První vítězství v přípravě! Přerovský tým na úvod ZUBR Cupu zdolal polského mistra

P ř e r o v – Zápasová příprava už se rozběhla a díky turnaji ZUBR Cup, který se poprvé představil v MEO Aréně fanouškům, nabírá vysoké obrátky. Přerovský tým vyzval v prvním turnajovém střetnutí Krakov a do boje šel s pozměněnou sestavou, kterou doplnil také brankář Luboš Horčička. Zubři po bojovném výkonu polského mistra zdolali a ve středečním derby s Jestřáby mohou zaútočit na celkové vítězství!
ZUBR Cup, úterý 9.8.2016
HC ZUBR Přerov - ComArch Cracovia Kraków
6:2
(2:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Procházka (Školoud, Pšurný), 12. Plášek (M. Kratochvíl), 25. Sikora (Sýkora, Plášek), 31. Tomaník (Blinka), 36. Pšurný (Procházka, Chmelíř), 60. M. Kratochvíl (Blinka) – 21. Dziubinski (Rompkowski), 48. Kapica (Urbanowicz). Rozhodčí: Dočkal, Fiala – Klvač, Novák. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1031. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Horčička – Chmelíř, Zbořil, Vágner, Grof, Malina, Marcel, Cívka, Pala – Procházka, Pšurný, Školoud – Sikora, Sýkora, Plášek – Blinka, M. Kratochvíl, Tomaník – Š. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký
Radziszewski – Maciejewski, Rompkowski, Wajda, Kolarz, Dutka, Dabkowski – Šinágl, Dziubinski, Svitana – Slaboń, Kapica, Urbanowicz – Drzwiecki, Chovan, Jenčík – Kisielewski, Wróbel, Domogala

Hned na úvod začal Přerov ofenzivně. První dvě střely si připsal Školoud s Pšurným, lapačka Radziszewskiho ale byla na místě. Ten pak udělal velkou chybu za bránou, kterou ale Zubři netrestali. Hlavní sudí ve 4. minutě vyloučil polský celek, jenže domácí se k ničemu nedostali. Zakrátko se naskytla výhoda další, a ta už byla proměněna Milanem Procházkou, který se zblízka nemýlil.

Modrožlutí se poté dostali do přečíslení a bylo to 2:0. Střelu Matouše Kratochvíla brankář Krakova jen vyrazil před sebe a dělovka Karla Pláška zapadla do brány. Zasahovat pak musel i Horčička, když zastavil nadvakrát Šinágla.

Z druhé třetiny uplynulo jen 24 vteřin a Cracovia snížila, střelu Rompkowskiho tečoval Krystian Dziubinski. Krakov začal tlačit, namísto skórování však ve 25. minutě inkasoval. Skvělou práci odvedl Sýkora, jenž nabil Marku Sikorovi a ten Radziszewskiho z první prostřelil.

Poté došlo na první přesilovou hru hostů. Slaboń nastřelil tyč, od které se kotouč odrazil do Horčičky a poté mimo brankoviště. Zápas nabral na náboji a v jeho polovině byli diváci svědky nadprůměrné podívané. K té pomohla i trefa mladíka Pavla Tomaníka, jenž svým prvním gólem mezi seniory zvyšoval už na 4:1.

Jenčík poté samostatný únik v gól nepřetavil a na opačné straně Zubři opět zvyšovali. Rychlou akci zakončil prudkou střelou mezi brankářovy betony Roman Pšurný, díky němuž šli domácí do šaten s čtyřgólovým náskokem.

Tempo třetí třetiny se nijak výrazně oproti předešlým pasážím nezměnilo. Hanáci sehráli přesilovku, ale až v její druhé půlce soupeře zatlačili. Ve 47. minutě se početní výhoda naskytla polskému týmu a ten ji využil. Urbanowicz naservíroval puk do odkryté klece Damianu Kapicovi, jenž přidal poslední krakovský zářez úterního střetu. Cracovia sice ožila, ale další oslabení Přerov přežil bez újmy.

Šest minut před koncem sehráli výhodu ještě i domácí, jenže zbytečným faulem Vágnera se stav na ledě srovnal. V závěru pak přidal pojistku z mezikruží Matouš Kratochvíl a stanovil konečné skóre na 6:2 pro domácí.

Po skončení zápasu následovala ještě série pěti samostatných nájezdů na každé straně. V ní uspěl jen přerovský Šimon Kratochvíl, Krakov na výborně chytajícího Horčičku nevyzrál ani jednou.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Povedl se nám vstup do utkání. Tím, že jsme byli dvě třetiny ukázněnější, tak jsme zápas zaslouženě vyhráli. Myslím si, že rozdíl byl v brankářích. My jsme byli v tomto efektivnější. Když přišly naše chybičky v obraně, tak je Luboš vyřešil. Třetí třetina ale byla z naší strany špatná. Pod dojmem vedení 5:1 jsme hráli lehkovážně, za což bychom mohli být v mistrovských zápasech potrestáni. Jsme spokojeni s vítězstvím, ale chyb jsme během zápasu udělali dost.

Rudolf Roháček (ComArch Cracovia Kraków): V první třetině jsme byli hodně pasivní, jako kdyby nám pondělní zápas v Prostějově ještě seděl v nohách. Udělali jsme několik chyb, které soupeř potrestal. Od druhé třetiny už jsme byli, co se týče pohybu, mnohem lepší. Vytvořili jsme si šance, avšak s koncovkou nejsem spokojen. Nastřelili jsme tyčku, jeli jsme i sami na bránu, ale domácí brankář chytal výborně. Přerov tak svůj náskok zvyšoval. Třetí třetina byla asi nejlepší, ale zápas už byl víceméně rozhodnutý.