Tři tyčky, ale ani jeden gól. Zubři se proti Havířovu neprosadili a doma utrpěli porážku

P ř e r o v – Hokejisté Přerova neprolomili střelecké trápení a s Havířovem v předehrávce 32. kola Chance ligy prohráli 0:2. Utkání rozhodl závěr první třetiny, kdy hostující útočník Doktor využil přesilovou hru. Hanáci měli v prostředním dějství k dispozici pět početních výhod, více než tři zakončení do brankové konstrukce z nich ale nevytěžili. Snaha Zubrů k vyrovnání nevedla, naopak Havířovští si první triumf pod novými trenéry pojistili trefou do prázdné brány.
32.kolo, pátek 17.12.2021
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Doktor (Kadeřávek, Hudeček), 60. Dostálek (Doktor, Chroboček). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Coubal, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 578. Střely na branku: 39:26. Zblokované střely: 14:6. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:2.
Klimeš – Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Novotný – Jakub Svoboda, Süss, Jan Svoboda – Navrátil, Šoustal, Doležal – Karafiát, Král, Sebera – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Sloboda
Dolejš – Hlaváč, Pastor, Chroboček, Kadeřávek, Lytvynov, Marcel Kunc – Dostálek, Hudeček, Doktor – Bednář, Pechanec, Maruna – Severa, Mrva, Š. Kratochvil – Křemen, Handl, Michal Kunc

V úvodních minutách se aktivně prezentovali domácí, kteří pomáhali Dolejšovi vylepšovat brankářské statistiky, hostující gólman však v několika střelách nemusel hasit žádný oheň. Oba týmy si poté vyzkoušely zkrácenou přesilovku, a naopak zase Klimeš musel řešit zblízka dotírajícího Doktora. Poprvé uspěl, podruhé, v 19. minutě, už však slavil první branku Jakub Doktor. Ten si řekl o střelu z první, Kadeřávek mu ale nenahrál přesně. Doktor si proto po otočce sjel blíže k brance, zmátl obránce a přesnou střelou do vinklu otevřel v přesilovce skóre.

Souboj Přerova s posledním celkem Chance ligy by leckomu naznačoval dominanci domácího celku, což se do jisté míry ve druhé třetině naplnilo. Bylo to však způsobeno především nedisciplinovaností Havířova, který si koledoval hned v pěti vyloučeních. Zubři však letos patří k přeborníkům na neproměňování početních výhod. A tak z tlaku, který měli ve druhé části k dispozici, trefili pouze tři tyčky a nechali vyniknout Dolejše. Nejprve neuspěl Krisl a pouze na břevně skončily i pokusy Hrabala a Jana Svobody.

Něco předvést mohl po dlouhé době i Havířov, Zubři však dvojici oslabení v úvodu třetí třetiny zvládli i přes dva závary před Klimešem ubránit. To však bylo z jejich strany posledním kladem v zápase, ve kterém se soupeř z Havířova dokázal po dvou měsících prosadit za tři body. Před koncem se totiž namísto tlaku bránili přerovští hokejisté ve třech a brzy do prázdné branky pojistil výhru hostů Vlastimil Dostálek, čímž korunoval přerovský zmar z posledních týdnů.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to zápas, který jsme měli vyhrát. Odpovědnost jde za mnou, situaci budeme řešit. Fanouškům se nedivím. Už je to téměř tři roky, co jsem tým převzal. Kdybych byl fanoušek, jsem také zklamaný. Nejenom z výsledku, ale i z předvedené hry, která nebyla optimální. Nechci se na nic vymlouvat, opakuji, že odpovědnost jde za mnou.

Filip Konštacký (AZ Heimstaden Havířov): Byl to vyrovnaný zápas, domácí měli více šancí – hlavně v přesilovkách ve druhé třetině. V naší situaci jsme se zaměřili na obranu, kterou podpořil výborným výkonem brankář Dolejš. Konečně jsme vyhráli za tři body, za což jsme velmi rádi. Musíme kluky pochválit za velmi bojovný a obětavý výkon.