INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Třebíč konečně poražena! Tři body do velmi vyrovnané tabulky zajistil závěr zápasu

Třebíč konečně poražena! Tři body do velmi vyrovnané tabulky zajistil závěr zápasu
P ř e r o v – Poprvé se v závěrečné čtvrtce základní části představil tým Zubrů doma, kde si to v rámci 41.kola WSM ligy rozdal o důležité body s Třebíčí. Urputné klání dlouho postrádalo góly, až těsně po půli to byl Přerov, kdo otevřel skóre, jenže soupeř záhy srovnal krok a poté využil jednu z přesilovek. Třetí třetina už ale patřila Zubrům, kterým pomohl vyrovnávací gól. V závěru poté výsledek strhli na svou stranu a získali tak na čtvrtý pokus nejen skalp Třebíče, ale hlavně důležité body!
41.kolo, sobota 16.1.2016
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
4:2
(0:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 33. Sikora (Sýkora, Stoklasa), 43. Novotný (Popelka, Goiš), 57. Goiš (Novotný, Popelka), 60. Pšurný – 34. Juráň (Pokorný), 40. Podlipnik (Erat, Dolníček). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Rožánek. Vyloučení: 6:7, navíc Nesvadba (Třebíč) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2200. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Šimboch – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Vágner, Hořava, Dujsík, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka
Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Koch, Schejbal, Šaur, Nesvadba – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Raška, Švec – Wasserbauer, Polodna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný

Komentář k zápasu

Krátce po buly se do slibné příležitosti propracoval Erat, jeho pokus však ztroskotal na Šimbochovi a následně domácí sehrávali přesilovku. Z několika dobrých šancí však první branku nevytěžili. V osmé minutě se naskytla první výhoda i hostům, avšak s tou naložili bídně, když se zakrátko počet hráčů srovnal a Dolníček byl vyloučen dokonce na čtyři minuty.

Skvělou šanci si vypracoval Procházka s Dostálkem a první jmenovaný pak ještě nebezpečně tečoval kotouč. Vejmelka však zasahoval. S nástupem domácí přesilové hry se zvyšoval i jejich tlak. Hořava vymyslel šikovný pas na Kovaříka, jeho zakončení však bylo zdlouhavé. Skrytou střelou se prezentoval Zohorna a následně Kratochvil s Králem předvedli perfektní souhru, která však Královou tečí nekončila za Vejmelkou.

Domácím pak byla nabídnuta další přesilovka. První formace při ní hosty nepustila z pásma, druhá od gólu také nebyla daleko, ale skóre se neměnilo. Závěr třetiny, která byla převážně v režii Hanáků, přinesl výhodu pěti proti třem Třebíče, ale na Šimbochovi si červenobílí vylámali zuby.

I druhou část zahájili aktivněji domácí. Z Vejmelkova ostřelování ale branka nevznikla a následující pasáž poměrně připomínala duel s Benátkami. Dobře si vybruslil Stoklasa, avšak bez změny stavu. Po chybě domácí defenzivy se Zohorna ocitl sám před Šimbochem, jenže šanci též nezužitkoval.

Po polovině hrací doby Přerov soupeře pevně sevřel. Po chybě za Vejmelkovou bránou se k nahození dostal Sýkora a jeho kolega Marek Sikora ho se štěstím tečoval, čímž konečně rozepsal brankový účet večera. Jenže třebíčští hokejisté vzápětí snížili. Domácí obrana zažila menší výpadek, čehož využil Pokorný a přihrával Marcelu Juráňovi, který švihem nedal domácímu brankáři šanci.

Celou třetinu doprovázela řada nepřesností a chyb, ale i bojovnost. Šimboch pak totožně lapil dvě střely Matiče Podlipnika, ale v závěrečném oslabení už na jeho přízemní ránu golfem nestačil a skóre bylo po čtyřiceti minutách příznivější pro Horáckou Slavii.

Na začátku poslední třetiny Zubři dohrávali přesilovou hru, ale bez branky. V čase 42:25 se však Martin Novotný opřel na modré do puku a propálil vše, co stálo touši v cestě. Erat zakrátko vybízel kapitána Dolníčka a jeho nebezpečnou střelu likvidoval domácí Šimboch. V pětačtyřicáté minutě Hanáci sehrávali další výhodu, kdy musel Vejmelka zastavovat nátlak až vleže. Tempo hokeje šlo oproti předešlému dění značně nahoru.

Dostálek orazítkoval tyč a deset minut před koncem vyvinula Goišova formace na hosty pořádný tlak. Sýkora se po prokličkování nenacházel daleko od gólu a Vejmelka si pak málem kotouč dopravil za brankovou čáru sám. Přerov byl v závěrečných minutách lepší a těžil z toho. Po ostřelování se k dorážce dostal Jiří Goiš a tři minuty před koncem vystřelil modrožlutým výhru, kterou následně při powerplay pečetil Roman Pšurný. Zubři tak už napočtvrté soupeře z Vysočiny porazili a získali hodně důležité tři body.

Ohlasy trenérů

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi, že se nám proti Třebíči podařilo konečně naplno zabodovat, protože v tabulce je pořadí našlapané a jeden soupeř je těsně za druhým. Na hráčích byla vidět velká nervozita a hra se divákům asi moc nelíbila, ale já vždycky říkám, že hrajeme podle toho, co nám soupeř dovolí. Třebíč je velice kvalitní tým a má velmi dobře organizovanou obranu. Do třetí třetiny jsme trochu pozměnili sestavu, abychom naši hru oživili. To se nám vyplatilo. Za stavu 1:2 byl hodně důležitý brzký vyrovnávací gól a pak už to bylo o tom, kdo udělá závěrečnou chybu. Musím poděkovat celému mančaftu za bojovnost, která vedla ke třem bodům.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Celkově to bylo vyrovnané a bojovné utkání, které doprovázela bouřlivá atmosféra. Oba týmy dobře věděly, co chtějí hrát. Domácí byli dnes šťastnější, rozhodně ne lepší.