Přerovští ztratili tříbrankové vedení, z ledu pražské Slavie ale přesto vezou výhru

P r a h a – Hokejisté Přerova bodovali pošesté v řadě, v dohrávce 27. kola Chance ligy zdolali Slavii Praha 4:3 po prodloužení. Pro svěřence trenérů Roberta Svobody a Dočkala jde o čtvrté vítězství za sebou, v Edenu však mohli (měli) vyhrát za tři body. Po dvou třetinách drželi náskok 3:0, v rozmezí necelých devíti minut poslední periody o něj ovšem přišli. Sešívaní beze zbytku využili dvojnásobnou přesilovku a vynutili si další herní dějství. To skončilo po čtyřiceti sekundách, když Zubrům vystřelil druhý bod Süss.
27.kolo, neděle 6.2.2022
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
3:4p
(0:1, 0:2, 3:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 46. Kafka (Krejčí, Hejda), 54. Krejčí (Žejdl, Kafka), 55. Kružík (Hovorka, Machač) - 3. M. Kratochvil (T. Doležal, J. Svoboda), 21. Kubeš (M. Kratochvil, T. Doležal), 33. Goiš (Hrdinka, Černý), 61. Süss. Rozhodčí: Bejček, Sýkora – Sedláček, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 659. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 24:8. Vhazování: 34:29. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.
Michajlov – Hejda, Krejčí, Hovorka, Barák, Havel, Zelingr, Duda – Žejdl, Knotek, Kafka – Ondráček, Poletín, J. Doležal – Kružík, Machač, Vlček – Brož, Kern, Šteiner
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – T. Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Sebera – Indrák, Dvořák, Š. Kratochvil

Se sobotním kolem čerstvě v nohách začali lépe Zubři. Už na konci třetí minuty našel Doležal průnikovou přihrávkou Matouše Kratochvila a ten přesnou střelou překonal Michajlova. Brzy nato mohl zvyšovat Jan Svoboda, v přesilovce se ale z předbrankového prostoru neprosadil, stejně jako se pod břevno nevešel ani bekhendem zakončený průnik Indráka. V závěru třetiny mohl po skvělém pasu Krejčího srovnat Vlček, zcela odkrytou klec ale minul. A mohl by velmi litovat, kdyby se v následném úniku na Michajlova prosadil Indrák.

Slávistická obrana zaspala úvod druhé třetiny, když jí jako nic pronikl rozjetý Jakub Kubeš a procedil mezi betony do branky domácích druhý puk. Výkon Slavie byl neslaný, nemastný a její jedinou zajímavou situací z prostřední části se stala přesná střela Knotka do šibenice. Přišla však těsně po odpískaném ofsajdu, a proto nemohla platit. Zubři v polovině zápasu pořádně tlačili a sešívaní kupili chyby. V oslabení si před brankou nepohlídali Jiřího Goiše, který protečoval do branky Hrdinkovu střelu. Přerov využitou přesilovkou ve čtvrtém zápase po sobě násobil své akcie.

I ve druhém víkendovém zápase si pro třetí třetinu na hanácké hokejky sedl neklid. Z toho plynula i první gólová oslava Slavie, o kterou se ve 46. minutě postaral Petr Kafka. Modrožlutých chyb v defenzivě přibývalo, Machač a Kružík však svoje šance spálili. Zubři si nicméně situaci úplně zbytečnými fauly zkomplikovali a o pohodlné vedení během chvíle přišli. Proti přerovské trojici se tečí prosadil Michal Poletín a za půlminutu doklepával do odkryté branky puk Daniel Kružík.

Přerov tak prodlužoval v pátém z posledních šesti kol a středeční souboj se Slavií napodobil úspěšně. Jan Süss se brzy uvolnil z rohu pásma hostů a všechny včetně Michajlova, mezi jehož betony nakonec zasunul kotouč, krásně vymíchal. Hanáci v obou duelech s Pražany sice mohli pomýšlet na šest bodů, aktuální vzestup formy je však dobrým signálem.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Měli jsme v hlavách ještě minulý duel v Přerově, takže jsme očekávali těžký zápas. Hráči Přerova hrají s maximálním nasazením, jsou zarputilí, takže jsme to očekávali a připravovali jsme se na to. A taky se to první a druhou třetinu potvrdilo. Můžeme být spokojení se třetí třetinou, kdy jsme si díky přesilovkám vytvořili tlak a využili jsme je. Vstřelili jsme góly, a to nám pomohlo. Potom v prodloužení jsme si nechali vzít v naší situaci ceněný bod. Pro nás má teď každý bod cenu zlata. Protože by byl navíc, tak jsme chtěli vyhrát za tři body. První dvě třetiny jsme neodvedli dobrou práci, soupeř byl lepší a silnější a já můžu pochválit tým jen za třetí třetinu.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Zápas hodnotím optimisticky, dva body ze Slavie bereme. Samozřejmě před zápasem bychom to brali všemi deseti, po druhé třetině tak úplně ne. Domácí vystupňovali tlak a tempo a vynutili si fauly z naší strany. Věděli jsme, že na přesilovkách jsou silní, a to nám vzalo tříbodový zisk. Rozhodně nejsme zklamaní, že jsme vybojovali aspoň ten druhý bod.