Přerov veze z Kadaně přesvědčivé vítězství, Trhače sestřelil šesti brankami

K a d a ň – Počtvrté v sezoně se hokejistům Přerova podařilo vyzrát na kadaňské Trhače. Na protivníkově ledě v rámci 51. kola Chance ligy triumfovali 6:1, v modrožlutém dresu se prosadilo šest různých střelců. Svěřenci trenérů Kočary a Sklenáře získali komfortní náskok už během první třetiny, v prostřední části ho pak ještě navýšili. Dál už se skóre neměnilo, Zubři si do tabulky připsali další důležité tři body.
51.kolo, pondělí 28.1.2019
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
1:6
(1:4, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Wágner (Kůs, Šulek) – 7. Krisl (Sýkora), 10. Hejcman (Novotný, Goiš), 15. Navrátil (Malina, Pšurný), 19. Sýkora (Tomi, Sikora), 26. Moučka (Krisl, Goiš), 30. Černý (Moučka, Goiš). Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 243. Střely na branku: 19:41. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 23:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Kuchař (21. Štěpánek) – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Uřídil – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Konášek, Zabloudil – Homer, Tupý, Svoboda – Vašíček, Rindoš
Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Gago, Dvořák, Š. Kratochvil

Úvod zápasu se obešel bez větších šancí, výrazný rozdíl mezi oběma týmy v tabulce nebyl vůbec znát. Trhači dokonce zahrozili Tupým a Šulkem, jejichž střely brankář Klimeš vyrazil. Zubři se dostali do šance až později, ale hned z toho byl gól. Sýkora objel bránu a vybídl ke střele Jiřího Krisla, který propálil vše před sebou. O chvíli později už to bylo 0:2. Novotného střelu vyrazil Kuchař přesně na hůl Darka Hejcmana a ten pohotově dorážel.

Z dvoubrankového vedení se ale Přerované dlouho netěšili. Na konci 12. minuty si totiž Klimeš vybral slabší chvilku, když propustil za svá záda lehkou střelu Františka Wágnera až z půlící čáry. Jenže Zubři soupeře více nadechnout nenechali a do konce první třetiny utekli na třígólový rozdíl! Nejprve Jakub Navrátil z brejku oklamal Kuchaře povedenou kličkou a poté v přečíslení poslal Tomi kotouč na Tomáše Sýkoru, který nekompromisně zacílil mezi betony.

Od druhé třetiny vystřídal Kuchaře v domácí svatyni Štěpánek a Zubři jej rychle prověřili. Se střelou Goiše si poradil, ale zakrátko nestačil na hezkou teč Jaroslava Moučky, který využil Krislova nahození. Kadaň se snažila narůstající gólové manko zastavit a ve 27. minutě se na chvíli usadila před Klimešem, ten však vážnější problém řešit nemusel.

Místo toho přišla další trefa Zubrů. Po Hejcmanovi se trefil také druhý exkadaňský hráč, Robert Černý. Ten získal kotouč mezi kruhy, natlačil se k bráně a s přehledem zakončil. Ve zbytku druhé části už se skóre nezměnilo, přestože Hanáci měli další příležitosti a do brejku se dostal kadaňský kapitán Kůs.

Přerov byl také ve třetí třetině lepším týmem, své šance však neproměnil. Černý zakončil pouze do brankáře a Hejcmanovi ve výborné pozici utekl puk. Na stavu 1:6 nic nezměnila ani první přesilovka, kterou si zahráli domácí, stejně tak ta následná v podání Zubrů. V 53. minutě byl blízko gólu Zbořil, jehož nahození udělalo brankáři Štěpánkovi obrovské problémy. Nikdo v modrožlutém však kotouč nedorazil.

V závěru měl ještě příležitost Gago, ale neproměněná šance za výrazného vedení mrzet nemusela. Zubři si tak z ledu poslední Kadaně odvezli povinné tři body.

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): Začátek utkání, zhruba prvních sedm minut jsme hráli dobře, ale hostující tým dal hned z první šance gól. Dostali jsme lekci z produktivity, a to když v úvodní dvacetiminutovce z pěti šancí dal Přerov hned čtyři branky. Právě tyto momenty stanovily směr celého zápasu. Byl hodně vidět rozdíl ve zkušenostech. Soupeř má zkušené mužstvo a dokáže šancí využít. My sice příležitosti máme také, ale mladí hráči se s tím nedokáží poprat.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme velice rádi za vítězství. V podstatě nic jiného než tři body se od nás neočekávalo. Až na prvních deset minut, kdy jsme byli ještě hlavou na cestě do Kadaně, jsme duel bez problémů zvládli.