Po šesti zápasech vyšli Zubři bodově naprázdno, Budějovicícm podlehli také doma

P ř e r o v – V posledních šesti zápasech Zubři vždy bodovali a další příspěvek na své konto chtěli získat v atraktivním střetnutí 21. kola WSM ligy s budějovickým Motorem. To se jim však bohužel nepodařilo. Přerov sice ve výborné kulise rychle odpověděl na gól do šatny, ale svoje další šance poté neproměnil. Místo toho přišel rozhodující náskok Jihočechů, kteří své vítězství zpečetili gólem do prázdné brány.
21.kolo, sobota 5.11.2016
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 22. Sikora (Kovařík, Ferenc), 50. Kovařík (Novotný, Goiš) – 20. Žálčík (Zíb, Babka), 41. Čermák (Rob, Chovan), 48. Zíb (Škoda, Heřman), 60. Nouza (Bláha). Rozhodčí: Trombík – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4, navíc Heřman (Č. Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2673. Střely na branku: 33:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala – Procházka, Podešva, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Sýkora, Sikora – P. Kratochvíl, Král, M. Kratochvíl
Gába – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Žálčík, Babka, Kuchejda – Točík, Doktor

Do zápasu vstoupili lépe hokejisté Budějovic, kteří se hned od úvodních vteřin tlačili před branku Zubrů. Hned po půl minutě hry se ocitl zcela sám před Horčičkou Čermák, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Na opačné straně našel Popelka v dobré pozici najíždějícího Kovaříka, který také selhal. Poté se hrála dlouho vyrovnaná partie, než se do další šance procpal Goiš. Ovšem ani jeho zakončení nebylo přesné. Za hosty zahrozil dobrou tečí Martin Heřman, ale Horčička jeho pokus dokázal vyrazit do bezpečí.

Ve 12. minutě se poprvé vylučovalo a přesilovku si zahráli hokejisté Motoru. Po rychlé kombinaci promáchl kotouč v tutové šanci Rob. Chovanovi se dokonce podařilo nastřelit tyčku. Budějovičtí početní výhodu potrestat nedokázali. Vzápětí se po střele Kovaříka strhla před Gábou pořádná mela, která nabídla Zubrům první přesilovku v utkání. Početní výhoda se domácím vůbec nevydařila. Jedinou šanci si vypracoval Sikora, který pouze lehkým nahozením ohrozil brankáře Motoru.

Už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ale všechno změnil Lukáš Žálčík, který si počkal na odraženou Zíbovu střelu a zajistil hostům veselejší odchod do šaten.

Nástup Zubrů do druhého dějství byl doslova raketový. Nejprve Goiš v dobré šanci zacílil nepřesně, ale vzápětí již MEO Aréna burácela radostí. Marek Sikora nabral rychlost, přesunul se až před Gábu, kde dokázal brankáře Motoru překvapit rychlou střelou doprostřed branky. Následně se Motor hodně tlačil do zakončení, ale hosté si vylámali všechny zuby na skvělém Horčičkovi. Zubři měli místy převahu a Gába si na nedostatek práce stěžovat nemohl.

Poté se opět dvakrát skvěle vyznamenal Horčička. Nejprve přerovský fantom zneškodnil parádní semaforem dělovku Roba, a posléze vychytal i bekhendové zakončení Škody. Do šaten po čtyřiceti minutách se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Vedení zpátky na svoji stranu se povedlo Budějovicím získat hned 18 vteřin po začátku třetí třetiny. Rob v přečíslení vybídl ke skórování Miloslava Čermáka, který pouze nastavil hokejku a kotouč zapadl mezi betony přerovského brankáře. Druhá trefa hosty nabudila natolik, že Motor přidal dokonce třetí. Hosté skórovali opět po přečíslení tří proti dvěma. Kotouč si mezi kruhy srovnal Lukáš Zíb a neomylně propálil brankáře Horčičku.

Zubři si vyžádali po inkasované brance oddechový čas a dočkali se srovnání z hokejky Lubomíra Kovaříka. Sedm minut před koncem třetí třetiny se Budějovicím naskytla přesilová hra po vyloučení právě autora posledního přerovského gólu. Motor Zubry svíral v jejich pásmu, ale Horčička udržel pevné nervy a tlaku hostí odolal. Zubři se v závěru snažili o vyrovnání, odvolali brankáře, ale jejich snahu za vyrovnáním zmařilo vyloučení Ference a následně inkasovaná branka při hře bez brankáře, kterou vsítil Tomáš Nouza. Motor tak překonal Zubry i podruhé v sezóně.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Budějovice přijely výborně připravené. V první třetině jsme tahali za kratší konec. Díky Luboši Horčičkovi jsme to zvládli, ale dostali jsme zbytečný gól do šatny. Pak jsme se díky přesilovkám dostali zpátky, dali jsme šťastný gól, ale měli jsme si těmi přesilovkami pomoct více. Ve třetí třetině jsme dostali dva hloupé góly, s takovým soupeřem nemůžeme takhle chybovat a pustit ho do přečíslení. Ještě jsme se nadechovali, dali jsme na 2:3, fanoušky i nás to nakoplo, ale hosté už si to zkušeně pohlídali. Asi byli o ten jeden gól lepší.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Utkání nebylo jednoduché, protože máme teď hodně okleštěnou sestavu. Hráči se různě v sestavě posouvali a to vítězství v parádní kulise bylo ubojované. Bylo dobré, že jsme hned na začátku třetí třetiny odskočili na 1:2 a pak na 1:3, to bylo pro kontrolu toho zápasu důležité.