Série porážek pokračuje, v Přerově uspěl i Šternberk

P ř e r o v - Série nepříjemných porážek přerovských hokejistů pokračuje. V utkání 14. kola proti Šternberku předvedli Zubři velmi bojovný výkon, ale po celý zápas se trápili se skvěle chytajícím brankářem Pekařem, který svůj tým hodně podržel. Zubři v úvodu třetí třetiny dokázali snížit dvoubrankové vedení hostů, ale další dva góly v přerovské síti stanovily konečný výsledek zápasu na 1:4.
14.kolo, úterý 28.10.2008
HC ZUBR Přerov - HC TJ Šternberk
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 43:10 Hanák (Rusek) - 13:41 D. Tomášek, 39:33 Jurák (Pavel Hruška), 52:52 Pavel Hruška, 54:09 Jurák (Zima) Rozhodčí: Šiška - Obadal, Goňa. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 35:49 Střely na branku: 42:33 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Krejčí (53. Okáč) - Pala, Halouska, Petr Hruška, Vlček, Ryšánek, J.Ferenc, Bauer - Kolář, Sprušil, Korčák - Kočara, Hanák, Rusek - Martinák, Šimo, Rak - Mališka, Kupec, Kundrátek
Pekař - Stříteský, Zapletal, Pavel Hruška, Jurák, Spurný, Fiala, Dobrý, Anděl, Hrbatý, Martinka, T.Jurdič, Fekiáč, Musil, Kohút, Klimovič, Zima, Poledna, D.Tomášek

Krize přerovských hokejistů pokračuje. Ztráty dnešních bodů je obzvlášť velká škoda, protože zápas se Šternberkem byl od těch tří předchozích zcela odlišný. Zatímco v nich Zubři vždy celkem dobře začali a soupeř získal převahu po vstřelení několika „slepených“ gólů a zaslouženě nakonec vyhrál i větším rozdílem, Meo dnes svému soupeři vítězství doslova darovalo. Tentokrát byli domácí Zubři lepší takřka celý zápas, jenže nedokázali využít žádné vyložené šance, kterých si vytvořili bezpočet, zatímco hostům stačilo minimum šancí k vytěžení maxima. Utkání také ovlivnil velmi sporný třetí gól Šternberka v čase 52.52, který v podstatě rozhodl o exportu tří bodů do Šternberka.
Celá první třetina se hrála takřka v tichosti, fanoušci vyjádřili svou nespokojenost jen velmi sporadickým fanděním při větších akcích. Ani v dalších třetinách to však nebyli Ti Meofans, na něž byl Přerov zvyklý. Úvodní třetina se hrála prakticky jen před Pekařem, Šternberk střílel na Krejčího spíše z dálky. První vyloženou šanci měl v 6.minutě Korčák, když se prodral sítem domácích až před bránu, ale puk se přes Pekaře nedostal. V 10.minutě poprvé „vystrčili růžky“ i hosté a Krejčí musel čelit tvrdé střele od modré a dvěma dorážkám u brány. Půl minuty poté bezprostředně před bránou střílel znovu Korčák, dorážel ještě Kolář, ale ani nyní puk v brance neskončil. Dvě minuty poté spálil obrovskou šanci u tyče číhající Hanák, jeho dorážka po střele spoluhráčů od modré ale skončila znovu jen na Pekařovi. V čase 13:41 Přerov nechal za sebou“otevřená vrátka“ a D.Tomášek se ze sólového nájezdu nemýlil - 0:1. Meo se nevzdávalo a drželo stále Šternberk pod velkým tlakem. Další velkou šanci měl Kolář, když při sólovém nájezdu v 19.minutě trefil jen tyč.
Druhá třetina byla herně podobná té první třetině. Více ze hry měli větší část třetiny Zubři, mezi 20. a 30. minutou nenechali Šternberk prakticky ani vystřelit, soupeři začali prověřovat Krejčího až od 32.minuty. Dvě největší šance Meo v této třetině přišly v posledních pěti minutách. Na začátku 36.minuty dvakrát střílel prudce Hanák, který se perfektně dokázal uvolnit a na konci 36.minuty ještě nevyužil svou šanci z první střílející Sprušil. Trest přišel v půli poslední minuty. Jediná vyložená šance Šternberka ve 2.třetině, když obrana Přerova pustila Juráka po přihrávce Pavla Hrušky znovu do nájezdu, skončila v Krejčího síti a do šaten se tak šlo s dvoubrankovým rozdílem - 0:2.
Přerov bojoval i přes nepříznivě se vyvíjející skóre i ve třetí třetině. Hned na počátku 44.minuty se mu to vyplatilo. Po přihrávce Ruska prudce pálil v přesilovce od modré čáry Hanák a perfektně trefil levý vinkl Pekařovy svatyně - 1:2. Už za minutu a půl mohlo být vyrovnáno. Perfektně si až před bránu najel Sprušil, ale smůlu měl i tentokrát. V závěru 48.minuty neuspěl v další velké šanci Šimo. O všem definitivně rozhodl čas 52.52, kdy padl velmi sporný třetí gól hostí. Obranou Zubrů se prodral až před Krejčího Pavel Hruška. Při své akci ale fauloval brankáře Krejčího, který zůstal po faulu ležet na ledě několik minut a nakonec jej v bráně musel vystřídat náhradník – juniorský brankář Okáč. Brána se při tom posunula a puk projel přes brankovou čáru. Rozhodčí Šiška však situaci jako faul neposoudil, ani to že byla posunutá brána, po malé chvíli váhání gól uznal a definitivně tím rozhodl o vítězi utkání. Poslední gól vstřelil Jurák, po přihrávce od Zimy, který vyhrál před brankou Meo buly. Přerov měl i potom možnost ještě skórovat, ale na vyrovnání už měl extrémně málo času.

video : sestřih zápasu Přerov-Šternberk