INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

S Litoměřicemi útočili Zubři na velký obrat, ale nakonec po nájezdech získali jeden bod

S Litoměřicemi útočili Zubři na velký obrat, ale nakonec po nájezdech získali jeden bod
P ř e r o v – V zápasech s Havířovem už tým Zubrů zvítězil čtyřikrát, ale z duelů proti Litoměřicím do středečního podvečera nevytěžil ani bod. A navíc tentokrát domácí začali velmi zle, když po první třetině byli ve ztrátě tří gólů. Od druhé tercie už však zařadili vyšší rychlostní stupeň a zejména díky trefě tři vteřiny před sirénou se dostali zpět do zápasu. Poté MEO Aréna viděla vyrovnání, ale obrat, který si fanoušci tak přáli, nikoliv. I přes velkou snahu už Přerov čtvrtý gól nepřidal a poté padl v nájezdech. Litoměřice tak se Zubry zvítězily i napočtvrté.
45.kolo, středa 27.1.2016
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
3:4sn
(0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Pšurný (Grof, Šťastný), 40. Milan Procházka (Pšurný, Chmelíř), 45. Stoklasa (Novotný, Popelka) – 12. Švagrovský (Kalla, Berger), 13. Švagrovský (Doležal, Nedvídek), 19. Šulc (Pavlas, Švagrovský), rozhodující nájezd Doležal. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1988. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Šimboch (21. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Šťastný, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka
Pavelka – Bílek, Toman, Mikliš, Pavlas, Piegl, Šulc, Chmel – Kalla, Berger, Švagrovský – Nedvídek, Martin Procházka, Horna – Beránek, Přeučil, Doležal – Krátoška, Kristl, Rousek

Komentář k zápasu

Mač pětačtyřicátého kola začal icingem domácích. Prvně otestoval Pavelkovu pozornost Sikorův bekhend a souhra Kovaříka s Popelkou. Následně však třetí formace i s Davidem Šťastným nadlouho sevřela Litoměřice v obranném pásmu a vybojovala přesilovou hru. V jejím samotném závěru přišla jediná šance Stoklasy. Hra měla zezačátku plynulý průběh. V deváté minutě se do statistik zapsal i Šimboch, když vychytal Krátošku.

Nebezpečnou Pšurného střelu chtěl do prázdné dorážet Procházka, jenže hostující obránce jej o puk obral. Po pár vteřinách se znovu vyznamenal Pavelka, když vytěsnil Pšurného ránu betonem. Skóre však první otevřeli hosté. David Švagrovský potvrdil pravidlo „nedáš – dostaneš“. Uvolnil se a Šimbochovi nedal šanci. Následovala přesilovka hostů. Po nepřesvědčivém průběhu se však znovu radovali, když po téměř totožném scénáři skóroval znovu David Švagrovský.

Přerov padl pod deku a navíc v oslabení inkasoval další gól. Druhé využití přesilové hry zapsal Jakub Šulc, když puk nahodil od modré a ten se se štěstím dostal až za Šimbocha.

Do druhé části hry trenéři nasadili do kasy domácích Klimeše. Zubři opět nesehráli početní výhodu dle představ a za faul kolenem putoval Ferenc. Oslabení ale Hanáci přežili. V dosavadním průběhu ani nebyli horším soupeřem, nicméně týmu chyběly střely a trocha štěstí. Sudí Doležal několikrát zvedl ruku a ve 33. minutě se žlutomodří konečně dočkali. Přesilovku využil Roman Pšurný, když dorazil Grofovu dělovku, která skončila na tyči.

MEO Aréna rázem domácí hnala za kontaktním gólem. Byli lepší a Stadion tlačili. Při hře ve čtyřech se do úniku dostal litoměřický Procházka, ale ztroskotal na Klimešovi. Dobrým pokusem se poté předvedl Šťastný. Myšlenka vstřelení gólu „do šatny“ se určitě honila nejednomu zubřímu příznivci. A také se taky stalo. Milan Procházka tři vteřiny před sirénou dorazil odražený puk od zadního mantinelu do prázdné.

Na začátku třetí třetiny se ocitl Procházka sám před Pavelkou, ale neuspěl pak ani Dostálek. Obrovskou vlnu radosti nastartoval Filip Stoklasa ve 45. minutě. Novotný pálil od modré a forvard s číslem 10 skóroval. Pala poté nastřelil rameno litoměřického brankáře a Přerov byl na koni. Byl aktivnější a více se dral za úspěchem, po většinu času se totiž děj odehrával před Pavelkou.

Bílek nepříjemně nahazoval na Klimeše, který pak zasahoval ještě proti Martinu Procházkovi. Pět minut před koncem bylo nařízeno další vyloučení, a to na straně Kališníků. Jenomže Zubrům se dnes dařilo více proti pěti hráčům v poli. Konec základní hrací doby už byl opatrný a oba týmy si šly pro bod.

Prodloužení se neslo v podobném duchu. Až na teč Doležala a dorážku Šťastného z úhlu nastavený čas nic moc nenabídl. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Loterii zahájil Švagrovský a švihem k pravé tyči se nemýlil, to jeho protějšek Pšurný nedal. Druhou sérii začal Nedvídek, Klimeš mu však sólo pokazil hokejkou. Dostálek Pavelku poté prostřelil a Zdeněk Doležal si vychutnal Klimeše. Následně Sýkora úspěchu nebyl daleko, ale Pavelka zasáhl, čímž přidal Litoměřicím bod navíc.

Ohlasy trenérů

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Ze zápasu musíme mít hlavy nahoře, protože v první sezoně srovnat nepříznivý stav z úvodní třetiny z 0:3 na 3:3 je v podstatě pro nás výhrou. Když to řeknu hloupě, tak v první dvacetiminutovce jsme hráli, ale oni dávali góly. Potom jsme začali praktikovat to, co jsme chtěli, a přineslo nám to snížení na 2:3. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to na remízu uhrajeme, což se nám podařilo. Na obou mančaftech bylo vidět, že v prodloužení ani jeden nechce udělat chybu. Penalty už jsou loterií. Celkově vzato, chybělo nám málo k tomu, abychom získali potažmo i ty tři body.

Miloš Říha ml. (HC Stadion Litoměřice): První třetina nám vyšla perfektně. Rozhodně v jedné z těch přesilovek jsme měli ještě dát čtvrtý gól. Místo navýšení vedení jsme inkasovali těsně před koncem druhé třetiny v oslabení, což v podstatě rozhodlo o té ztrátě jednoho bodu. Tak laciný gól dostat tři sekundy před koncem druhé třetiny, to by se opravdu stávat nemělo. V té třetí jsme, dá se říct, jen bránili výsledek, přestože to cílem nebylo. Jsme spokojeni, že jsme těch poslední deset minut dokázali ustát tlak domácích a za bonusový bod jsme nesmírně rádi.