Plášek v obnovené premiéře za Přerov skóroval, Zubři ale v Havířově nebodovali

H a v í ř o v – Hokejisté Přerova prohráli v dohrávce pátého kola Chance ligy na ledě Havířova 2:4. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře nezískali ani bod poprvé od 7. října, kdy v základní hrací době podlehli Kladnu. Proti AZetu nastoupili bez řady stabilních hráčů sestavy, přesto až do konce zápasu usilovali o body. První přerovskou branku v nejmladším městě České republiky vstřelil Karel Plášek, jenž modrožlutý dres oblékl poprvé od loňského prosince. Za stavu 2:2 mohl skóre na stranu Zubrů překlopit Sebera, trestné střílení ale neproměnil. Hanáci poté inkasovali potřetí, k vyrovnání už jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
5.kolo, středa 16.12.2020
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Rašner (Seman, Szturc), 39. Procházka (Rudovský), 54. Kotala (Szturc, Rudovský), 60. Bořuta – 32. Plášek, 46. Dluhoš (Šoustal). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gančarčík, Otáhal. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 18:9. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, Rutar – Adamský, Seman, Szturc – Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka
D. Dvořák – Kubeš, Novotný, Krisl, Zbořil, Dřímal, Dluhoš – Plášek, Pšurný, Doležal – Šoustal, F. Dvořák, M. Svoboda – Číp, Indrák, Süss – Dobša, Macuh, Sebera

Úvod zápasu byl sice z obou stran aktivní, avšak postrádal větší šance. Až v páté minutě se podařilo poprvé zahrozit Zubrům, Doležal ale zkraje přesilovky minul Grohovu klec. Hned poté se uvedli také domácí, když Dvořák musel zblízka pokrýt zakončení Kotaly. Další šance AZetu už ale byla gólová. Seman zpoza brány vybídl ke střele Alexe Rašnera, který překvapil Dvořáka střelou nad rameno.

Přerov mohl záhy srovnat Šoustalem, který vysekl obránci hezkou kličku, ale ránu namířil vysoko. V závěru první části pak podržel Zubry brankář Dvořák, jenž si poradil s velkou šancí Adamského.

Na začátku druhé tercie promarnili Zubři přesilovku. Vše mohl pak z brejku vynahradit Číp, jenže byl tísněn Semanem, a proto nezakončil ideálně. Poté přišla silná chvíle Havířova. Po Kotalově ráně do tyče byla ještě podpořena přesilovkou, ve které stejný hráč znovu rozezněl konstrukci přerovské svatyně.

AZet velké šance nevyužil, za což byl potrestán. Karel Plášek měl sice puk na dlouhou hůl, ale Groh jej nedokázal vypíchnout a staronová tvář v přerovském týmu tak přece jen vyrovnala. Hanáci mohli jít následně i do vedení, Čípova bomba ze středu hřiště však mířila vedle a zakrátko v přečíslení Süssovi střela nesedla.

Dvořák trápil havířovské střelce, ale v závěru AZet přece jen zužitkoval svou přesilovku. Po střele Rudovského se puk odrazil k volnému Ondřeji Procházkovi, který už měl s doklepnutím snadnou práci.

Vymazat gólové manko mohli modrožlutí z přesilovky v úvodu třetího dějství, jenže paradoxně byl blíže k trefě Havířov. Sztruc získal puk po špatné Kubešově rozehrávce, ale Dvořák velmi dobrým zákrokem požár uhasil.

Zakrátko platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Šoustal přihrál na Jana Dluhoše, který se trefil precizně na vzdálenější tyč. AZet se snažil o rychlou odpověď a ta byla velmi blízko. Obránce Novotný totiž musel v těžké situaci na poslední chvíli odpálit kotouč.

Zanedlouho byl v úniku faulován Sebera a Zubři měli v podobě trestného střílení opět možnost otočit skóre. Zakončení však přerovskému útočníkovi nevyšlo. Znovu tak udeřili domácí, kterým vedení vrátil z dorážky Jakub Kotala.

Dvě minuty před koncem Přerov odvolal brankáře a ještě soupeři zatopil. Po Krislově střele dorážel Šoustal a Zbořilův pokus se snažil doklepnout Doležal. Třiadvacet vteřin před koncem však trefil prázdnou klec Antonín Bořuta a rozhodl tak o výhře Havířova 4:2.

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): Připravovali jsme jako na jakékoliv utkání a je jedno, jestli dneska hrál Přerov v oslabené sestavě, protože i ta byla velmi silná. První dvě třetiny jsme hráli výborně ve forčekingu, byť po brance na 1:1 jsme trochu přestali hrát. Měli jsme ale i další šance, trefili jsme dvě tyčky. To neproměňování šancí nás trápí, ale nakonec jsme se opět gólově prosadili a vyhráli. Jsem rád za tři body, klukům za ně děkuji.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Já jsem zklamaný. První dvě třetiny byl náš výkon takový bez energie. Ve třetí třetině jsme hru zjednodušili, po zásluze vyrovnali a měli nakročeno k prodloužení série. Domácí však byli proti a ten rozhodující gól dali oni. Jsme momentálně hodně oslabení, dneska jsme tým skládali až na dopoledním rozbruslení a to nás asi dohnalo. Je to škoda, protože body byly blízko. Ale domácí mají dobrý tým, byli po celý zápas asi více hladoví a já jim gratuluji k výhře.