Skvělá premiéra stadionu! Zubři porazili Vsetín 3:0

P ř e r o v - Hokejisté HC ZUBR Přerov mají premiéru v nově zrekonstruovaném zimním stadionu za sebou. A premiéra to byla skutečně skvělá. Zubři dokázali ve fantastické atmosféře zdolat Vsetín 3:0 a získali do tabulky první letošní body. Už v první třetině si Přerov vypracoval jednobrankové vedení, o které ale mohl v závěru druhé části přijít, protože Valaši byli díky přesilovkám v té chvíli ve velkém tlaku. Zubři ale ostřelování ustáli a dvěma dalšími góly rozhodli zápas. Konečné skóre tedy zní Přerov - Vsetín 3:0.
2.kolo, středa 23.9.2009
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Coufal (Hanák, Halouska), 49. Sprušil (Pala), 53. Kolář (Sprušil). Rozhodčí: Škach - P. Dučák, Velinský. Vyloučení: 9:14, navíc Kohút (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Menšík (Přerov) 10 minut osobní trest - Mokrejš (Vsetín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2750. Střely na branku: 39:32. Buly: 47:39. Průběh utkání: 3:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Novák, Staněk, Pírek - Kolář, Hanák, Sprušil - Ditrich, Coufal, A. Frieb - Menšík, Kohút, Žibrita - Kupec, Sedlář, M. Kundrátek
Plšek - Šimek, Trška, Matula, Zavrtálek, Pšeja, Bokroš, Mokrejš, Matějka, Tesařík, Ašer, Štraub, Korčák, Ševčík, Knebl, Mikeš, Klabačka, Tomis, Ondráček

Přerovští Zubři chtěli v premiérovém utkání v nové hale odčinit dvě poslední porážky. Do utkání ale mírně aktivněji naskočil soupeř ze Vsetína. Už ve 3. minutě měl dobrou šanci otevřít gólový účet zápasu vsetínský útočník Mikeš, s jeho střelou si ale Tihlář poradil. V 9. minutě byla před Plškem hodně agilní olomoucká posila Zubrů, útočník Coufal a vsetínský gólman musel jeho akci likvidovat u pravé tyčky. Správný čas olomouckého mladíka ale v první třetině nakonec přišel. Přerov totiž v polovině 14. minuty rozehrál dvojnásobnou početní výhodu a po souhře celé pětky pálil Coufal nádherně mezi Plškovy betony - 1:0.

Gól domácí nabudil do další hry a Menšíkovi o dvě minuty později nechybělo mnoho, aby mohl přidat druhou branku. Jeho průnik až před Plška však Valaši v poslední chvíli zažehnali. V závěru první části hry se při závaru před brankou Vsetína dočkali fanoušci i boxerské výměny názorů. Po udělení pětiminutových trestů tak musel přerovský Kohút a vsetínský Mokrejš zamířit předčasně do sprch.

Druhou třetinu zápasu otevřela vynikající šance Frieba, který po minele vsetínských beků měl volnou cestu k vsetínské brance, ale puk mu při zakončení sklouzl z hole. Hned vzápětí hrál Vsetín přesilovku, ale blízko gólu byli naopak Zubři. Bojovně naladěný Coufal si dokonce obehrál dva vsetínské hráče, ale obránce Šimek v poslední chvíli přerovského útočníka odzbrojil. V polovině zápasu se výborné akci naopak ukázal matador Štraub, který si dlouho míchal s pukem a nakonec pálil těsně vedle. Zvýšit vedení Zubrů mohl po skvělé akci Ditrich, ale bohužel při zakončení zvedl puk až nad horní tyčku. Od 34. minuty pak začala dlouhá série vyloučení na obou stranách a chvíli se dokonce hrálo jen tři na tři. Vsetín v této fázi hodně sešlápl rychlostní pedál a velmi často ostřeloval Tihlářovu klec. Nebezpečně pálil Tesařík a hned po něm i Ašer. Přerov ale velký tlak Vsetína v závěru druhé třetiny přežil.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny šel Přerov do přesilovky, která se po chvilce ještě zdvojnásobila. Výtečnou střelu vyslal na Plška sniper Pala a chvíli po něm měl možnost přidat druhou branku Přerova Ditrich. Ve 45. minutě se divákům předvedl ve famózním zákroku brankář Tihlář, který lapil stoprocentní šanci Tesaříka. Další přesilovka pro Zubry přišla ve 49. minutě a nakonec byla využita. Pala totiž našel na křídle dobře najetého Sprušila a ten parádní střelou nad Plškovo rameno zvýšil skóre - 2:0.

Valaši dostali bleskově šanci zdramatizovat zápas, ale v početní výhodě hned v další minutě se jim nevedlo. A tak Zubři svého soupeře potrestali potřetí. V polovině 53. minutě skvěle zapracoval u mantinelu Sprušil, poslal kotouč na hůl Koláře, který zamířil přesně k tyčce - 3:0. Ještě v závěru zápasu dostal Přerov po zbytečném faulu Pšeji možnost hrát přesilovku. Tu sice po chvilce pokazil faul Žibrity, ale přerovští hráči už dokázali za bouřlivého potlesku udržet vedení a v úvodní zápas v nově rekonstruované hale tak vyhráli 3:0.

Videosestřih ze zápasu Přerov - Vsetín nabízí webová televize ZUBR TV.

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Premiéra nám skutečně vyšla. Po těch dvou nevydařených zápasech venku jsme museli začít hrát trochu jinak. Dnes kluci na ledě všichni plnili to, co jsme si v kabině řekli. Hráli jsme perfektně zezadu a soupeře jsme do nějakého souvislejšího tlaku vůbec nepustili. Klíčový byl závěr druhé třetiny, kdy jsme ubránili řadu oslabení. Dvěma góly ve třetí třetině jsme pak rozhodli zápas.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Velice se v poslední době trápíme v zakončení a dnes jsme to potvrdili. Když prostě nedáme gól, tak nemůžeme chtít vyhrát. Za stavu 1:0 ve druhé třetině jsme měli jasnou gólovku, ale bohužel jsme ji neproměnili. Na konci druhé třetiny jsme dokonce při přesilovce nastřelili břevno. Pak jsme ale ve třetí třetině po individuálních chybách dostali další dva góly a to rozhodlo. Takhle prostě dál hrát nemůžeme.