Úspěšná premiéra nových trenérů! Zubři obrali Sokolov a slaví třetí venkovní výhru

S o k o l o v – Hokejisté Přerova po třech porážkách zabrali a ve 29. kole Chance ligy zvítězili na ledě Sokolova 3:1. Trenéři Robert Svoboda a Petr Dočkal, kteří mužstvo převzali teprve v neděli, tak na lavičce Hanáků začali tříbodovým ziskem. Zubři udeřili hned v úvodu zásluhou Kubeše. O rozhodující gól se ve druhé části postaral slovenský útočník Sloboda, který ještě nedávno nastupoval právě za Baník. Výhru pojistil při vlastním oslabení do prázdné brány Dvořák, domácí Šik v přesilovce pouze snížil. Přerov venku uspěl potřetí v letošní sezoně. V tabulce se posunul na desáté místo, oproti většině soupeřů má navíc několik zápasů k dobru.
29.kolo, pondělí 20.12.2021
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Šik (Kuťák, Šmerha) – 3. Kubeš (Indrák, Sloboda), 32. Sloboda (Krisl, Dobša), 53. Dvořák (Hrabal). Rozhodčí: Grech, Šindel – Coubal, Tvrdík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 373. Střely na branku: 20:29. Zblokované střely: 2:0. Vhazování: 33:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Cichoň – J. Novák, Klejna, Zeman, Pohl, Mrowiec, Seemann – Tomi, Hašek, Jurčík – Kuťák, Kverka, Vracovský – Šik, Rohan, Šmerha – Jandus, Novotný, Prošek
Klimeš – Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – M. Novák, Süss, Jan Svoboda – Doležal, Karafiát, M. Svoboda – Sebera, Dvořák, Král – Dobša, Indrák, Sloboda

Zubři využili nového trenérského impulsu a na domácí nastoupili s velkou vervou, z čehož těžili už po dvou a půl minutách hry. Dobša nahodil puk kousek od modré na bránu a k dorážce se okamžitě hlásila trojice hráčů, ze které se prosadil Jakub Kubeš. V několika situacích, včetně trestného střílení Šmerhy, pak Hanáky skvěle držel Klimeš a podporoval výkon hráčů ve žlutých dresech. Jedním z hlavních úkolů tak bylo jeho přenesení do druhého dějství.

To se povedlo, jelikož nejen dobrým forčekingem se MEO vyznačovalo nadále. Z toho vyplynul rychlý brejk, ve kterém Matěj Svoboda hledal před brankou Karafiáta. Úspěšnější byl ale v přímém souboji brankář Cichoň. Před polovinou duelu se o slovo začal hlásit Baník, Zubři mu však mnoho nepovolili a vrátili se na koně druhou brankou. Domácí ve vysokém tempu svírali v jejich pásmu, dokud nepřišla střela Krisla od modré, kterou do sítě protečoval Marek Sloboda. Přerov nutil soupeře chybovat, zatímco sám hrál s lehkostí. Sloboda ale ve velké šanci druhou branku proti bývalým spoluhráčům nezapsal.

Na úvod třetí třetiny se za Cichoněm rozezvonila branková konstrukce, Zubři se poté příliš nikam nehnali. Spíše si zkušeně hlídali soupeře, kterého ani nadále před Klimeše mnoho nepouštěli. Sokolovská lavička vycítila šanci na zkorigování výsledku v přesilovce z 53. minuty, kterou se rozhodla podpořit ještě šestým hráčem. Z vlastního pásma ale prázdnou branku přes celé hřiště trefil Filip Dvořák. Baník nakonec Ševčíkovo vyloučení přece jen potrestal Otakarem Šikem, Přerov si však závěr utkání pohlídal a po dobrém výkonu veze na Hanou tři body.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): V každém případě jsme rádi, že jsme naplno bodovali. Kluci podali výborný kolektivní výkon, podpořený skvělým Lukášem Klimešem v bráně. Dostali jsme se do vedení a měli ještě dost příležitostí dát nějaké branky. Důležitý byl druhý gól ve druhé třetině, kdy kluci cítili velkou šanci uspět. To se nakonec podařilo. Zahráli velice disciplinovaně, s velkou chutí a vervou. Vítězství si zasloužili.