Přerované proti Jihlavě uhájili těsný náskok, debutant v bráně předvedl 29 zákroků

P e l h ř i m o v – Hokejisté Přerova porazili ve 24. kole Chance ligy Jihlavu 2:1. V Pelhřimově, který slouží jako jedno z dočasných domácích působišť Dukly, je v páté minutě poslal do vedení Dvořák. Druhý a vítězný gól Zubrů vstřelil na začátku třetí třetiny v přesilovce Jan Svoboda. Brankář Daniel Král při přerovské premiéře zastavil 29 pokusů soupeře. Inkasoval pouze jednou, v polovině utkání jej na konci početní výhody překonal Šik. Hanáci se díky výhře vrátili v průběžné tabulce na třetí místo.
24.kolo, sobota 26.11.2022
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Šik (Haman) – 5. F. Dvořák (Dobša), 41. Jan Svoboda (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Grygera, Koziol – Kráľ, Vašíček. Vyloučení: 2:2, navíc Novotný (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 452. Střely na branku: 30:29. Zblokované střely: 6:1. Vhazování: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Beran – Kočí, Dundáček, Kolář, Bilčík, Haman, Jáchym, A. Dvořák – Šik, Miškář, Chlubna – Fronk, Skořepa, Harkabus – Pořízek, Handl, Křehlík – Brož, Juda, Tecl
Král – Kudělka, Černý, Chroboček, Krisl, Ševčík, Novotný, Hrdinka – Doležal, Macuh, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Indrák

Na pelhřimovském ledě prožil debut v dresu Zubrů devatenáctiletý brankář Daniel Král a hned se musel ohánět. Zblízka totiž zahrozil Miškář. Byli to ale hostující Přerované, kdo – v kontextu letošní sezony – nezvykle otevíral skóre. V páté minutě bylo signalizováno jihlavské vyloučení, to se ale nakonec neuskutečnilo, jelikož Berana dobrou kličkou přelstil Filip Dvořák. Tempo poté začal diktovat spíše domácí celek, žádné zásadnější situace už ale první dějství nenabídlo.

Král měl v brankovišti rušno i na začátku další třetiny. Zblízka dotíral Křehlík, zpod betonu ale kotouč nevydoloval. Zanedlouho zamířil do sprch přerovský bek Novotný za faul kolenem na Šika. Jihlavě sice z pětiminutové přesilovky ukrojilo necelou polovinu vyloučení Hamana, těsně před koncem ji ale stihla využít a srovnala. Po aktivitě Vítězslava Brože měl poblíž tyče možnost dorážet Otakar Šik a přes obránce se prosadil pod horní tyč. Dukla mohla v polovině zápasu přetočit skóre na svou stranu, Král byl ale proti i během dvojitého oslabení. Ke konci třetiny měli šanci také Hanáci, když se na Berana řítil Březina, puk mu ale při kličce ujel.

Třetí část začalo MEO v přesilové hře a rychle slavilo. Pechanec krásně našel z pravého kruhu hůl na ose čekajícího Jana Svobodu a jeho jemná teč do horní části branky vrátila Přerovu vedení. Vzápětí mohl chybu soupeře trestat Indrák, povedená byla i souhra končící pasem Ševčíka na Březinu. Daniel Král musel být na opačné straně pozorný proti průniku Handla, to však byl poslední výraznější zářez do zajímavých momentů utkání. Zubři uhájili těsné vedení 2:1 a dokázali napravit středeční prohru se Vsetínem, zato Jihlava se trápí dál.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Kluky chci pochválit za dnešní výkon. Bohužel jsme pod dekou, kdy se nám nedaří proměnit stoprocentní šance. Bohužel se dnes potvrdilo hokejové pravidlo, že kdo nedá přesilovku pět na tři, tak zápas prohraje. Jediné, co jsem po zápase vyčetl, bylo, že když jsme dostali gól na začátku třetí třetiny při přesilovce soupeře, tak najednou bylo vidět, jak šly hlavy mezi ramena a trvalo nám několik minut, než jsme začali zase hrát, jak jsme hráli první a druhou třetinu. Těch šest, sedm minut nás stálo potenciální vyrovnání a úspěch v dnešním zápase.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): My jsme rádi, že jsme zápas vyhráli. Vstup do utkání z naší strany byl vlažný, domácí měli hned několik příležitostí skórovat. Pak jsme hru trochu vyrovnali, dostali jsme se do vedení, což nás ale úplně neuklidnilo. Ve druhé třetině dala přesilovka domácím velkou příležitost zápas změnit. Pro nás bylo štěstím využití té jedné přesilovky. Byli jsme šťastnější než lepší v tomto zápasu.