To je naše MEO! Zubři se nenechali rozhodit a vyhráli i druhé letošní hanácké derby

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova porazili ve 29. kole Chance ligy Prostějov a zaznamenali páté vítězství v řadě. Na ledě hanáckého soka se na začátku druhé třetiny ujali čtyřgólového vedení, to se však před druhou přestávkou ztenčilo na jedinou branku. Vyrovnání nicméně Zubři nedopustili, a to navzdory různým událostem provázejícím utkání. Na podporu svého řidiče, který podle policie musel čelit napadení jedním z domácích příznivců, skórovali popáté a v regionálním derby uspěli 5:3.
29.kolo, sobota 20.2.2021
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:3, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Žálčík (Chlán, Novák), 30. Drtil, 38. Mrázek (Drtil, Bartoš) – 9. Dostálek (Pšurný, Krisl), 17. Číp (J. Svoboda), 20. J. Svoboda (Zbořil, Hejcman), 23. Svozil (Ryšavý, Goiš), 42. Süss (Mlčák). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Blažek, Novák. Vyloučení: 5:6, navíc Macuh (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 41:29. Zblokované střely: 15:9. Vhazování: 36:29. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.
Bláha (21. Wolf) – Hrdinka, Matyáš, Piegl, Drtil, Krejčí, Staněk – Gago, Bartoš, Mrázek – Novák, Kaut, Žálčík – Vachutka, Chlán, Ouřada – Jandus, Motloch, Podlaha
Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Mlčák, Svozil – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Ryšavý, Macuh, Goiš – Indrák

V úvodu zápasu dostal čtyřminutový trest Goiš, Přerov ale oslabení ubránil. V deváté minutě pak otevřel skóre. Po zadovce Pšurného a odrazu od domácího útočníka Ouřady sklepl puk do sítě Vlastimil Dostálek. Na druhé straně vyrazil Petrásek Drtilovu ránu od modré čáry. Neprosadili se ani dorážející Jandus a Podlaha. Zubři podruhé skórovali po individuální akci Radka Čípa. Ten si prohodil Drtila a zamířil ke vzdálenější tyči. Třetí přerovskou branku přidal v závěru první třetiny v přesilovce Jakub Svoboda.

Prostějov před druhou částí vystřídal brankáře, Bláhu nahradil Wolf. První zákrok si připsal při šanci Doležala, jehož našel Dostálek. Zblízka proti němu následně neuspěl Goiš, do odkryté brány však zakončil dojíždějící Stanislav Svozil. Pro přerovského odchovance šlo o první trefu za A-tým Zubrů i celkově v Chance lize. Jestřábi snížili při početní výhodě, pod horní tyč poslal kotouč Lukáš Žálčík. Druhý prostějovský gól přidal v polovině utkání Tomáš Drtil. Ve středním pásmu zachytil Hejcmanovu zadovku a forhendovým blafákem překonal Petráska.

Zanedlouho odešel předčasně do kabiny Macuh, od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce zápasu. Přerov nicméně odolal, početní výhodu Jestřábů navíc přerušil faul Kauta. Ve 38. minutě hosté inkasovali potřetí, Drtilův pokus protečoval do brány Petr Mrázek.

Třetí třetina odstartovala se zpožděním. Podle informací, které redakci hokejprerov.cz nejprve sdělil komentátor živého přenosu Adam Kodet a poté potvrdil přerovský asistent Jakub Grof, polepovali příznivci Prostějova přerovský klubový autobus samolepkami. Proti tomu se chtěl ohradit řidič autobusu, byl však – podle policejní zprávy – jedním z fanoušků fyzicky napaden. Následně unikl na zimní stadion.

Zubři na tento konflikt zareagovali a odešli do šatny. Poté, co se začalo hrát, odskočili na rozdíl dvou branek. Jan Süss projel středem útočného pásma a bekhendem rozvlnil síť v levém horním rohu Wolfovy klece. Podruhé v duelu se mohl prosadit Číp, kotouč ovšem za Wolfa nedopravil. Jestřáby zase nedostal znovu na dostřel Gago. Na skóre druhého hanáckého derby letošní sezony se už nic nezměnilo. Přerov odvezl z ledu regionálního rivala všechny body.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Opticky to z naší strany vypadalo dobře, nicméně máme vždycky prodlevu. V první třetině na ledě zase taková nedůraznost. Máme tam přesilovky, ve kterých nehrajeme natvrdo a jednoduše do brány. Ve druhé části jsme se dostali zpátky do hry díky tomu, že jsme trochu změnili taktiku. S tím, že jsme posunuli třetího hráče dopředu a získávali kotouče. Celkový obraz hry se úplně obrátil. Hráli jsme dost ve třetině Přerova a góly přišly. Škoda té nešťastné přestávky před třetí třetinou, kterou náš tlak ustal, protože se to natáhlo. Řekl bych, že první tři střídání v té poslední třetině byla špatná. To jsou ale školácké chyby. Tým, který chce hrát vršek, je nemůže dělat. Tomu týmu se nedá vytknout, že by se nesnažil, ale chybí mu taková ta kvalita. Ta přestávka nám určitě uškodila. My jsme před ní byli dobře naspídovaní. Přerov měl velké problémy, ale díky přestávce a naší špatné koncentraci zápas získal. Venku se stalo něco s autobusem. Byl tam nějaký konflikt jejich řidiče s našimi fanoušky. Nikdo neví, jak to venku bylo, ale i díky tomu jsme přišli o docela dobrý zápas.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Zápas jsme začali dobře a rychle se dostali do vedení 3:0. Čtvrtý gól nám paradoxně možná trošku ublížil, zbytek druhé třetiny jsme pak nezvládli. Pro třetí třetinu jsme se semkli i díky našemu autobusákovi. Chtěli jsme počkat, až se situace vyřeší, a proto jsme na led ani nedošli. Honza je nedílnou součástí našeho týmu. Kluky to zdravě nabudilo a díky tomu zbývající část utkání zvládli.