Střelecká převaha nepomohla, tým Zubrů v souboji s Porubou prohrál o čtyři góly

O s t r a v a – Podruhé se v rámci přípravy tým Zubrů představil na soupeřově ledě a znovu neúspěšně. Poruba, která je nováčkem CHANCE LIGY, srazila Přerovany dvěma trefami hned v úvodu zápasu. Poté sice Zubři snížili, jenže i když byli střelecky mnohem aktivnější, v koncovce se více dařilo Ostravanům. Nepříznivý stav mohli Hanáci v závěru zkorigovat, ale několik obrovských příležitostí se jim proměnit nepodařilo. Přerov podlehl na půdě Poruby 3:7. V příštím týdnu jej doma čeká turnaj ZUBR Cup.
přát., čtvrtek 9.8.2018
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
7:3
(2:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Illéš (Hudeček), 4. Tomi, 25. Gazda (Vymazal), 30. Hudeček (Ovčačík), 38. Káňa (Ovčačík), 42. Vymazal, 44. Hudeček (Illéš) – 10. Navrátil, 36. Pšurný (Šimeček), 39. Sikora (Šimeček). Rozhodčí: R. Janda – L. Janda, Vengřín. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 134. Střely na branku: 26:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
T. Dvořák – Dundáček, Ovčačík, Horák, Gazda, Adam, Cypas, Dresler, Slavík – Káňa, Hudeček, Illéš, Vymazal, Kanko, Tomi, Jankovský, Zdeněk, Rubner, Toman, Jáchym, Baláž, Häring, Brodek
Šurý (4. Klimeš) – Novotný, Zbořil, Pala, Pohl, Malina, Černý, Padrnos, Šefl – Sikora, Pšurný, Šimeček – Procházka, Moučka, Navrátil – Mašín, F. Dvořák, Jarčov – Zmeškal, Valášek, Tomaník

Poruby hned na začátku na Zubry vletěla. Už ve čtvrté minutě vystihl chybu hostů Hudeček, který narychlo předal puk najíždějícímu Jakubu Illéšovi a ten prostřelil překvapeného Šurého – 1:0. Neuběhla ani minuta a RT TORAX vedl už o dva góly. Vojtěch Tomi si po další chybě nabruslil z pravé strany a střelou mezi betony vyhnal přerovského gólmana z klece – 2:0. Jeho místo tedy zaujal Lukáš Klimeš, který byl po zbytek první třetiny ve svém počínání daleko úspěšnější.

V desáté minutě Zubři snížili, a sice po chybě domácího brankáře, které využil číhající Jakub Navrátil, jenž zasunul puk pod Tadeáše Dvořáka – 2:1. Hostující obranné řady dále tápaly, šance Káni či následná akce Hudečka s Illéšem ale zůstaly bez odezvy. Parádní akcí na jeden dotek se prezentovala Zdeňkova lajna, ale ani ta si na přerovského gólmana nepřišla. Vymazal následně chytře vysunul Tomiho, který byl před brankovištěm v jasné šanci faulován, a tak hlavní sudí nařídil trestné střílení. Nájezd ale porubský forvard neproměnil a Klimeš se blýskl zákrokem levým betonem. V závěru třetiny zahrozil ještě Jankovský, ten zase ale puk nezvedl a přerovský gólman vynikl.

Druhá dvacetiminutovka byla na branky ještě daleko bohatší. Vše odstartoval ve 25. minutě Daniel Gazda, který využil z mezikruží nahrávku Vymazala střelou nad vyrážečku – 3:1. Porubští sice Klimeše příliš nezatěžovali, vždy ale dokázali udeřit v pravou chvíli. Ovčačík našel před brankovištěm volného Jana Hudečka u pravé tyče, který měl před odkrytou brankou už jednoduchý úkol – 4:1. Tento stav vydržel až do 36. minuty, kdy se Zubrům zdařila akce Šimečka, který nahodil kotouč do brankoviště Romanovi Pšurnému, který uspěl až několikátou dorážkou pod betonem – 4:2.

Přerov snižující brankou ožil a ihned mohl být Porubským na kontakt. Pohl nahrával do úniku po pravé straně Moučkovi, kterého ale vychytal Dvořák levým ramenem. Zubři dostali následně možnost přesilovky, v níž nejprve pozornost spadla na Navrátila, který tečoval střelu Moučky, porubský gólman ale odolal. Přerov šanci nevyužil, a tak Ovčačík přehodil z obranného pásma dva beky, čímž vyslal do nájezdu Jana Káňu, který zametl puk pod levý Klimešův beton – 5:2. Netrvalo ale dlouho a Přerov ještě v téže přesilovce snížil. Čtyři sekundy před vypršením trestu se ujala jedna z dorážek Marka Sikory z předbrankového prostoru – 5:3.

Kdo čekal, že Přerov zápas ještě zdramatizuje, tak byl rychle o opaku přesvědčen už v první části poslední tercie. Ve 42. minutě totiž Kanko našel na milimetr přesně před brankovištěm Michala Vymazala, který se k levé tyči nemýlil – 6:3. Za dvě minuty už bylo definitivně hotovo. Illéš nabruslil do útočného pásma, kde vyslal křížný pas na pravý kruh na Jana Hudečka, který už mířil do prázdné – 7:3. Zubři ale nic nevzdali, nicméně souhra Moučky s Navrátilem skončila na tyči, Sikora nedokázal usměrnit do prázdné brány skákavý kotouč a Moučku zase famózně vychytal Dvořák.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, my jsme akorát proměnili více šancí, takže proto tak jasný výsledek. Byly tam ale v některých pasážích utkání i mezery, na druhou stranu výhra pomůže ke klidu v týmu a s dvěma třetinami jsme určitě spokojeni. Divákům se zápas určitě líbil, nicméně na můj vkus tam bylo ještě dost chyb, kterých se musíme do ligy zbavit a vyvarovat se jich.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V zápase jsme kupili chyby, které domácí potrestali. Naproti tomu nám se v koncovce nedařilo a mnoho vyložených šancí jsme neproměnili. Čeká nás tedy spousta práce a hráči si musejí uvědomit, že s takovým naivním přístupem to nepůjde. Každé mužstvo je v nějaké fázi přípravy, my jsme do utkání šli z plného tréninku, navíc jsme nebyli úplně kompletní. Z každé porážky se ale musíme poučit a musíme docílit toho, aby byl tým řádně na ligu připravený.