První výhra v přípravě! Zubři s řadou mladíků přemohli Draky po prodloužení

Š u m p e r k – Druhý přípravný zápas odehráli hokejisté Přerova. Proti Šumperku nastoupili v kombinované sestavě se sedmi juniory a jedním dorostencem. Draci, kteří do čtvrtečního duelu vyjeli v plné síle, dvakrát vedli, Zubři ale pokaždé vyrovnali. Souboj dvou týmů z Olomouckého kraje nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém MEO vystřelil vítězství ex-šumperský zadák Ševčík.
přát., čtvrtek 12.8.2021
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
2:3p
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Hrachovský (Spratek), 46. Kindl (Vildumetz, Žálčík) - 33. Süss (Kubeš, Indrák), 47. Kuchta (Dvořák, Ševčík), 62. Ševčík (Jan Svoboda). Rozhodčí: Klapetek - Kašpar, Markovský. Vyloučení: 4:4, navíc Hrdinka (Přerov) 5 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Holík – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Dudycha, Viktorin – Scheuter, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Macuh – Kratochvíl, Kohút, Kučera – Antoníček, Spratek, Horký
Postava – Hrdinka, Kubeš, Ševčík, Seemann, Černý, Gréč, Hanák – Jan Svoboda, Indrák, Süss – Kuchta, Dvořák, Novák – Štíbr, Kolařík, Dobša – Brázda

Zubři začali aktivně a rychle si vytvořili velkou šanci. Svoboda z rohu kluziště našel Indráka, jehož střelu Holík chytil do lapačky. Šumperk poprvé zahrozil při tlaku první formace, kterému čelil přerovský útok juniorů. Zakončení Žálčíka i Drtila Postava vyrazil mimo branku. Hostující gólman poté zastavil únik domácího odchovance Kučery, na druhé straně prověřil Holíka najetý Svoboda. Jediný gól první třetiny padl ve třinácté minutě, odražený puk napálil do sítě obránce Draků Ondřej Hrachovský. Vyrovnat mohl Indrák, bývalého spoluhráče Holíka ale zblízka nepřekonal.

Zkraje druhé části šumperská obrana v čele s Holíkem ustála nápor první přerovské řady, včetně teče z hokejky Süsse. Po střetu s Kučerou dostal pětiminutový trest Hrdinka, za následnou potyčku zase obdržel dvě minuty Spratek. Při hře ve čtyřech se před Postavou ocitl Macuh, bekhendovým blafákem si ale na reprezentanta do dvaceti let nepřišel. Hanáci následné tříminutové oslabení ubránili, těsně před návratem Hrdinky jim po střele Kučery pomohlo břevno. Ve 33. minutě přišlo vyrovnání. Svoboda poslal puk do útočného pásma, kde se hosté udrželi. Kotouč se poté odrazil k volnému Janu Süssovi, který neměl problém trefit odkrytou bránu.

Ze třetí třetiny ještě neuběhla ani minuta a Přerov mohl dokonat obrat. Kubeš se v situaci dvou proti jednomu rozhodl střílet, Holík si však místo u levé tyče pohlídal a odolal i dorážejícímu Süssovi. Z pravé strany to zkusil neatakovaný Novák. Šumperskému brankáři kotouč propadl výstrojí, skončil nicméně vedle brány. Podruhé tak udeřili domácí. Po akci Žalčíka s Vildumetzem dorážel do prázdné klece Denis Kindl. Zubři ale zanedlouho odpověděli, na brankovišti se prosadil důrazný Tobiáš Kuchta.

Vítězství mohly získat oba celky. Pokusy Kolaříka, Kuchty a Dvořáka zlikvidoval Holík, na opačném konci hřiště kryl Postava Vildumetzovu ránu příklepem. Rozhodnout muselo prodloužení, v němž Ondřej Ševčík skóroval po narážečce se Svobodou. Přerovští uspěli také v doplňkových nájezdech. Skvělý Postava vychytal všechny šumperské střelce, síť za Holíkem naopak rozvlnili Indrák s Novákem.

Martin Janeček (DRACI PARS Šumperk): Jsme si vědomi, že Přerov zdaleka nebyl v plné sestavě. S předvedenou hrou jsme spokojení, dvě třetiny jsme měli celkem převahu. Škoda, že jsme nedali víc gólů, zasloužili bychom si je. Nebo možná nezasloužili, protože jsme málo chodili před výborně chytajícího brankáře. To nám možná prohrálo zápas. Dostali jsme smolnou první branku po nešikovném odrazu. O třetí třetině jsme se pak s kolegou shodli, že Přerov byl soustředěnější a šel si víc za výsledkem. My jsme sice hráli dobrý hokej, ale už jsme si úplně nešli pro body. Bodík navíc pro Přerov je asi zasloužený.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Pro oba týmy to bylo utkání, jaké jsme si představovali. Ukázalo nám spoustu přínosných věcí, které uvidíme z videa, i různých výkonů ze strany hráčů. Výborně zachytal Míša Postava, Kuchtík dal zase první gól za muže. Celkově si kluci sáhli na dno. Hráli jsme na tři lajny, ale to je přesně to, co v srpnu potřebujeme. Zápas hodnotíme kladně.