Přerovský tým s Frýdkem reparát nesložil, všechny tři body ukořistil soupeř

O s t r a v a – Sobotní podvečer na ledě porubského stadionu, kde má mužstvo Frýdku-Místku náhradní azyl, odstartoval poslední čtvrtinu základní části. Zubři jeli hrát o nápravu středečního zápasu s Bobry v oslabené sestavě, bez nemocných útočníků Sakrajdy a Sedláka i bez zraněného beka Kudělky. Složení reparátu se jim bohužel nepodařilo, po vyrovnaných dvou třetinách totiž domácí tým v té třetí rozhodl o svém vítězství. Přerov dvakrát v zápase vedl, jenže v prostřední části nedokázal svůj náskok zvýšit, což bylo klíčovým momentem.
34.kolo, sobota 18.1.2014
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Gogolka, 39. Stránský (Čintala, Podešva), 43. Gogolka (Vacula, Sluštík), 60. Ivan – 5. Pala (Osina, Brančík), 24. Goiš (Kovařík). Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:7, navíc Ivan (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Kubáň – Samiec, Podešva, Čintala, Mamula, Měkýš, Gajda, Gogolka, Ivan, Stránský, Richter, Kopún, Mach, Vacula, Sluštík
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Běhal, Tomeček – Brančík, Goiš, Kovařík – Šťastný, Školoud, Blinka – Kundrátek, Kolář, Ditrich – Málek, Haloda

Začátek zápasu patřil přerovskému týmu. Hned v první minutě totiž Kubáně otestoval ostrou ranou Běhal a o chvilku později také Kovařík. Frýdecké mužstvo se uvedlo ve čtvrté minutě přečíslením, ale Ivanovu přihrávku Stránský nezpracoval. O minutu později si Zubři vybojovali přesilovku a její využití bylo bleskové. Na modré čáře se do puku opřel Radomír Pala a kotouč krásně zapadl k tyčce.

V 11. minutě sahali domácí po vyrovnání. Odražený kotouč totiž přistál na holi Gogolky, který však z tutovky před bránou pálil těsně vedle Vojtkovy svatyně. O pár chvilek později se mezi mantinely odehrálo několik tvrdších zákroků, což komentoval bouřlivák Ivan a od sudího Vaňka dostal desítku. Domácí to ale nijak nerozhodilo, spíše nakoplo. Dvě minuty před koncem prvního dějství byl totiž před Vojtkem opět Jaromír Gogolka a tentokrát už z dvojnásobné dorážky vyrovnal.

Také druhou část začali modrožlutí výborně. Přesilovku sice nevyužili, ale v následné ponechané výhodě šli opět do vedení. Kovařík posunul kotouč mezi kruhy na Jiřího Goiše, jehož střelu sice Kubáň ztlumil, ale kus černé gumy nakonec prošel za brankovou čáru. Ve 27. minutě bylo pro změnu živo před Vojtkem, který musel řešit závar a z něj několik dorážek.

Další okamžiky pak ale znovu patřily Přerovanům, bohužel se však žádný gól neurodil, což byla velká škoda. Goiš při rychlé souhře prostrčil puk na najetého Kovaříka, ale ten v zakončení minul. Dobrou možnost měl i Brančík, se svou dorážkou ovšem také neskóroval. V závěru druhého dějství se naopak Přerov musel dlouho bránit v oslabení. Dvě zvládl, ale třetí už nikoliv. Čintalovu střelu tečoval Vít Stránský, a tak i po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný.

Třetí část byla velký bojem kdo s koho. Zubři tentokrát už dobrý nástup nezopakovali, ba co víc, inkasovali potřetí. Vacula naservíroval puk k tyči na hůl volného Jaromíra Gogolky, který nekompromisně strhl vedení na stranu Frýdku-Místku. To mohlo být za malou chvíli výraznější, protože Richter tvrdě pálil na Vojtka, za kterým zvonila tyčka.

V polovině třetí tercie Zubři nezužitkovali přesilovou hru a po faulu na Vlčka pak hráli další, dokonce čtyřminutovou. Bohužel se však nedokázali více usadit v útočném pásmu, proto soupeř bez potíží odolával. Navíc se pak karta dokonale obrátila, takže pykal pro změnu Přerov. Rozhodnutí mohla přinést střela Samiece, kterou však zastavila tyčka. Minutu před koncem, po oddechovém času, Zubři zkusili hru vabank bez gólmana, místo vyrovnání však domácí Markem Ivanem pečetili výhru trefou do opuštěné klece.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Porážka s Frýdkem nás mrzí ještě více, než ta středeční ve Valmezu. Z velkého tlaku jsme bohužel nedokázali urvat tři body. Dvakrát jsme vedli, ale vždy pak inkasovali. U prvního gólu byla hloupá chyba, při druhém jsme v oslabení měli vyhodit kotouč a třetí taktéž po velké chybě. Závěr zápasu už se nám nepodařil. Od poloviny utkání jsme byli hodně vylučovaní a hra byla hodně rozháraná. Ve druhé třetině jsme měli dát dva nebo tři góly a bylo by možná po zápase. Poslední dva zápasy nás poslaly do celosezónní reality a nezbývá nám nic jiného, než situaci hned v pondělí řešit s vedením klubu.