První porážka. Zubři proti Slavii neskórovali, zápas rozsekl dvěma góly Šteiner

P r a h a – Ani bod si poprvé v aktuálním ročníku Chance ligy nepřipsali hokejisté Přerova. Na ledě pražské Slavie drželi po první třetině bezbrankový stav. Po přestávce ale domácí vstřelili dva góly, o oba se postaral agilní Šteiner. Jak se ukázalo, jednadvacetiletý útočník svým povedeným večerem přisoudil sešívaným všechny tři body. Zubrům se bez několika opor nepodařilo brankáře Málka překonat ani jednou, konečný výsledek 3:0 z pohledu Slavie stanovil proměněným trestným střílením Šmerha. Hanáci se i přes prohru drží na předních příčkách tabulky, po šesti odehraných kolech jsou společně s Chomutovem (oba týmy mají stejný počet bodů i identické skóre 23:10) třetí.
6.kolo, pondělí 23.9.2019
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Šteiner (Vrdlovec), 32. Šteiner (Ondráček, Barák), 45. Šmerha (TS). Rozhodčí: Jechoutek, Pavlovič – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 781. Střely na branku: 22:29. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 30:41. Průběh utkání: 3:0.
Málek – Duda, Novák, Hořava, Antoš, Barák, Hejda, Ryzák – J. Doležal, Vampola, Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Ondráček, Kohút, Furch – Brož, Všetečka, Martínek
Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Šnajnar, Čáp – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Goiš, Hejcman, Dvořák – M. Kratochvil, Sýkora, Š. Kratochvil – Süss, Indrák, Hradil – Kočica

Začátek zápasu přinesl velmi bojovný hokej z obou stran. Po úvodní střele Nováka se Zubři dostali do přesilovky, ale i přes téměř minutové obléhání Málkovy brány se neprosadili. Na konci šesté minuty měla Slavia velmi blízko k otevření gólového účtu. Vrdlovec adresoval v přečíslení kotouč na Kuťáka, který ale ve výborné pozici Klimeše nepřelstil.

V dalších minutách byla mírná aktivita na straně domácích, Klimeš si však poradil i s dalšími šancemi. Stejně úspěšný byl také jeho protějšek Málek, který kryl rány Hejcmana a Černého. Na stavu 0:0 nic nezměnila ani následná přesilovka Slavie, když brankář Klimeš nepřesně rozehrával.

Po změně stran už ale změna skóre přišla rychle a veseleji bylo na straně Pražanů. David Šteiner získal kotouč od Vrdlovce a prudkou ranou propálil Klimeše. Zubři po inkasované brance zvýšili obrátky a mohli z několika šancí srovnat. Od modré čáry střílel Černý a Šnajnar, z dobré pozice blízko brány pak zakončoval i Matouš Kratochvil.

Přerov poté sice přežil oslabení, jenže krátce po něm inkasoval podruhé. Znovu z hole Davida Šteinera. Slávistický forvard se tentokrát prosmýkl kolem obránce Čápa a přehodil puk za Klimešova záda. Zubrům se naopak v zakončení nedařilo, což zanedlouho ukázal Navrátil, který svou tutovku namířil vedle.

Stejný hráč byl i v další stoprocentní šanci, když začala 44. minuta. Tentokrát z voleje přestřelil Málkovu klec. A tak znovu udeřila Slavia, čímž naděje Zubrů na bodový zisk ještě více poklesly. Tomáš Šmerha byl v brejku zahákován Zbořilem a nařízení trestné střílení proměnil povedenou střelou pod horní tyčku.

Zubři se ještě snažili něco s nepříznivým výsledkem udělat, ale ani Zbořil s Hejcmanem brankáři Málkovi čisté konto nepokazili. Přerov tak přišel o pět zápasů trvající neporazitelnost, z Edenu odjel bez bodů i bez vstřeleného gólu.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Utkání se mi hodnotí dobře. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. V první třetině jsme výborně bruslili a vytvořili jsme si tlak. Díky brankář Málkovi se nám povedlo ve druhé třetině po tlaku Přerova neinkasovat, poté jsme vstřelili dva góly a ve třetí části přidali ještě jeden. Důležité bylo, že jsme podali dobrý týmový výkon a v závěru už soupeře k ničemu nepustili.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Chtěl bych v první řadě pogratulovat soupeři k vítězství. Z naší strany to nebyl špatný zápas. Nevyužili jsme své šance a soupeři dobře zachytal brankář. Poprvé jsme v sezóně prohráli a věřím, že se hned ve středu vrátíme na vítěznou vlnu.