tlak, zaslouženě jsme vyrovnali, ale bohužel jsme pak dostali takový gól, jaký jsme dostali. Je to sport a takové momenty se v něm občas stávají. Hráčům jsem za předvedenou hru a bojovnost poděkoval.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Ve druhé třetině jsme byli sice čtyřikrát vyloučení, ale paradoxně jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Zbytečnými vyloučeními jsme se však v závěru dostali pod velký tlak. Přerov přitvrdil, nám to dělalo velké problémy, ale naštěstí ten závěr byl takový, jaký byl.