Parádní návrat domů! Zubři díky vydařené první třetině překonali ambiciózní Slavii

P ř e r o v – Téměř měsíc trval v MEO Aréně hokejový půst, ale Zubři po návratu krásně předvedli, jaký hlad po vítězství ve své domovině mají. Pražané byli pod velkým tlakem, z něhož Přerov čtyřikrát skóroval. Pak sice Slavia snížila a ve druhé třetině přidala další gól, ale černý scénář ze střetnutí s Litoměřicemi se neopakoval. Zubři s výborně chytajícím Klimešem v zádech už další trefu soupeři nepovolili, sami přidali ještě jednu a zvítězili 5:2. Již ve čtvrtek je doma čeká další soupeř - Kadaň.
26.kolo, středa 25.11.2015
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
5:2
(4:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Šťastný, Sikora), 9. Goiš (Popelka), 10. Sýkora (Dujsík, Sikora), 12. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 44. Pšurný (Procházka, Dostálek) – 17. Vas (Robinson, Markovič), 26. Jurík (Micka, Šafránek). Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Wesley. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2618. Střely na branku: 38:41. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Klimeš – Grof, Chmelíř, Hořava, Dujsík, Vágner, Ferenc, Sedlák, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Stoklasa – Blinka, Král, Kovařík
Hylák (10. Král) – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot – Kubica, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Micka, Jurík, Šafránek

Hned v úvodu Slávisté vyhodili puk na zakázané uvolnění a během druhého střídání pálil nebezpečně Sikora. Po něm ještě nebezpečněji Pšurný. Skóre se ale otevřelo po jiné akci. Už po minutě skončil puk na Hylákově tyči a Tomáš Sýkora jej pohotově dotlačil. Pražský klub zahrozil ve čtvrté minutě, když Klimeš musel zasahovat proti prudké střele Bahenského.

V šesté minutě mohl znovu udeřit Přerov, když se Procházka probojoval až před Hyláka, ale mířil mimo. Na řadu pak přišlo první vyloučení. Slávisté ze začátku přesilovku tvořili dobře, ale série několika nepřesných přihrávek vynesla kotouč domácím a po krásné akci Popelky s Jiřím Goišem vedli Zubři už 2:0. Trefou v oslabení se však nekončilo. Střelou z ostrého úhlu přesně do růžku vyhnal Hyláka z brány Tomáš Sýkora.

Nově nastupující Král však dlouho čisté konto neudržel. Už ve dvanácté minutě totiž Chmelířovu střelu tečoval Vlastimil Dostálek a Zubři se ocitli v nevídaném trháku! Ve dvou slepených přesilovkách mohli Přerované přidat minimálně další tři branky a Slávisté tak mohli být rádi, že náskok byl pouze čtyřgólový. V čase 16:54 se prosadili i Pražané. Po ztrátě puku do odkryté klece doklepával János Vas.

Do druhé třetiny oba týmy nastoupily v trochu opačném stylu. Přerovští byli v prvních minutách pod velkým tlakem, kterému odolávali zejména díky výborně chytajícímu Klimešovi. Ten však nedokázal lapit v těžké situaci kotouč, který před brankovištěm umístil pod horní tyč Lukáš Jurík. Slavia se dotáhla na dvougólový dostřel a hrála s větším klidem.

Z červenobílých drápů se MEO vymanilo až téměř po deseti minutách, když se do další tutové šance dostal Popelka s Goišem. Druhý jmenovaný měl puk naservírovaný přímo do prázdné, ale ten mu sjel z hole a vůbec netrefil bránu. Celkový herní dojem se tak opět začal změnit. Zaplněná MEO Aréna ke konci třetiny sledovala hokej jako na houpačce. Skvělé příležitosti nevyužili Hraško, ani Mikulík, kterým stál v cestě Klimeš. Po druhé tercii tak Hanáci drželi dvoubrankový náskok.

Na začátku poslední dvacetiminutovky měl Popelka další velkou možnost skórovat, Král ho však vychytal. V čase 43:30 přerovský hokejový stánek explodoval nadšením popáté. Roman Pšurný se po Dostálkovi dostal k dorážce a stanovil skóre 5:2. Možnost opět snížit měl na mezikruží David Hruška, ale Klimeš se vyznamenal. Následující slávistická přesilovka zůstala nevyužita a na Sešívaných už byla vidět bezmoc a zmar, ke kterým je přiváděl fantom Klimeš a poctivě bránící Zubři.

Přerov se už do útoku zbrkle nehrnul a snažil se utkání dohrát za tři body. Klimeš si pak připsal ještě jeden bravurní zákrok, když byl úplně sám proti Čermákovi, kterého skvěle vychytal. Přerov tak oplatil Slavii předchozí porážku a připsal si plnohodnotné vítězství.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Měli jsme výborný vstup do zápasu, který dnes rozhodl. Nemyslím si, že by nás soupeř podcenil. Také on ví, že v soutěži se dá vyhrát i prohrát s každým. Na rozbruslení jsme si však všimli, že soupeř působil lehkovážně, proto jsme na něj vlétli a byli velice důrazní před bránou i v napadání. Působilo to tak, že soupeř si přijel zahrát a my jsme chtěli vyhrát. Ve druhé třetině možná trochu na kluky dolehla deka z toho zápasu s Litoměřicemi, tam nás Slavia přehrávala, ale díky Klimešovi jsme výsledek udrželi. Třetí třetinu jsme měli zápas již pod kontrolou. Fanoušci si to určitě užili, stejně jako my. Máme radost, že se nám podařilo porazit extraligový tým. Byl to kolektivní výkon a každý má na vítězství podíl.

Milan Razým (HC Slavia Praha): Utkání rozhodlo prvních dvanáct minut. Dnes se snad ani nedá říct, že jsme do zápasu vstoupili. Ještě jsme byli v autobusu, když domácí měli v první minutě čtyři střely a pátá ve druhé minutě znamenala gól. Ve druhé třetině jsme se trochu vzchopili, vytvořili jsme si tam nějaké šance, ale brankář soupeře chytal výborně. Stav jsme dokázali zkorigovat jen jednou brankou, což bylo málo. Nevyužili jsme žádnou přesilovku, abychom se dostali na kontaktní gól. A když domácí přidali pak pátý, tak už bylo definitivně rozhodnuto.