V Karviné Zubři opět neuspěli a prohrávají na zápasy 1:2

K a r v i n á - Ze třetího semifinálového utkání se Zubrům v Karviné vydařila pouze první třetina. Olejáři sice rychle vedli, ale Zubři brzy převzali iniciativu. Zvýšenou aktivitu využili při své přesilovce, během níž vyrovnali a další tlak Zubrům přinesl dokonce obrat v zápase na 1:2. Domácí se z defenzívy dostali až v závěru úvodního dějství. Druhá perioda byla bohužel plně v režii domácích a Zubři mohli být rádi, že to po 2.třetině byla remíza 2:2. Nejlepší domácí hráči chodili z ledu jen minimálně, díky tomu protahovali domácí časoměřiči přestávku před 3.třetinou co to šlo a vyplatilo se jim to. Brzy se díky Ivanovi a Studenému ujali domácí vedení 4:2. Zubři sice ještě bojovali, ale vyložené šance si vytvořili jen při své přesilovce, při níž snížili na 4:3. O svém vítězství ale rozhodli domácí až gólem do prázdné branky.
SF3, sobota 3.3.2012
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:2, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Moravec (Javín., Samiec), 27. Luka, 44. Ivan (Luka, Studený), 45. Studený (Luka, Ivan), 60. Mikšan (Ivan) - 7. Kotásek (Kolář, Vlček), 13. Brančík (Ditrich, Sakrajda), 57. Brančík (Hanák). Rozhodčí: J. Jeřábek - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1325. Buly: 46:31. Střely: 40:37 z toho na branku: 25:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Iláš - Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Tomis, Urbánek - Mikšan, Moravec, Samiec, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Novák, Blatoň, Rosůlek, Ciupa, Štubňa, Lemel
Tihlář - Krajíček, Pospíšil, Ferenc, Vlček, Pala, Faltýnek, V. Sklenář - Kolář, Brančík, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Kolařík, Sakrajda, Sedlák, Kundrátek, Blinka, Coufal

Ani v tomto venkovním zápase play-off nezačali Zubři dobře. Nikdo z obránců si hned v úvodní minutě vůbec nevšímal zcela volného Moravce, který si najel před přerovskou branku a bez problému dorážel Tihlářem vyraženou Javínovu střelu - 1:0. Domácí byli aktivnější i další tři minuty, protože hráli přesilovku. Po jejím skončení začali konečně zvedat hlavu i Zubři. Puk si drželi na svých holích, ale první zákrok si připsal Iláš až na počátku 7.minuty. To už hráli Zubři přesilovku, kterou se jim podařilo nakonec využít. Z prostoru mezi kruhy prudce vypálil Kotásek a jeho střela byla i dobře mířená k levé tyči -1:1. Povzbuzené Meo pokračovalo v náporu a Tihlář neměl celých 10 minut žádnou práci. Zubři naopak ostřelovali Iláše ze všech stran. Velmi jedovatá byla například Sedlákova střela v 10.minutě, kterou Iláš kvůli clonícím hráčům příliš dobře neviděl. Nezdarem skončily i střely Koláře a Kolaříka, ale ve 13.minutě se už skóre zaslouženě měnilo ve prospěch Zubrů. Do velmi dobré pozice v prostoru mezi kruhy si najel Ditrich, jeho střelu Iláš ještě vyrazil, ale u levé tyče najetý Brančík už síť rozvlnil - 1:2. Zubry příliš nezabrzdilo ani oslabení a naopak krátce po jeho skončení přinutili Karvinou faulovat. I v této přesilovce nebyli daleko od zvýšení skóre, ale jejich tlaku udělala asi v její polovině na dlouhou dobu konec hrubá chyba na útočné modré čáře, která rezultovala v sólový nájezd Ivana. Tihlář však své spoluhráče excelentním zákrokem podržel. První třetinu tak vyhráli Zubři 1:2 a mohli velmi litovat dalších nevyužitých šancí.

To však bylo od Zubrů na dlouhou dobu vše. Ve druhé třetině je Olejáři výrazně přestříleli a Přerováci mohli být rádi, že více než polovina z těchto pokusů nemířila mezi tyče. Díky tomu byla tato třetina na vyložené šance hodně chudá. První z nich však domácí ve 27.minutě využili. Zubři zaváhali ve středním pásmu, Luka vybojoval puk a s Ivanem se hnali na Tihláře v přečíslení 2 na 1. Jeho střela bohužel přes Tihláře prošla - 2:2. Až do konce třetiny se hrálo téměř jen na přerovskou branku, ale jediné dvě střely, které ji výrazněji ohrozily, se zrodily až v poslední minutě druhého dějství. Nejdříve Hegegyho rána z kruhů letěla těsně nad horní tyčí přerovské klece a možná ji i olízla, 20 sekund před koncem střílel už v brankovišti Moravec, přerovskou branku tentokrát ale zachránil dalším dobrým zákrokem Tihlář. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2, což byl vzhledem k průběhu druhé třetiny stále dobrý výsledek.

Nejlepší domácí hráči byli v zápase na ledové ploše daleko častěji než ostatní a odpočinout na lavičku si chodili jen na krátké úseky. Možná proto se druhou přestávku domácí pořadatelé záměrně snažili natáhnout co to šlo nejméně na 20 minut. A odpočinutá útočná řada Ivan-Luka-Studený skutečně v úvodu posledního dějství zazářila. Ve 44.minutě před bránou volný Ivan jen nastavil před Tihlářem hokejku Lukově přihrávce z rohu kluziště a od ní se puk odrazil pod břevno přerovské svatyně - 3:2. Stejná trojice si podobnou akci zopakovala i o 82 sekund později, pouze přihrávka směřovala hned z buly a akci zakončoval tentokrát Studený - 4:2. Teprve tento gól Zubry konečně probudil a začali opět zakládat útočné akce. Bylo jich podstatně více než těch z domácí strany, ale větší šance si dlouho vypracovávala stále jen zmíněná elitní pětka Olejářů. Ve 47.minutě se těsně před Tihlářem neprosadil Ivan, v 53.minutě mířil těsně nad branku z prostoru mezi kruhy Luka. Útoky Zubrů postupně nabývaly na síle, ale na jejich vyložené šance jsme si museli počkat až do vyloučení domácích v 55.minutě. Během něj musel Iláš pětkrát zasahovat po nebezpečných střelách přerovských útočníků i obránců, na Brančíkovu dorážku po Hanákově střele už byl ale krátký - 4:3. Ofenzíva Zubrů však byla brzy zastavena divadelním představením Ivana (jeho herecké schopnosti posuďte na videu), které rozhodčí neocenil Oskarem, ale nespravedlivým vyloučením Zubrů. Ivanovo komediantství vyvolalo v přerovské části hlediště bouři nevole, které přerostlo až v potyčku s místními pořadateli a díky tomu i ke několikaminutovému přerušení zápasu. Po skončení přesilovky, darované Olejářům na zlatém podnose, už zbývalo Přerovu jen 80 sekund času. 38 sekund před koncem to zkusili Zubři vabank bez Tihláře a o 12 sekund později jim Moravec umožnil hrát dokonce v 6 proti 4. Zubři se sice k puku dostali, puk ale na modré Pala nezachytil a Mikšan s pukem dojel v poklidu až do branky. Zajistil tak definitivně domácím v sérii druhé vítězství.