Také druhý zápas čtvrtfinále pro Kladno, Zubři se tentokrát gólově neprosadili

K l a d n o - Po páteční porážce Zubři toužili ve druhém utkání stav čtvrtfinálové série srovnat, ale to se jim nepodařilo. Přerov sice sehrál tentokrát s Kladnem už vyrovnanější partii, bohužel však ani jednou nenašel recept na překonání brankáře Cikánka. Rytíři se znovu prosadili čtyřikrát a na Hanou tak díky pojedou s vedením 2:0 na zápasy.
ČF2, sobota 2.3.2019
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Plekanec (Melka, Lakos), 25. Zikmund (Zajíc, Machač), 32. Svedlund (Kubík, Lakos), 56. Melka (Vampola). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4628. Střely na branku: 29:27 (9:11, 13:9, 7:7). Zblokované střely: 15:10. Vhazování: 31:27. Průběh utkání: 4:0.
Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík
Klimeš – Novotný, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Moučka, Š. Kratochvil – Gago, Dvořák, Davídek

Dění na kladenském stadionu rozhodně nenudilo. Ve druhé minutě vystihl Klimešovu špatnou rozehrávku Vampola. Přerovský brankář záhy své zaváhání napravil, když vychytal střílejícího Říhu. Po Moučkově vyhraném buly pálil okamžitě Goiš, Cikánek vyrazil pravým betonem. Stejnou částí výstroje vychytal v přesilovce Zubrů také zblízka Pšurného, nepřišel si na něj ani Tomi.

V šesté minutě se měnilo skóre. Tomáš Plekanec z boku poslal puk na Klimeše, který si ho nešťastně srazil do sítě. V početní výhodě přenechal Jágr Jelínkovi, jeho střelu směrující do pravé šibenice Klimeš nadvakrát zlikvidoval. Nahození Weinholda od modré čáry se odrazilo od zadního mantinelu, načež mezi betony nic netušícího Cikánka projelo zpátky do hřiště. Chyběl jeden pro Přerov šťastnější pohyb.

Zkraje druhé třetiny šli Zubři do tří. Klimeš vytěsnil střelu Jágra a zanedlouho se Hanákům naskytla tutovka. Sikora sebral kotouč dezorientovanému Říhovi a ujížděl sám na Cikánka, ten však jeho zakončení betony zadržel. Neproměněná velká možnost mohla hosty ještě více mrzet ve 25. minutě. Zajíc nahrál do tandemu Ladislavu Zikmundovi, který našel volné místo v postavení Klimeše.

Weinholdovo nahození tečoval Gago jen do Cikánka, Novotného bombu v přesilovce odpálil domácí gólman pryč vyrážečkou. Účelnou přihrávkou se prezentoval Pšurný, Navrátil z první zblízka poloodkrytou branku minul. Ve 32. minutě vyjel z pravého rohu útočného pásma Kubík a na vrcholku levého kruhu oslovil Linuse Svedlunda, jenž s pomocí břevna potřetí rozjásal kladenské publikum. V oslabení to při brejku zkoušel Sikora, Cikánek vyrazil vestou. Krátce před přestávkou letěl kotouč těsně vedle domácí klece, Navrátil pak trefil Cikánka do masky.

Při hře čtyři na čtyři přihrál Strnad volnému Říhovi, Klimeš se zaskvěl a kotouč ztečoval mimo. Zprava si až před Cikánka najel Goiš, ani on ale nulu v kolonce přerovských branek nesmazal. Cikánek dobře zaklekl. Na konci přesilovky se snažil bekhendovým pokusem mezi betony přelstít Klimeše Plekanec, přerovský muž s maskou nicméně sklapl své chrániče nohou včas.

V přesilovce sklepl Černý Pšurného nabídku o kousek vedle, Navrátil o chvíli později neuspěl na zadní tyči proti klečícímu brankáři. V úniku dvou na jednoho zvolil Davídek střelu na lapačku, v ní také puk skončil. V přesilovce pět na tři vybídl Vampola ke skórování Antonína Melku, jenž zblízka nezaváhal. Snížit mohl Tomi, který byl sám před Cikánkem, mezeru mezi jeho betony neobjevil. Přerov v Kladně podruhé padl.

David Čermák (Rytíři Kladno): Hodně nám pomohl první gól. Byl šťastný, ale pro nás jenom dobře. Trošku nás to uklidnilo. Chtěli jsme pak kontrolovat hru, hrát dobře dozadu a nepouštět soupeře do šancí. To se nám párkrát nepovedlo, ale hodně nás podržel Lukáš Cikánek, kterému patří za výkon velký dík. Když jsme přidali další góly, tak už jsme potom chtěli zápas kontrolovat. Hlavně ve třetí třetině.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začali jsme dobře a první třetina z naší strany nebyla špatná. Na utkání jsme se poctivě připravili, bohužel jsme dostali laciný gól. Ve druhé třetině jsme mohli vyrovnat, měli jsme tam vyloženou šanci a hned z protiútoku jsme dostali na 2:0. Za toho stavu se domácím hraje dobře, mají neskutečně silný a sebevědomý mančaft. Nás to poslalo níž, než jsme si mysleli. Když jsme se mohli nadechnout a měli jsme vyložené šance, tak domácí brankář i se štěstím vše pochytal. Série samozřejmě nekončí, ale na straně domácích je hladovost. Ta nám chybí.