Přerovští proti Havířovu na body nedosáhli, domácí utkání rozhodla třetí třetina

P ř e r o v – Potřetí v sezoně na Havířov nevyzráli, hokejisté Přerova slezskému celku ve 33. kole Chance ligy podlehli 1:3. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se v domácím prostředí ujali vedení, když se ve druhé části trefil Dvořák. AZ ale ještě do přestávky vyrovnal a po ní skóre otočil ve svůj prospěch. Klíčový gól obstaral v přesilovce Doktor. Hanáci se ještě pokusili dotáhnout těsné manko při hře bez brankáře, během ní však jen havířovskou výhru pojistil Werbik.
33.kolo, sobota 21.12.2019
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
1:3
(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. F. Dvořák (Šnajnar, Süss) – 35. Nepokoj (Seman), 51. Doktor (Starý, Chroboček), 59. Werbik. Rozhodčí: Čech, Vrba – Axman, Měkýš. Vyloučení: 5:3, navíc Číp (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1322. Střely na branku: 27:27. Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 40:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Klimeš – Černý, Bodák, Kubeš, Zbořil, Šnajnar, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – F. Dvořák, Hejcman, Berger – Süss
Stezka – Matai, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Malina, Nepokoj, Rutar – Kotala, Seman, Toman – Bednář, Werbik, Baláž – Fridrich, Maruna, Doktor – J. Dvořák, Starý, Procházka

Úvodní dvacetiminutovka souboje 33. kola mnoho hokejové krásy nenabídla. Zubři hned v úvodu nedokázali využít dlouhou přesilovku pět na tři, při níž obdržel pěknou přihrávku od Čípa před Stezku Darek Hejcman. Dvě početní výhody ale nedokázali zužitkovat ani hosté. Havířov se prezentoval dobrým napadáním a rychlými protiútoky, ani v jedenácté minutě při přečíslení však trojice jeho forvardů nedokázala puk za Klimeše dopravit.

Po bezbrankovém začátku šli hosté do druhé periody se zbytkem přesilové hry, ta však rovněž úvodní branku večera nepřinesla. Na ni se muselo čekat do 26. minuty, kdy obranou AZetu šikovně proklouzl Filip Dvořák a v souboji se Stezkou uspěl střelou mezi betony. S mírně ospalým děním pohnulo až havířovské srovnání. Domácí nedokázali dostat puk z obranného pásma, čehož brzy využil Seman, který zvedl hlavu za bránou a na hranici brankoviště přesně našel Martina Nepokoje.

O první vzrušení ve třetí třetině se postaral až Werbik, který ve 48. minutě neuspěl v trestném střílení proti Klimešovi. To však hosty nemuselo dlouho mrzet, brzy využili přesilovou hru přesnou střelou Jakuba Doktora a právě Nicolas Werbik, jenž před ním neskóroval, před koncem pečetil výhru AZetu trefou do prázdné brány. Po více než roce tak přerovští hokejisté podlehli Havířovu.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme si to sami. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři, pak už jsme ani žádnou nehráli a při hře pět na pět byl Havířov po většinu času hladovější a disciplinovanější. Neplnili jsme, co jsme si řekli před zápasem, a hosté zaslouženě vyhráli.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): První třetina byla vyrovnaná, ve druhé po prvních deset minut měli domácí určitě navrch. Gól, který jsme dostali, nás ale nakopl a naštěstí jsme pak ke konci srovnali, což nám vlilo krev do žil. V té poslední třetině jsme byli o trošičku lepší. Byl tam ten nájezd, nějaké přesilovky a nakonec se nám podařilo jednu využít. Ještě bych rád dodal, že bychom jak hráči, tak i celý realizační tým, chtěli moc poděkovat našim fanouškům, kteří, i když je teď takový vánoční shon, si udělali cestu a přijeli nás podpořit. Hodně nám to k těm bodům pomohlo.