Úspěšná série s Havířovem skončila, tým Zubrů tentokrát soupeři podlehl o tři góly

P ř e r o v – Návrat do bitev o důležité body ve WSM lize nebyl pro Zubry po vánoční přestávce úspěšný. Všechny tři totiž zůstaly v Havířově, který poprvé našel na přerovský tým recept a porazil jej. Kupředu poslaly AZet dva góly v první třetině, oba padly hned po tom, co modrožlutí nevyužili přesilovku. Deset minut před koncem ještě svitla naděje, když ztrátu zmírnil Ižacký, ale domácí brzy definitivně rozhodli.
36.kolo, středa 28.12.2016
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Kanko (Doudera), 15. Kanko (Haas, Dvořáček), 52. Hlinka (Holomek, Seman), 58. Hlinka – 50. Ižacký (Grof, Zbořil). Rozhodčí: Kašík – Lučan, Špringl. Vyloučení: 12:9, navíc Novotný (Přerov) 10 minut osobní trest, Kovařík (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2296. Střely na branku: 18:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Laco – Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, Seman – Kalus, Hubáček, Kotala – Bednář, Hlinka, Maruna – Dvořáček, Haas, Kanko – Gřeš, Pořízek, Rác
Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Tomaník, Král, P. Kratochvíl

Zápas sehrál od počátku v rychlém tempu a před výbornou diváckou kulisou. První gólovku měli na konci 4. minuty hosté, ale Laco si proti Tomáši Sýkorovi poradil. Pak dostal AZ k dispozici přesilovku. V ní nevyužil největší šanci Bednář, kterému puk před poloodkrytou brankou přeskočil čepel hole. Následná přesilovka hostů moc nebezpečná nebyla. Na konci první desetiminutovky už se ale skóre měnilo. Petr Kanko našlápl na pravém křídle a bekhendem trefil přesně bližší horní roh Horčičkovy branky.

Zubři mohli vyrovnat ve své druhé přesilovce. Jenže domácí gólman Marek Laco fantastickým skokem přes své brankoviště k druhé tyči chytil jasnou gólovku Marku Sikorovi. A tak opět udeřilo na druhé straně. Petr Kanko dostal v 15. minutě přihrávku před Horčičku, využil toho, že měl dost času na to, aby jej rozhýbal a pak mu poslal puk pod vyrážečkou do sítě. Ve zbytku třetiny se na ledě poněkud přiostřilo, ale branku už jsme neviděli.

Také druhá část zápasu začala poněkud nervózně. Domácí šli poměrně rychle do tří, ale ani to hosté nevyužili. Ve 25. minutě projel kluzištěm jako blesk Ižacký, dostal se až před Laca, ale ten mu puk na poslední chvíli vypíchl. O tom, že přesilovky dnes ani jednomu týmu nejdou, se mohli diváci opět přesvědčit před polovinou zápasu, kdy se ani Zubrům ani havířovským jejich další vůbec nevydařila.

Skóre se mohlo měnit v 33. minutě, ale velký závar na hostujícím brankovišti Kanko ani Haas proti skvělému Horčičkovi v branku nepřetavili. Nicméně AZ si během chvilky vypracovali i další šance. Kalus ale trefil hostujícího gólmana do betonů a ani Gřeš v situaci dvou na jednoho nenašel mezi chrániči mezírku. Hosté dopravili puk do branky ve 38. minutě, ale stalo se tak až po odpískání. Minutu před druhou sirénou vybídl v brejku dvou na jednoho ke skórování Maruna Hlinku, jeho blafák ale našel Horčička efektně ve své lapačce.

Třetí třetinu začal přesilovkou AZ, ale tradičně bez úspěchu. Hned po jejím skončení měl šanci Maruna, ale nezkrotil v ní puk, tak by jak potřeboval. 49. minuta přinesla první pěstní výměnu, kterou rozhodčí ocenil u všech čtyř aktérů trestem 2+2 minuty. Jenže za pár vteřin oslabil AZ Chroboček a Jakub Ižacký v následné přesilovce tentokrát své sólo dovedl až k brankovému zásahu.

Hosté se ze snížení radovali necelé tři minuty. Pak se po buly v útočné třetině dostal k puku v mezikruží Michal Hlinka a rychlou střelou zvýšil na 3:1. Dramatické utkání vrcholilo. Další pranice Krisla s Goišem byla po chvilce oběma aktéry ukončena. Pak se hrálo po dalších faulech dvě minuty 4 na 4. Hned poté, co se oba hříšníci vrátili na led, projel po levém křídle Michal Hlinka a prudkou a přesnou střelou vymetl v 58. minutě šibenici u bližší tyče. Stanovil tak konečné skóre vypjatého a dramatického utkání na 4:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): V poslední době jsme nehráli špatné zápasy, podobné to bylo i dnes. Bylo to o vstupu do utkání, trpělivosti a o kázni. Jednoznačně nás podržel brankář. Marek Laco si trochu odpočinul a bylo vidět, že je zase mrštný jak liška. Podržel nás v důležitých situacích a to nám pomohlo k vítězství. V zápasech s Přerovem je vždycky výborná atmosféra, což hráčům pomáhá k lepším výkonům a je jedno, jestli se hraje u nás nebo na ledě soupeře.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Zaspali jsme první třetinu, domácí hráli výborný, agresivní hokej. To byl první důvod, proč nebereme body. Druhým důvodem byly naše špatné přesilovky. Jeden z klíčových momentů byl, že nám rozhodčí neuznal regulérní gól. Povedlo se nám dát kontaktní gól, ale místo aby nám to pomohlo, tak jsme žádný tlak neměli a neudrželi jsme emoce. Udělali jsme zbytečné fauly a Havířov pak dal třetí a čtvrtý gól.