INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Přerov porazil Nový Jičín 1:0! Tři body vystřelil Kočara

Přerov porazil Nový Jičín 1:0! Tři body vystřelil Kočara
P ř e r o v – Už podruhé v letošní sezóně si přerovský tým připsal do tabulky tři body za nejnižší možnou výhru 1:0! Ta se zrodila v dnešním duelu, kdy Zubři na vlastním ledě hostili hodně nepříjemný Nový Jičín. Vše podstatné se událo už v první třetině, ve které se Přerov dostal díky své dobře sehrané přesilovce do vedení. Náskok mohli Zubři během zápasu několikrát navýšit, ale v zakončení jim nebylo přáno. Spoustu šancí si v zápase vypracoval také soupeř, brankář Tihlář, který se po krátké pauze znovu vrátil mezi tři tyče však všechny pokusy Nového Jičína lapil a připsal si už šestou nulu letošní sezóny. Východní skupině druhé ligy tak i nadále vévodí Přerovský Zubr!
32.kolo, sobota 23.1.2010
HC ZUBR Přerov - HC Nový Jičín
HC ZUBR Přerov - HC Nový Jičín
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Kočara (Kotásek, Hanák). Rozhodčí: Alka - P. Dučák, Matěj. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 55:42. Buly: 40:42. Průběh utkání: 1:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Řezníček, Osina, Vlček, Novák, Halouska, Kundrátek - Sedlák, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Coufal, Kohút, Goiš - Martinák, Kolář, Menšík
Slovák - Petružálek, Gulda st., Skaloš, Andrýsek, Pavel Hruška, Petr Hruška, Bacul, Zedník, M. Toman, R. Toman, Šimo, Pelikán, Tomášek, Sluštík, R. Částečka, Pavlačka, Kabeláč

Komentář k zápasu

V prvních minutách souboje Přerova s Novým Jičínem si mírnou převahu udržovali hosté. K aktivitě jim na začátku 4. minuty pomohlo hodně přísné vyloučení Sedláka, který podle rozhodčích vyhodil puk z obranného pásma mimo hrací plochu bez teče. V přesilové hře se Nový Jičín prezentoval pěknými střelami, ale Pavlačka a ani Martin Toman nedokázali překonat přerovského gólmana. Se začátkem 9. minuty se v zakončení nevedlo ani Šimovi, jenž měl skvělou palebnou pozici, ale puk nasměroval těsně vedle. Zatímco Nový Jičín první přesilovku nedokázal přetavit v gól, to Zubři naopak z premiérové početní výhody udeřili. Druhá útočná formace dokázala rozebrat novojičínskou obranu a Kočara už poté pohodlně dorážel - 1:0.

Líbivý hokej diváky bavil také v následujících minutách. Oba týmy si vypracovali šance, kterým byl gól slušel, brankáři však byli na obou stranách proti. Nejdříve mohl vedení přerovských Zubrů zvýšit střelou ze tří metrů Hanák a hned po pár vteřinách na druhé straně Pavlačkovu jedovku zachytil Tihlář ukázkově do lapačky. V závěru třetiny se Nový Jičín dokonce na necelou půlminutu dostal do přesilovky pět na tři, ale faulem na unikajícího Sedláka si nadějnou možnost pokazil.

Do druhé třetiny tak oba týmy vstupovaly se čtyřmi hráči na ledě. Po chvíli se však znovu zvedla pravice hlavního arbitra a na trestnou lavici putoval novojičínský Skaloš. V přesilové hře opět Přerov rozjel kolotoč přihrávek v útočném pásmu, zase však ale v zakončení Zubrům nebylo přáno, když Sprušil z první těsně minul a Pala od modré čáry nastřelil jen gólmana Slováka. Drtivým tlakem si ale Přerov ještě před skončením prvního trestu vynutil další faul a přesilovka modrožlutých barev tedy pokračovala. Zlomit střeleckou smůlu se pokoušel na modré Vlček, ale také bohužel nebyl úspěšný.

Na konci 28. minuty poté přišla zatím nejvážnější šance Nového Jičína. Přerovská defenzíva nedokázala ubránit nabrusleného Tomáška, který ujížděl sám na Tihláře. Fantom přerovské klece však znovu prokázal obrovské kvality a famózním zákrokem překazil hostujícímu útočníkovi gólovou radost. Také v dalších minutách druhé třetiny pokračovali Zubři v aktivní hře a dokonce si dovolili zaútočit i ve vlastním oslabení. Zkušený útočník Sedlák však svůj výpad nedokázal dovést do úspěšného konce. Po vstřelené brance také doslova volaly dvě přečíslení Goiše a Coufala, ale ani po těchto obrovských šancí se skóre 1:0 neměnilo.

Třetí třetinu zahájil aktivněji Nový Jičín, který se do domácího týmu pustil hodně ostře. Při brankáři Tihlářovi stálo dnes také i potřebné štěstí, když na konci 42. minuty po tvrdé ráně nastřelil Šimo horní tyč a o chvilku později skončil po další šanci kotouč přímo na brankové čáře. Hosté sice reklamovali, že kotouč prošel za čáru, hlavní rozhodčí však bez jakéhokoliv váhání rozpažil. V posledních pěti minutách mohl naopak Přerov ještě více přiblížit k výhře Kotásek s Hanákem. Dvojice útočníků se dostala do akce dvou na jednoho, ale brankář Slovák byl znovu na tom správném místě.

Nový Jičín poté v závěrečném náporu hodně zbrzdilo zbytečné vyloučení Šima a Zubři bez problémů kontrolovali hru. Až pouhých jednadvacet vteřin před koncem se hosté dostali k možnosti oddechového času a zkusili zariskovat při hře bez brankáře. Hra vabank už ale Novému Jičínu nevyšla. Zubři ještě současně se sirénou dopravili Hanákem kotouč do prázdné soupeřovy branky, rozhodčí už však gól neuznali. To nakonec přerovský tým ale mrzet nemuselo, jelikož si po fotbalovém výsledku 1:0 připsal do tabulky další tři body a je stále v čele ligy.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV Zubr