Skvělý Postava vynuloval pražskou Slavii, Zubři sešívané porazili pošesté za sebou

P r a h a – Hokejisté Přerova zvítězili v šestnáctém kole Chance ligy nad Slavií 3:0 a prodloužili úspěšnou sérii proti soupeři z hlavního města. Na červenobílé vyzráli v součtu s minulou a předminulou sezonou pošesté v řadě. Skóre středečního zápasu v Edenu otevřel v 41. minutě Süss, který si za Zubry zahrál poprvé od březnového play-off proti Jihlavě. Další góly přidali Jakub Svoboda a při oslabení čtyř proti šesti Goiš. Brankář Postava si připsal první čisté konto v probíhajícím ročníku.
16.kolo, středa 26.10.2022
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 41. Süss (Gréč, Doležal), 56. Doležal, 59. Goiš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Jindra, Štofa. Vyloučení: 2:3, navíc Krisl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 518. Střely na branku: 23:38. Zblokované střely: 17:17. Vhazování: 37:38. Průběh utkání: 0:3.
Málek – Matyáš, Klikorka, Němeček, Žovinec, Szathmáry, Hejda – Simon, Žejdl, Mrňa – Brož, Knotek, Všetečka – Strnad, Kern, Havrda – Závora, Poletín, Pšenička
Postava – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Hanák, Krisl, Ševčík – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dobša, Dvořák, Goiš – Indrák, Ministr, Tarnoczy

Domácí začali aktivněji, dorážející Žejdl ale proti Postavovi neuspěl. Přerov mohl udeřit v přesilovce. Od modré čáry vystřelil Kudělka a odražený puk se snažil poslat do sítě Černý. Na brankovišti však trefil Doležala, jehož gól rukavicí poblíž stojící rozhodčí neuznal. Minutu a půl před koncem první třetiny se s kotoučem elegantně obtočil Süss, Málek bekhendový pokus na přední tyč zastavil betonem. Stejnou částí výstroje si poradil také s šancí Ministra, který využil promáchnutí obránce Matyáše.

Ve 25. minutě přišla velká možnost Slavie. Poletín u mantinelu zastavil vyhození Chrobočka a přihrál volnému Simonovi. Ten bekhendovým blafákem dokázal Postavu překonat, puk jedoucí do brány ale na poslední chvíli zastavil hokejkou Chroboček. Na druhé straně našel Jan Svoboda mezi kruhy Březinu a Málek musel zasahovat. S domácím brankářem si ve slibných příležitostech neporadili ani zblízka zakončující Dvořák a Jan Svoboda. Krátce před druhou přestávkou prověřil Postavu z kruhu Brož, přerovský gólman prudkou střelu vyrazil mimo branku.

Skóre otevřeli na začátku třetí třetiny Zubři. Gréčův nástřel skončil u Jana Süsse, před kterým se objevila odkrytá brána. Po nahození Ševčíka pak bekhendem dorážel Pechanec a mířil do klečícího Málka. Vyrovnat mohl Žovinec, Postava jej však zvládl vybruslit. Druhý přerovský gól málem přidal Jan Svoboda, Málek vytáhl perfektní zákrok lapačkou. Hosté se znovu radovali v 56. minutě, krátce po buly se prosadil Tomáš Doležal. Slavia ještě v závěru zkusila přesilovku šest na čtyři, během ní ale pouze stvrdil výhru Přerova do prázdné branky Jiří Goiš.

Hanáci bodovali ve třináctém z dosavadních čtrnácti utkání aktuální sezony a v tabulce se posunuli na páté místo. Slavia pod novým trenérem Tvrzníkem podruhé prohrála a klesla na předposlední, třináctou pozici.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Měli jsme dobrý vstup do zápasu, soupeře jsme přehrávali. Bohužel nám to vydrželo jen deset nebo dvanáct minut, potom se hra postupně vyrovnávala. Druhé třetiny nám standardně nejdou, nevíme proč. Začneme hrát jinak, než chceme. Stalo se to i tentokrát. Zkraje třetí části jsme po chybě ztratili puk hned za útočnou modrou čárou a Přerov nás potrestal. Druhý gól jsme dostali po buly, kdy jsme nešťastně trefili brusli. Pak už bylo po zápase, i když nám soupeř ještě v závěru dal šanci vyloučením. Nebyl to od nás dobrý zápas, hosté vyhráli po zásluze.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Jsme velmi rádi, že jsme na Slavii vyhráli. V posledním zápas s Třebíčí jsme se trápili, nedali jsme ani branku. Tady jsme ustáli počáteční tlak domácích. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější, měli jsme dobrý pohyb a vytvářeli jsme si šance. Ve třetí třetině jsme je pak i proměnili. Podali jsme výborný týmový výkon v čele se skvělým Michalem Postavou v bráně.