Skvělé! Zubři předvedli čtyřgólový obrat a proti Jihlavě vybojovali plný počet bodů

J i h l a v a – Hokejisté Přerova zvítězili v dohrávce 38. kola Chance ligy nad Jihlavou 4:2 a napravili porážku v hanáckém derby s Prostějovem. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala sice stejně jako o víkendu proti Jestřábům brzy prohrávali, dvěma brankami ve druhé i třetí třetině ale skóre otočili. Dvakrát se trefil Pechanec, po jednom gólu zaznamenali Jan Svoboda a Goiš. MEO pak nerozhodilo ani snížení, o které se Dukla postarala necelých deset minut před koncem. Triumf na Vysočině si už vzít nenechalo.
38.kolo, pondělí 21.2.2022
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Helt (Zadražil, Kowalczyk), 51. Čachotský (Kachyňa, Seman) – 28. Pechanec (Doležal, Herman), 34. Jan Svoboda (Černý, Süss), 42. Pechanec (Kubeš, Kudělka), 50. Goiš (Dvořák, Šoustal). Rozhodčí: Svoboda, Úlehla – Dědek, Jindra. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 762. Střely na branku: 28:21. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 25:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
Wolf – Mareš, Bilčík, Rutar, Kowalczyk, Zeleňák, Kachyňa, Eliáš – Čermák, Skořepa, Čachotský – Helt, Zadražil, Harkabus – Illéš, Juda, Cachnín – Seman, Menšík, Havránek
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Dluhoš, Černý, Krisl, Ševčík – Goiš, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Doležal – M. Svoboda, Král, Jan Svoboda – Indrák, Dvořák, Sebera

Dukla na Zubry vletěla aktivním přístupem a už ve druhé minutě slavila vedení. Filipu Heltovi nevěnovala přerovská obrana dostatek pozornosti a domácí útočník mohl v klidu protečovat Kowalczykovo nahození za Klimeše. Na opačné straně tolik prostoru nedostal Goiš ani Dvořák, a tak opět zahrozila Jihlava. Helt se Zadražilem sice měli odkrytou branku, stoprocentní šanci ale – stejně jako oba celky své přesilovky v první třetině – zahodili.

Neúspěšné početní výhody se objevily i po siréně, jedné povedené kombinace se ale nakonec Přerov dočkal při hře v plném počtu. Soupeře zatlačil v jeho pásmu ve 28. minutě, kdy Doležal vystřelil z levého kruhu a Antonín Pechanec prvním gólem ze hry v modrožlutém dresu oslavil srovnání. Oba týmy se pak prezentovaly dobrými šancemi a vedení 2:1 se ujali Hanáci. Přísné vyloučení Zeleňáka potrestal třetí gól z teče, kdy Černého střelu v mezikruží krásně přizvedl Jan Svoboda přímo pod břevno. Zubři tak dali zapomenout na nepovedené přesilovky.

Bilanci mohlo MEO vylepšit ještě po přestávce, kdy šla Dukla do tří, a to se mu také povedlo. Kubešův nápřah se zpoza branky odrazil k Antonínu Pechancovi, do jehož dorážky vložil hůl Harkabus, a ta tak dloubáčkem přeskočila záda ležícího Wolfa. Ve vyrovnaném a plynulém hokeji odmítl snížit Zadražil a zvýšit Indrák, jenž v úniku trefil pouze spojnici. Deset minut před koncem se však vedení 4:1 podařilo přece jen zařídit Jiřímu Goišovi, kterému před Wolfa odrazem o beton přihrál Dvořák. Jihlava ale nic nezabalila, když byl brzy na odkrytém puku za zády Klimeše důraznější Tomáš Čachotský. V posledních čtyřech minutách navíc Horáci kombinovali v šesti, tříbodový zisk Zubrů už však nepřekazili.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Se vstupem do zápasu jsme spokojení, povedlo se nám hned dát gól. Z dalších šancí jsme bohužel nedokázali soupeři výrazněji odskočit. Od desáté minuty nás Přerov začal přebruslovat a začal být silnější v osobních soubojích. Ve druhé třetině jsme měli spoustu zbytečných vyloučení, navíc jsme doplatili na chyby, které jsme udělali. Zkraje třetí části přišel nesmyslný faul do tří a soupeř šel se štěstím do vedení o dvě branky. V poslední době se na góly strašně nadřeme, lacině inkasujeme a sráží nás to.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Jsme velice rádi, že jsme získali nesmírně důležité body. Do utkání jsme přitom nevstoupili podle představ, domácí se brzy dostali do vedení. Kluci ale pak přidali na intenzitě bruslení. Potěšující je, že jsme proměnili dvě přesilovky, které zápas rozhodly.