To je ono! Zubři předvedli bojovný výkon a i díky hattricku Dostálka vyrovnali sérii!

Č. B u d ě j o v i c e – Úterní podvečer byl ve znamení druhého souboje čtvrtfinále, do nějž šli Přerované bez distancovaných hráčů Novotného a Pšurného. Utkání začalo tak, jako to pondělní. Spoustou vyloučení a vedením soupeře o dva góly. Zubři poté znovu přispěchali s odpovědí, ale tentokrát nedopustili kolaps ve druhé části. Brzy srovnali, ubránili řadu oslabení a v závěru otočili skóre. Vstup do třetí tercie však vyšel Motoru, který se dostal zpět do vedení. To ale neudržel, jelikož Přerov srovnal a vyhrál v prodloužení. I díky hattricku Dostálka je vyrovnáno!
ČF2, úterý 1.3.2016
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
4:5p
(2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Rob (Květoň, Mucha), 8. Květoň (Zíb, Mucha), 42. Žálčík (Kolmann, Nouza), 46. Nouza (Vráblík, Suchánek) – 15. Dostálek, 21. Grof (Chmelíř), 39. Dostálek (Chmelíř, Grof), 57. Kovařík (Popelka, Ferenc), 65. Dostálek (Grof, Procházka). Rozhodčí: Schmejkal, Wagner – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 12:20, navíc Marek (Č. Budějovice) 10 minut osobní trest – Ferenc (Přerov) 10 minut osobní trest, Hořava (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 6227. Střely na branku: 57:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.
Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Bohunický, Vráblík – Chovan, Rob, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Vágner, Ferenc, Běhal – Procházka, Sýkora, Dostálek – Sikora, Král, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Stoklasa, Blinka

Jihočeši začali zostra, když hned po pár vteřinách vyzkoušel Klimešovu pozornost Rob. Diváky ze sedadel opět zvedly pěstní souboje, kdy byl již tradičně aktivní domácí Švihálek, kterému sekundoval Marek a hostující Ferenc a Kratochvíl. Třetina nebyla příliš v tempu a často se přerušovalo za tvrdé osobní souboje. První přesilovku hned Motor využil, po kombinaci celé pětky byl střelcem Luboš Rob. Hned po rozehrávce byl v nájezdu na branku Tomáš Nouza, ale Klimeš byl připraven. Vzápětí trefil Babka tyčku.

Domácí vlak se pomalu rozjížděl a hosté kontrovali hlavně tvrdou hrou. Jihočeši tak využili i druhou přesilovku, když od modré pálil Lukáš Zíb a jemná teč Lukáše Květoně skončila v síti. Zubři také zahrozili v přesilovce, ale většina střel šla mimo branku. Hosté přeci jen dokázali vytěžit z mála snížení. Po zmatku před Bláhou se ke střele dostal Vlastimil Dostálek a trefil přesně. Ke konci třetiny hráli hosté přesilovku pět na tři, ale nedokázali ji využít, ale ještě 66 vteřin si přenesli do druhé části. V první části rozhodčí udělili celkem 50 trestných minut.

Hned na začátku druhé části hosté využili svoji výhodu dvou mužů, když od modré vše prostřelil Jakub Grof a vyrovnal skóre zápasu. V nájezdu na branku Motoru byl Dostálek a Bláha musel ukázat, že se na něj mohou domácí spolehnout. Následovali dvě přesilové hry Motoru a vzápětí i přesilovka pět na tři. Ta trvala 66 vteřin, ale Zubři se dokázali ubránit, když domácí neměli ani žádnou vyloženou šanci.

Hra se opravdu hodně přitvrdila, rozhodčí nestačili vylučovat hostují tým, který zápas pojal spíše ve stylu řecko-římském. Motor měl tak další přesilovku pět na tři tentokrát 74 vteřin. Velké šance měli Straka i Nouza, ale Klimeš držel naděje Přerova. Jak se hrají přesilovky ukázali Přerovští, když svoji první půlminutu přesilovky využil opět Vlastimil Dostálek, který dorazil za Bláhu vyražený puk. Zubři tak vytěžili z minima maximum a po dvou třetinách vedli 3:2.

Kdo čekal, že se obraz hry ve třetí části změní, ten se mýlil. Zubři stále hráli svoji tvrdou hru, plnou kontaktů. Motor se snažil hrát kombinační hokej a při hře ve čtyřech se trefil po krásné přihrávce Kolmana Lukáš Žálčík. Přesilovky přibývaly a Motor neustále bušil do obrany Zubrů a Klimeš čaroval. Nakonec se domácím podařilo jednu využít, když Tomáš Nouza dorazil vyražený puk. Branky byla sice dosažena nohou, ale domácí hráč puk nekopl a tak rozhodčí gól uznali. Na ledě byla stále divočina.

Hosté měli možnost vyrovnat při čtyřminutové přesilovce, chtěli sice hrát hokej, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Šest a půl minuty před koncem se předvedl Bláha, který zázračně vychytal jasnou tutovku Dostálka. Zubři se dočkali vyrovnání, když Lubomír Kovařík trefil puk ve skrumáži pod horní tyčku. Jihočeši se snažili do konce třetiny ještě zápas ukončit a stále útočili. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a šlo se do prodloužení.

V nastavení se hrálo přeci jen více hokej a tolik se nejiskřilo. Začalo se spíše opatrně a oba týmy nechtěli udělat chyby. První větší šanci měl Pala, kterému se otevřela dálnice, ale Bláha viděl a puk držel. Pět minut před koncem doby prodloužení zkompletoval svůj hattrick Vlastimil Dostálek, který lehkou střelou překvapil Bláhu. Hosté tak urvali vítězství a stav série je 1:1.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Přistoupili jsme na hru soupeře, naše hloupost. Sice jsme využili hodně přesilovek, jenže ty další jsme promarnili. Nezvládli jsme především početní výhodu pět na tři. Při některých situacích jsme strašně chybovali. Jak za stavu 4:3, tak i v prodloužení. Takové chyby se stávat nemají, v play-off to hodně bolí.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Oproti pondělku šlo o úplně jiný zápas. Kluci ukázali, že mají charakter a přidali nasazení i bojovnost. Kvalita je na soupeřově straně, ale my jsme se mu tou bojovností vyrovnali. Přežili jsme spoustu oslabení, což nás posílilo. Skvěle jsme bránili a pak dali šťastný vítězný gól. I příprava na utkání byla zaměřená na oslabení a kluci to skvěle zvládli. Soupeř už tolik nemohl praktikovat svoji jednoduchou hru při přesilovkách a musel jít do něčeho jiného. To nám hodně pomohlo. Chceme se doma poprat o další vítězství. Sérii můžeme klidně i vyhrát.