S Benátkami opět výhra na nájezdy, tým Zubrů zahájil trip dvoubodovým ziskem

B e n á t k y  n / J – Po reprezentační přestávce už jsou zpátky v zápasech WSM ligy také Zubři. Čtvrteční dohrávkou 22. kola v Benátkách navíc odstartovali náročný severočeský trip, z jehož první části získali dva body. Přerov po výborném startu přišel o náskok a musel ve třetím dějství dotahovat dvougólovou ztrátu, kterou Benátky zařídily velice šťastnými trefami. Hanáci to však zvládli a s libereckými farmáři letos i podruhé zvítězili na nájezdy. Hned v pátek Zubry čeká předehrávka 23. kola v Litoměřicích.
22.kolo, čtvrtek 16.11.2017
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
4:5sn
(2:2, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Hrabík (Vantuch), 19. Kunst (Mikyska, Dlouhý), 32. Kuťák (Kunst), 40. Mikyska – 8. Gago (Václavek, Navrátil), 14. Berger, 43. Sýkora (Chmelíř, Goiš), 48. M. Kratochvíl (Berger), rozhodující nájezd Sýkora. Rozhodčí: Doležal, Škrobák – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:5, navíc Plutnar (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest, Pyrochta (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest – Novotný (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 243. Střely na branku: 24:38. Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 38:38. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.
Stezka – Kunst, Husa, Maier, Plutnar, Bednář, Pyrochta – Dlouhý, Mikyska, Jeník – Špaček, Chrtek, Král – Hrabík, Bittner, Vantuch – Psota, Kuťák, Hrníčko
Šimboch (41. Klimeš) – Malina, Chmelíř, Novotný, Zbořil, Pala, Horák – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil

O úvodní šanci se postaraly Benátky, konkrétně střílející Mikyska. Na dlouho to ale byla jejich jediná příležitost. Přerované naopak bránu soupeře ostřelovali ze všech možných pozic. V půli 5. minuty byl faulován zakončující Berger a Zubři tak měli k dispozici i přesilovku. Střely v podání Maliny a Pláška se sice neujaly, avšak krátce po skončení početní výhody už se skóre měnilo. Lajna mladíků vystihla domácí rozehrávku a na konci rychlé akce byla přesná střela Michala Gaga k tyči.

Přerov pokračoval aktivně a díky Janu Bergerovi vedl 2:0. Útočník Zubrů nabral rychlost a překonal brankáře Stezku pod ramenem. Další minuty ale náskok Hanáků bohužel vymazaly. Nejprve se prosadil Kryštof Hrabík, který z hranice kruhu Šimbocha se štěstím prostřelil a v závěru pak Benátečtí trestali faul Pláška. Před bránou zůstal na chvíli nekrytý Vratislav Kunst, jenž z Mikyskovi přihrávky zařídil vyrovnání.

Úvod druhé periody přinesl další faul modrožlutých a Benátky nebyly daleko od obratu ve skóre. Agilní Hrabík adresoval puk na Bittnera, který mohl zakončovat, ale kotouč mu v poslední chvilce sjel z hole. Ani přesilovka v podání Zubrů pak neměla gólový efekt, přestože z výborné pozice pálil Procházka. Po další akci Přerovanů vznikla šarvátka mezi Plutnarem a Novotným, za kterou oba inkasovali dva menší tresty a za shození rukavic navíc ještě osobní.

Zubři se snažili vrátit na svoji stranu vedení, ale místo toho přišel nesmírně šťastný moment, ze kterého se radovali domácí. Filip Kuťák trefil z úhlu Šimbochova záda, od nichž se kotouč odrazil jen pár centimetrů za brankovou čáru. Ve 37. minutě pokoušely Benátky paní Štěstěnu znovu. Po Králově střele prošel Šimbochovi kotouč mezi betony, ale z brankové čáry ho Zubři v poslední chvíli dostali do bezpečí.

V poslední minutě už to ale bylo 4:2. A znovu stálo při Benátkách obrovské štěstí. Josef Mikyska se sice z úniku neprosadil, ale zadovkou od mantinelu trefil Šimbochova záda, od kterých kotouč znovu spadl do brány.

Do třetí třetiny nastoupili Zubři s Klimešem v bráně. A poměrně rychle umazali část benáteckého náskoku. Chmelíř po buly vystřelil švihem od modré čáry a teč Tomáše Sýkory usměrnila puk za záda brankáře Stezky. Přerovská snaha o vyrovnání pak pokračovala, tutovku měl Pšurný, který ale svůj průnik přes soupeřovu obranu k úspěchu nedotáhl. Pak už to ale přišlo. Znovu buly a tentokrát přesně mířená střela Matouše Kratochvíla k bližší tyči.

Deset minut před koncem se Zubrům naskytla ideální šance na obrat. Přesilovku ale nezužitkovali a krátce po ní je musel podržet Klimeš, jenž proti Špačkovi vytáhl ostrý zákrok. Strhnout vedení na svoji stranu mohly Benátky i tři minuty před koncem, když drze dorážel Král a Klimeš musel být zase v pohotovosti.

Za stavu 4:4 zápas zamířil do prodloužení. V něm mohl zblízka rozhodnout benátecký Jeník, ale Klimeš si z dorážky kotouč pohlídal, stejně jako střelu Plutnara o chvíli později. Další šance už nepřišly, a tak stejně jako v MEO Aréně musely napínavý duel rozseknout až nájezdy. V nich Zubři po gólu Tomáše Sýkory dlouho vedli, ale Benátky v poslední chvilce Bittnerem srovnali. Nic jim to však nebylo platné, protože na další trefu přerovského kapitána už v šesté sérii Vantuch neodpověděl. Přerov tak za výhru 5:4 na nájezdy ukořistil dva body.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme si nechali utéct začátek, ale pak jsme se dotáhli. Chtěli jsme utkání zvládnout, bod je málo. Ve třetí třetině jsme brzo inkasovali třetí gól, soupeř se dostal na koně a vyrovnal. Samostatné nájezdy jsou loterie, ale musím říct, že jsme zklamaní. Chtěli jsme utkání vyhrát za tři body, ale bohužel se to nepovedlo. Musíme to napravit a získat body hned v sobotu. Potřebujeme je v boji o play-off.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že Benátky jsou v domácím prostředí nepříjemným soupeřem, což dokázaly kupříkladu proti Českým Budějovicím a i dalším týmům. Na zápas jsme se pečlivě připravovali a vstoupili do něj tak, jak jsme chtěli. Dá se říci, že první třetinu jsme odehráli dle našich představ. I když jsme udělali nějaké chyby. Soupeř v přesilové hře srovnal stav. Ve druhé třetině jsme opustili od naší hry. Věnovali jsme se jiným věcem, které naší hře vůbec neprospěly. Soupeř toho využil a získal náskok. V závěrečné části jsme se k té naší hře vrátili, zúročili jsme to i brankami. Soupeř si ke konci také vypracoval nějaké šance. Za první a třetí třetinu patří našim hráčům absolutorium, avšak musíme takto odehrát celých šedesát minut. Nesmíme vypustit jediný moment, což se dnes stalo ve druhé třetině. Za dva body jsme z této půdy samozřejmě rádi a už se chystáme na zítřejší zápas do Litoměřic.