Přípravný zápas v Novém Jičíně tým Zubrů nezvládl, dostal osmigólový příděl

N o v ý J i č í n – Venkovní zápasy v přípravě mají přerovští hokejisté nyní už za sebou, poslední odehráli v úterý na kolbišti Nového Jičína. S tradičním sokem chtěli navázat na zlepšující se výkony, jenže opak byl pravdou, Zubři schytali debakl. Přerovský tým rychle prohrával o čtyři góly a přestože byl ve druhé části jednoznačně pánem na ledě, skóre nedokázal zvrátit. Naopak inkasoval ještě další příděl, celkově prohrál 3:8. S přípravou se Zubři rozloučí dvěma domácími zápasy.
přát., úterý 2.9.2014
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
8:3
(4:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Kovařčík O. (Kovařčík M., Vašut), 7. Kacíř (Chvostek M.), 12. Gebauer (Pelikán), 14. Zahradníček (Mikšan, Kacíř), 37. Mráz (Kovařčík M., Kovařčík O.), 39. Mráz, 44. Kovařčík M. (Kovařčík O., Gogolka), 59. Kabeláč (Pelikán, Gogolka) – 19. Osina (Pala), 25. Lehečka (Janota, Procházka), 44. Goiš (Lehečka, Sedlák). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Kittel. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3, 8:3.
Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Pelikán, Hruška, Mikšan, Kovařčík O., Vašut, Gogolka, Horák, Kovařčík M., Hanák, Vnenk, Cabák, Chvostek M., Chvostek F., Uhlár, Zahradníček
Vojtek (14. Dohnal) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Šebek, Procházka, Lehečka – Škorík, Kolář, Dostálek – Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.

Přerovský tým zahájil utkání velice špatně, již ve druhé minutě byl před Vojtkem osamocený Ondřej Kovařčík a z dorážky poslal domácí do vedení. O chvíli později Zubři získali přesilovku a Janota od modré ohrozil Šrámka střelou, jenže po skončení početní výhody to bylo 2:0. Marian Kacíř si sjel k přerovské kleci a překonal Vojtka nad rameno.

Také následující minuty první části přinesly velké zklamání. Další prostor k dorážce před bránou dostal Robin Gebauer, který touš lehce posunul za brankovou čáru. A když se zanedlouho trefil i Jan Zahradníček, vedl Nový Jičín už 4:0 a Vojtek přepustil své místo Dohnalovi. Část gólového manka ještě do sirény smazal Jiří Osina, jenž průnik po křídle zakončil střelou mezi Šrámkovy betony.

Do druhé „dvacky“ nastoupili modrožlutí o poznání lépe a počet jejich příležitostí už začal rychleji narůstat. Goiš v přesilovce ještě neuspěl, stejně jako u tyče dorážející Kolář, ale posléze už se ujalo doklepnutí Jakuba Lehečky, který zužitkoval Šrámkem vyražený puk po Janotově prudké střele. Tlak Zubrů poté na chvíli zbrzdilo oslabení, v němž domácí Vnenk nastřelil tyčku, ale pak už opět taktovku uchopil přerovský tým.

Po faulu na Šťastného, který byl sám před bránou a dostal sekeru, šli novojičínští na dvě minuty dokonce do tří. Ideální možností snížit na 4:3 však Zubři bohužel pohrdli. Obrovskou šanci měl Kudělka, ale také po jeho bombě se jen rozezněla tyčka. Nový Jičín tak v závěru prostředního dějství potrestal přílišné útočení Zubrů. Domácí totiž vyrazili do rychlého přečíslení, které zakončil dorážející Tomáš Mráz. Stejný hráč pak byl také u šesté trefy. Vystihl chybou Janotovu rozehrávku, udělal Dohnalovi kličku a neomylně poslal puk do brány.

I třetí třetina začala z přerovského pohledu dobře, velmi důrazný Jiří Goiš totiž překonal Šrámka z bezprostřední blízkosti, ale nebylo to nic platné. O půlminuty později totiž předvedli domácí pěkný ťukec, který u tyče završil volný Michal Kovařčík.

Zubři se ještě snažili čtyřgólovou ztrátu snížit, ale do šancí už se příliš nedostávali. Naopak Nový Jičín jich měl několik a jednu z nich necelé dvě minuty před koncem v přesilovce proměnil. Martin Kabeláč se dostal za obránce a překonal Dohnala k tyči, čímž uzavřel výsledek na konečných 8:3.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Ten výsledek je opravdu špatný. Rozhodl náš nepovedený vstup do utkání. Hráli jsme příliš profesorsky, zatímco soupeř hrál jednoduše a byl produktivní. Navíc jsme často chybovali v rozehrávce a Jičín nás za to trestal. Musíme se z toho poučit, takhle hrát v mistrovských zápasech opravdu nemůžeme.