Přerovští v páteční dohrávce vyválčili bod, Porubě podlehli po devíti sériích nájezdů

O s t r a v a – Hokejisté Přerova získali v dohrávce čtvrtého kola Chance ligy bod, s Porubou stejně jako minulý týden prohráli po samostatných nájezdech, tentokrát 1:2. Zubři v Ostravě vedli po brance Doležala z 27. minuty, za domácí odpověděl v závěru třetí třetiny při přesilovce Lednický. Nájezdy rozhodl v deváté sérii porubský Dufek. Hanáci v tabulce zvýšili náskok na sedmý Zlín i osmou Slavii Praha na sedm bodů.
4.kolo, pátek 10.2.2023
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:1sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 56. Lednický (Gřeš), rozhodující nájezd Dufek – 27. Doležal (Dvořák). Rozhodčí: Čáp, Koziol – Bohuněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1312. Střely na branku: 49:28. Zblokované střely: 19:15. Vhazování: 53:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dolejš – Voráček, Urbanec, Lemcke, Doudera, Sedlák, Klimíček – Šoustal, Vachovec, Gřeš – Dufek, Pšurný, Šlahař – Hrníčko, Střondala, Karafiát – Bernovský, Toman, Lednický
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Ministr

Po pár sekundách od úvodního buly se před branku protáhl Süss, na Dolejše přitisknutého k tyči ale nevyzrál. Hru pak na čas zastavila oprava úchytu plexiskel v přerovském obranném pásmu. Poruba si vytvořila tlak před Postavou, vyloženou šanci na skórování však ne. Na druhé straně našel Indrák zadovkou najetého Jakuba Svobodu. Hostující útočník se ocitl blízko Dolejšovi a mířil pouze do něj. Následný pokus Indráka z ostrého úhlu se za brankovou čáru od domácího brankáře neodrazil.

Zkraje druhé třetiny Zubři překombinovali útočnou akci, Březina po Süssově přihrávce přesto vystřelil do připraveného Dolejše. V přesilovce Poruby předvedl nebezpečnou teč Vachovcovy nabídky Gřeš a ke mu gólu mu chyběly centimetry. Jako první se ve 27. minutě prosadil Přerov, Tomáš Doležal vystihl Tomanův pas a zakončil přesně do vzdálenějšího horního rohu Dolejšovy branky. Domácí mohli srovnat při hře čtyři na čtyři. Šoustal připravil velkou možnost Hrníčkovi, s jeho forhendovým blafákem si ale Postava poradil.

Poruba si v prostřední části vypracovala optickou i střeleckou převahu, dlouho ji však nedokázala zúročit. Náskok Přerova mohl navýšit Indrák, po průniku před bránu si ale s Dolejšem ani nadvakrát neporadil. Domácím pomohl Krislův faul vysokou holí a čtyřminutová početní převaha, v jejíž první polovině srovnal z otočky Vojtěch Lednický. Obrat mohl dokonat Dufek, který měl před sebou odkrytou branku, Postava ale pro hosty uhájil remízu v normální hrací době.

Na začátku prodloužení ostravský tým nevyužil zbytek přesilovky. Ukončit zápas mohli Zubři, Jan Svoboda ani Süss ale Dolejše nepřekonali. Poruba dostala vyloženou příležitost rozhodnout po zákroku Indráka na pronikajícího Gřeše, Pšurný však z trestného střílení za ležícího Postavu nezamířil. V samostatných nájezdech poslal Přerov do vedení Jakub Svoboda a poté Březina, Slezané ale odpověděli zásluhou Šlahaře a Hrníčka a v deváté sérii jim zařídil druhý bod bekhendovou kličkou Jan Dufek.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Byl to těžký zápas. Přerov hraje organizovaně a jsou to opravdu silní hráči. V první části jsme dostali gól, když jsme měli tlak. Druhá třetina byla vyrovnaná a do třetí tercie jsme šli naplno. Kluci hráli důrazně a bod z utkání si zasloužili a druhý bod jsme dokázali urvat v nájezdech. Chtěl bych především poděkovat fanouškům, kteří nám v závěru hodně pomohli. Cítili jsme se doslova jako v pekle, byla to výborná atmosféra a moc za ni děkujeme.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Nebylo to jednoduché utkání. Dostali jsme se první do vedení, což bylo pro nás výhodné. V druhé části nás stálo hodně sil, když jsme hráli často v oslabení a Poruba nakonec dokázala díky přesilovce vyrovnat. Dále v nájezdech se nám nedaří jak bychom si představovali a domácí tak získali bod navíc.