Třetí vítězství z posledních třech duelů, Zubři v prodloužení přemohli houževnaté Ústí

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili ve čtrnáctém kole Chance ligy Ústí nad Labem 2:1 po prodloužení a připsali si třetí výhru v řadě. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře šli do vedení po patnácti minutách první části. Další góly ale proti soupeři, který urputně bránil střední pásmo, v základní hrací době nepřidali. Slovan vyrovnal ve druhé třetině po ráně někdejšího obránce Zubrů Přindiše. O výsledku zápasu rozhodlo až prodloužení, ve kterém Hanákům zařídil druhý bod druhou brankou Jakub Svoboda.
14.kolo, sobota 23.10.2021
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Herman), 64. Jakub Svoboda (Herman) – 35. Přindiš. Rozhodčí: Čech, Vrba – Hranoš, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Střely na branku: 35:20. Zblokované střely: 11:13. Vhazování: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Petrásek – Krenželok, Černý, Hrabal, Hamrlík, Krisl, Seemann, Ševčík – Sebera, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Jan Svoboda
Hamalčík – Havránek, Drtina, Přindiš, Trefný, Chalupa, Brož – Š. Bláha, Vrdlovec, Trávníček – O. Bláha, Milfait, Tůma – Ouřada, Čermák, Jouza – Záruba, Kulhánek

V duchu častých přerušení se nesly úvodní minuty první třetiny. Oba celky se ale postupně trochu osmělily a práce začala přibývat i brankářům, když v sedmé minutě musel Hermana před brankou zastavit Hamalčík. Z větší vzdálenosti dobře vykryl betonem i střelu Kratochvila, avšak na přesný pokus Jakuba Svobody z 15. minuty už nestačil. Domácí forvard se přiblížil na dostřel z pozice typické spíše pro obránce a prudkým švihem otevřel skóre.

Druhé dějství započali Přerované prakticky dvěma přesilovkami, znovu si v nich ovšem nepomohli a trápili se dál. Ústí ale početní výhody také nezvládá, proto si oba týmy vylepšily alespoň čísla v oslabení. Hosté začali být v polovině hrací doby mírně aktivnější. Ondřej Bláha trefil tyč, daleko od gólu nebyl ani Vrdlovec. Nakonec však srovnal sváteční střelec. Petr Přindiš podnikl výlet z obranného pásma za útočnou modrou a nápřahem přes Hrabala srovnal ve 35. minutě stav utkání.

I na začátku třetí třetiny hráli Zubři přesilovku, mnoho se ovšem nezměnilo. Čtvrté ústecké vyloučení skončilo také bez odezvy a k vidění byl zřejmě nejméně záživný hokej celého večera. Své početní výhody promrhal i Slovan a neslaná nemastná hra zamířila do prodloužení. V něm v čase 63:16 rozhodl opět hráč s číslem 61, Jakub Svoboda, který v samostatném úniku překonal Hamalčíka nad lapačku.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Po derby šlo o další těžké utkání. Soupeř byl houževnatý a velice dobře takticky připravený. Přesně věděl, co chce hrát, a počínal si precizně. Dobře bránil střední pásmo, měli jsme s tím problémy. Jsou to pro nás perfektní dva body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Utkání hodnotím kladně. Na to, že jsme seděli osm hodin v autobuse, kluci podali parádní výkon. Na dálnici jsme přes dvě hodiny stáli na místě, protože tam byla havárie kamionu s osobním autem. Zápas jsme rozkouskovali, aby domácí neměli takový tlak. Povedlo se nám i vstřelit gól a podržel nás brankář. Jsme šťastní, že si z Přerova odvážíme bod. Klukům poděkujeme.