Převaha Zubrů vyšla vniveč, Poruba je předčila v koncovce a z Hané odvezla výhru

P ř e r o v – Většinu zápasu měli herně navrch, body to však přerovským hokejistům ve 28. kole Chance ligy nepřineslo. V klíčové koncovce se totiž více dařilo jejich soupeři z Poruby. Ostravané za čtyřicet minut udeřili čtyřikrát, což pro Zubry v konečném důsledku znamenalo jednobrankové manko. To už nedotáhli a doma navzdory více než dvojnásobné střelecké převaze padli 3:5. Poslední trefy dosáhli hosté při jejich hře bez gólmana.
28.kolo, pondělí 26.11.2018
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:5
(1:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kopta (Sýkora), 24. Navrátil (Sýkora, Čáp), 35. Kopta (Pšurný, Š. Kratochvil) – 10. Krenželok (Hudeček, Káňa), 13. Vymazal (Dufek, Václavek), 30. Toman, 39. Slavík (Ovčačík, Káňa), 60. Ovčačík (Jáchym). Rozhodčí: Pilný, Barek – Coubal, Pechánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1582. Střely na branku: 46:20. Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 43:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
Klimeš – Pala, Čáp, Padrnos, Novotný, R. Černý, Malina, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Moučka, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil
Dolejš – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Adam, Krenželok, T. Černý – Káňa, Hudeček, Guman – Jankovský, Jáchym, Kanko – Toman, Baláž, Ollender – Dufek, Vymazal, Václavek

Úvodní minuty zápasu patřily domácím Zubrům. V přesilovce měl dobrou šanci dorážející Procházka, o chvíli později byl v přečíslení nebezpečný Sýkora se Šimonem Kratochvílem. S úvodní brankou nakonec přišel v sedmé minutě Ondřej Kopta, který využil povedené přihrávky do jízdy od kapitána a prudkou střelou na bližší tyč otevřel skóre zápasu.

Do té doby byli aktivnější domácí, karta se ale brzy obrátila. Procházka promeškal dobrý moment, do brejku pláchl Guman a Poruba osídlila útočnou třetinu. Tam si šikovně pro puk sjel Daniel Krenželok a procedil Klimeše u jeho levé tyče. MEO poté zvládlo oslabení, ale chvíli nato ponechalo před brankou volného Michala Vymazala, jenž pohledným bekhendem z prvního doteku zametl kotouč pod víko Klimešovy branky.

Poruba se od té doby držela na koni, což jí vydrželo až do 24. minuty. Zubři obsadili pásmo, Čáp nahodil kotouč na branku a tam byl pohotový Jakub Navrátil, který smazal vedení Poruby. V té chvíli dobře hrající Hanáky však zmrazila chyba Novotného, od něhož puk mířil přímo na hokejku Radima Tomana. Ten se v polovině hrací doby nemýlil a tutovku proměnil.

Zubři tím pozbyli koncentrovanost a nechali vynikat spíše útočníky Poruby. Ve 35. minutě je ale zpátky nastartovala tyčka Pšurného, po níž hbitě dorážel Ondřej Kopta a zapsal tak druhou branku večera. Na odpověď hostů se ale znovu dlouho nečekalo. Marek Slavík napřáhl po vyhraném buly v přesilovce a nechal puk rozvlnit síťku za Klimešem.

Ze startu poslední třetiny neuspěl Pala s Doležalem, Zubři zakrátko nezužitkovali ani další přesilovou hru a gólem pak neskončila ani souhra Pšurného s Doležalem. Ani jedno z mužstev si mnoho šancí nevytvářelo, Poruba však nebyla tím, kdo by potřeboval útočit. Domácí nic nevymysleli ani v další početní výhodě, při faulu Urbance dvě minuty před koncem chtěli všechno vsadit na jednu kartu a Ctirad Ovčačík jim uštědřil gól do prázdné brány, čímž rozhodl o třech bodech na konto Poruby.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Snažíme se sestavu už stabilizovat – hráči se vracejí po dlouhodobějších zraněních nebo po nemocech. Nicméně zatím to ještě není ono. Zkraje první třetiny jsme – ostatně jako v dalším průběhu utkání – nevyužili tři čtyři obrovské možnosti a soupeř nám dal branky. O první přestávce jsme si řekli, že musíme začít hrát trochu jinak. Přeskupili jsme formace, ale výsledek byl ten, že jsme se sice dostali do zápasu, ale pak jsme udělali hrubku, kterou Poruba hned využila. Znovu jsme si vypracovali dobré příležitosti, protivníka přestříleli, ovšem dostali jsme lekci z produktivity. Poruba na konci druhé třetiny ihned proměnila přesilovku v gól. Třetí část pak byla znovu o šancích. My jsme je měli obrovské a chyběl nám klid v koncovce. Porubu podržel Dolejš a i díky tomu vyhrála.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Bylo to těžké utkání, Přerov hrál výborně, ale dnes byl vidět zlepšený výkon, který jsme podali už v minulém a předminulém zápase. Byl zlepšený pohyb a já si myslím, že jsme hráli disciplinovaně. Snažili jsme se bruslit. Měli jsme asi o gól víc štěstí, ale vyhráli jsme a jsem spokojený. Musím klukům poděkovat.